Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

oana du multumesc pt felicitari si multumim de capitol nou sa dea dumnezeu sa fie cu vesti bune

marcelle te astept cu drag ce frumos ar fi sa ne intalnim toate cu burticile noastre ce spuneti ar iesi o super adunare nu?

maria bunica asa e de la braila la galati era super usor de intalnit dar noi sa fim sanatoase si bebicii nostri dragi

va pup pe toate am facut baita si acum mi se inchd ochii ma duc la nanita


aaaaaa si daca veni vb si sotul meu face niste mancaruri ..

21 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Gata si eu cu baitza! nici mie nu imi place partea cu uscatul parului!
Chiar ca ar fi super sa ne intalnim toate burticile undeva, toate mandre de burticile noastre si de minunile din ele .
Fetelor voi beti Pepsi sau Cola? mie asa de pofta mi pe Pepsi si cateodata nu ma pot abtine, eu numai Pepsi beam inainte!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla..am mai zis-o si repet,ai un sot de nota 10!!Familist convins,un tata model..si te ajuta mult!!Chiar este de laudat!!
Sotul meu nu este nici pe departe perfect,insa stiu ca ma pot baza mereu pe el,cand am nevoie de ajutor nu se da la o parte si este un familist convins!!La mine e alta situatie deoarece nu mai lucrez din iunie si fiind mereu acasa..m-am ocupat mai mult singura de treburile casei,deoarece am mult timp la dispozitie!!

Clodyac...poate vom avea vreodata ocazia sa ne intalnim,ai vazut doar ca distanta nu e nici o problema!!O noapte linistita,somnic usor!!

Ertina...probabil la urmatoarea eco,va mai creste putin procentul si "va fi mai mult fata"..bebele!!

23+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marcelle

Gata si eu cu baitza! nici mie nu imi place partea cu uscatul parului!
Chiar ca ar fi super sa ne intalnim toate burticile undeva, toate mandre de burticile noastre si de minunile din ele .
Fetelor voi beti Pepsi sau Cola? mie asa de pofta mi pe Pepsi si cateodata nu ma pot abtine, eu numai Pepsi beam inainte!


Marcela si Bianca cea cuminte (05.07.2004)


Eu am mai baut din cand in cand cate un pahar de Cola!!La fel si cafea..Daca nu faci exces eu cred ca nu se intampla nimic,daca bei un pahar de Pepsi cand ti-e pofta!!

23+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

voi ce lichide beti? mai mult sucuri naturale sau apa plata? tata ma streseaza trec pe numai pe apa plata pt bebe. E destul de stresant cand vine vorba de bebe!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Eu beau foarte multa apa,de cand ma stiu!!Cu sucurile nu prea am avut eu tangenta....imi place Cola si sucul de piersici!!De ex. pana acum am baut 2 l de apa plata deja!!Suc nu am baut deloc azi!!Dar cum am mai zis si inainte sa raman insarcinata treceu zile bune pana beam suc,nu era obisnuinta pt mine!!

23+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

..fetelor eu beau foarte multa apa minerala (dar cu putin acid)...si pepsi beau atunci cind imi pica bine...din cauza ca am tensiunea cam mica dr chiar mi-a spus sa beau un pahar de pepsi sau cafea pe zi...chiar citeva guri de "red bull" am luat cind mi-a fost pofta...ce face bine la mami, face bine si la bebe..eu cum m-am lasat total de fumat pt bebe macar un pahar de pepsi imi mai "permit" si eu ..

24+

bebicul nostru

www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Gata papa .
Eu beau apa plata si orice imi face pofta, in top sunt 7UP si Schweps de mandarine. Daca aveti pofta de Pepsi nu se intampla nimic pentru un pahar la cateva zile.
Am avut o perioada in care puteam bea numai suc de fructe proaspat stors, a muncit sotul atunci...
Ideal ar fi sa bem apa plata si sa mancam fructe, dar facem si noi ce putem .

Aud ca va e greu sa va uscati parul, de ce nu-l lasati sa se usuce la aer? Eu asa fac, este mult mai sanatos pentru par si mai putin obositor pentru mine.

Marcelle, felicitari pentru baietel!

Carla, s.20 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla..ce ai papat bun??Sa iti fie de bine!!

23+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

Carla multumesc si multumesc pt raspunsurile date de voi. Deci nu patesc nimic nici eu nici bebe. Eu beau f mult suc Mirinda, am inlocuit Pepsi cu Mirinda pt bebe, dar tot mi pofta pe vechiul "prieten" Pepsi.
Stau cu tata si citim amandoi randurile scrise de voi sa se convinga si el si sa nu ma atata!
pt voi!

Mergi la inceput