Campanie de responsabilizare a autoritatilor (10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Sa notam si aici bilantul complet (cred, au fost atat de multe articole, sper sa nu ne fi scapat ceva) al trimiterii comunicatului, sa faca Ioana link pe prima pagina:


MONITORIZARE A MEDIATIZARII COMUNICATULUI DE PRESA
(17-20 februarie 2009)

I. Articole in presa scrisa:

• Amplu articol (pagina opt, integral - cu fotografii, intertitluri si incadrari; trimitere catre articol pe prima pagina) de prezentare a campaniei, un subcapitol dedicat intalnirii de luni cu dl. Secretar de Stat Cristian Irimie, in Cuvantul Libertatii (Craiova), al doilea cotidian ca tiraj din Oltenia, precum si pe pagina web a acestei publicatii (18 februarie).

• Articol in editia scrisa a ziarului Observator de Constanta, precum si pe pagina web a acestei publicatii (18 februarie).

• Articol in editia scrisa a ziarului Monitorul de Suceava, precum si pe pagina web a acestei publicatii (19 februarie).

• Articol in editia scrisa a Ziarului Vaii Jiului, precum si pe pagina web a acestei publicatii (19 februarie).

• Articol in editia scrisa a Gazetei de Sud, cel mai citit ziar regional din Romania, precum si pe pagina web a acestei publicatii (20 februarie).

• Preluare pe a articolului pe ziare.com , prima pagina.


II. Articole / preluari ale comunicatului pe online:

A.) Portaluri din domeniul sanatatii:
• SanatateaTV.ro
• Sfatul Medicului.ro
• Info-Sanatate.ro
• TopSanatate.ro
• InformatiaMedicala.ro
• MedicalManager.ro

B.) Alte portaluri:
• eva.ro,
• BabyOnline.ro,
• NewsBucovina.ro
• social.ro,
• severpress.ro,
• atitudinea.ro
• LacasuriOrtodoxe.ro

C.) Site-uri dedicate comunicatelor de presa :
• Comunicatedepresa.ro
• Comunicatemedia.ro
• Comunicat.ro

III. Mediatizare prin resursele proprii ale Grupului de initiativa « SOS Infertilitatea »

• Articolul dedicat intalnirii de pe blogul campaniei a fost citit marti de catre 513 persoane (maximul istoric de vizitatori/zi de la crearea blogului), iar miercuri de catre 275 persoane; dlui Secretar de Stat ii sunt adresate pana in prezent 24 de comentarii (toate pozitive sau cel putin neutre)

• Stire (cu fotografia dlui Secretar de Stat Irimie) pe portalul international digg.com

• Succesiune de mini-stiri despre intalnire pe pagina de twitter a campaniei

• Comunicatul circula si va ramane disponibil in arhivele a peste 20 grupuri de discutii cu profil politic, social, organizational, jurnalistic – prea numeroase pentru a fi citate aici, avand cca. 16.000 de abonati.

• De asemenea, subiectul a fost mediatizat pe forumul desprecopii.com, unde aceasta initiativa a luat nastere, cu linkuri catre articolele citate si comentarea stirii.


---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatriz spune:

Fetelor, sunt si fericita! Sarcina obtinuta natural! Ma simt in forma si doresc in continuare sa imi aduc aportul la campanie!

toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_G spune:

Sa fii sanatoasa Beatriz si tu si bebe si sarcina usoara. Multumim ca ne ajuti. Sunt femei care sunt afectate de boala dar prefera sa stea deoparte din pacate...asa cum stateam si eu pana de curand dar eu cel putin nu stiam ca pot sa ajut..ele stiu dar prefera sa stea sa astepte...Oricum.sa fim sanatoase si sa putem sa obtinem ceea ce eu astept cu nerabdare. este tarziu pt mine dar eu tot sper. Paula, imi pare rau ca nu am reusit sa mai incarc ziare..chiar nu am avut timp. Acum imi propusesem sa intru si m-a sunat mama sa mergem la ea...poate reusesc mai tarziu sau maine. Va pup pe toate . Pe curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Felicitari, Beatriz si sarcina usoara si fara greturi!!!

Mai fetelor, eu observ ca implicarea in campanie aduce noroc. Cred ca esti a 3-a sau a 4-a graviduta implicata in campanie!

Loredana, nu-i nicio problema. Eu iti doresc sa urmezi tu!




Meritam ca analizele si procedurile privind infertilitatea sa fie gratuite!




Infertilitatea este o boala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Beatriz, felicitari!! Da, da, facem lista cu gravidele campaniei[o pune Ioana pe prima pagina:))] Excelent, sarcina usoara si bebe sanatos! :)

Dintre deloc numeroasele persoane care au fost la intalnirile cu oamenii politici din cadrul campaniei, trei sunt intre timp insarcinate: Elenada, RalucaPaun, iar acum Beatriz!

Cine se implica in campanie, ramane gravida. Acum si natural!!



---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_G spune:

Deja mi sa zbarleste pielea cand ma gandesc..dar daca as ramane..ar fi cea mai mare realizare a mea. Oricum, multumesc pt urare Paula. Dar nu ne-ati zis..v-a placut articolul den gds??A fost mai scurt decat cel din cuv. lib. dar important este ca s-a scris despre noi.Acum pun manutza la treaba sa mai caut niste ziare. Va pup si inca odata ``felicitari`` Beatriz . Ma bucur alaturi de tine desi nu te cunosc luptam pt aceeasi cauza...Eu ma bucur cand aud de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_G spune:

nu merge site-ul de ziare. ce ma fac?Doamne ce ghinion am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_G spune:

http://www.reclama mascata//avertizare/familia-ta/sanatate/lemnul-dulce-leac-pentru-infertilitate.html. gata. se incarca acum. fetelor, am gasit ceva interesant pe link-ul de mai sus.m-am gandit ca poate va intereseaza pe vreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Loredana, aici scriem in general despre campanie, linkurile despre tratamente contra infertilitatii se pun pe alte subiecte (sunt multe, il cauti pe cel potrivit: tratamente naturiste, aspirante optimiste etc.); uneori, linkurile spre anumite site-uri pot fi nefunctionale. :)

Altfel, cum spuneam, miercuri incepe votarea la roblogfest, am mai "toaletat" blogul: http://. - suntem inscrisi la trei categorii:

- blog colectiv (vot public);
- cel mai pop.ular blog (vot public);
- blog de produs/brand (vot al juriului, publicul nu poate vota).

Deci, contam pe voi, familiile si prietenii vostri pentru a face cat mai multa publicitate cauzei infertilitatii, votandu-ne la primele doua categorii (vom da linkuri). Nu este un vot pentru mine sau pentru blog, nu va aduce glorie nici Ralucai Bonzi (care nu exista:), nici blogului in sine, pe care, atat timp cat eu voi fi implicata in aceasta campanie, nu va exista niciodata publicitate platita or stuff - este un vot pentru campanie si pentu scopul ei. Un eventual premiu castigat va fi un atu doar prin mediatizarea pe care o poate aduce, prin publicitatea pentru aceasta lupta comuna. :)

---------------------------
New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_G spune:

Am inteles. Sa traiti!!!

Mergi la inceput