Campanie de responsabilizare a autoritatilor (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marrina

N-ar trebui sa o mai luam la intrebari pe Andreea Marin-Banica? Parca anul trecut promisese ca se implica din februarie 2009. Sa nu o lasam sa astepte!

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii - 14.11.2008

Dragele mele, am primit si un raspuns pozitiv de la Andreea MArin Banica. Ea ne-a dat confirmat ca se va implica in aceasta campanie Desprecopii.com - insa incepand din luna februarie. Oricum in aceste ultime luni, nimic nu se va schimba.

iata ce spune Andreea Marin Banica:
Deci sunt de acord sa ma implic, cunosc problema destul de bine, probabil nu complet, dar nu am timp acum sa ma documentez mai mult, efectiv, de aceea le poti da acordul meu, doar ca prefer sa ma implic concret (cu fapte, nu vorbe) din februarie, dealtfel pana atunci nici nu cred ca se va misca vreun oficial sa faca ceva, e efort inutil, asta e parerea mea, decembrie si ianuarie sunt luni moarte.


In aceste luni considerate de ea "moarte" noi am avansat destul cu campania, am ajuns sa avem sprijinul a trei parlamentari, plus sutinere in Parl European.
Ar fi bine si acum sa faca A. Marin o emisiune, ca altfel nu vad cum ar putea ajuta. Daca sunteti de acord, o sa-i scriu Mirelei DC sa o re-contacteze, ea purtand corespondenta pana acum. (noua nu ne-a raspuns la mesaje)


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindly spune:


va multumesc.nu stiu daca avem vreo sansa sa fie luata in considerare si fisa noastra de candidatura pt ca am trimis-o cu intarziere(la miezul noptii ma chinuiam sa o completez repede,sa nu mai treaca inca o zi).am vorbit a doua zi dim la tel cu SIMONA OPREA(cea care primea fisele)si am rugat-o mult(cu scuze referitoare la data trimiterii) sa faca tot posibilul sa ajunga proiectul nostru la comisie.a spus ca va incerca.dar nu mi-a promis.vom trai si vom vedea.

dar anul viitor suntem pe baricade.vorba lui Luca:cu buget ZERO am facut multe.a-ti muncit atat de mult.meritati toata admiratia.

LucaLuca ,ma gandeam sa-i trimit mail decanului fac UMF.-e in comisie.
si reprez.OMS.ce parere ai?e adevarat ca nu am dat banu".dar am INVESTIT CEVA pt un scop umanitar:suflet,timp si multa munca.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kindly spune:


am ales:

- Comisia pentru Sanatate Publica (Senat): http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.co?leg=2008&cam=1&idc=14&poz=0&idl=1

off,abia astept sa termin si eu exam.am chef de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Aleg si eu comisia pentru drepturile omului.

Ce de vesti bune ai dat, kindly!

Pacat ca nu sunt mediatizate mai mult concursurile astea, posibil sa mai fie si altele.

Ioana, cred ca am putea sa o contactam pe AM, macar asa sa-i transmitem ca s-a facut ceva pana acum, nu ne asteptam sa duca ea greul.


Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Buna dimineata!
Luca, bafta la examene!
Eu ma voi ocupa de aceasta comisie:
- Comisia pentru munca, familie si protectie sociala (Senat): http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.co?leg=2008&cam=1&idc=8&poz=0&idl=1

Am tot asteptat sa ma sune Cristal, insa banuiesc ca domnul deputat n-a dat nici un semn pana acum.
Cristal, ce faci? Tu cand pleci?
Salutare tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Deci au fost repartizate toate comisiile, multumim fetelor!

Mirimir, Claudia, Kindly daca aveti mai mult timp azi, va pot trimite eu textul pt atasat si adresele de mail ale senatorilor, dati-mi mail, am acelasi id si pe yahoo.



Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Fetelor, asa cum ati banuit (Claudia ), dl deputat nu a mai dat nici un semn de viata, iar eu sambata dis-de-dimineata plec. Parerea mea este ca ar trebui sa-l mai contacteze altcineva, sa-i lase un nr de telefon... Of, nici nu stiti ce rau imi pare.
Va pupic

Aly-"Viitoare mamica, cat de curand"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Se va ocupa Beatriz in locul meu de comisia pentru Drepturile Omului.

Imi pare rau ca dnul deputat nu a raspuns inca, parea sincer interesat.




Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Pentru fetele care trimit mesaje la comisii senat si inca nu au apucat sa o faca - cand cititi mesajul pt corpul mail-ului, in antepenultimul paragraf apar cateva cifre si simboluri, in loc de cuvantul "sa" care probabil a fost scris initial cu diacritice si de asta se intampla; deci faceti acolo mica inlocuire de rigoare. Nu e mare lucru, dar e bine sa o facem cele care nu am dat mesajele inca.

Mergi la inceput