Alma, ingeras la ceruri

Alma, ingeras la ceruri | Autor: pisimuky

Link direct la acest mesaj



Azi am aflat, cu tristete, ca cineva drag a devenit mama de inger. Atat de marcati sunt parintii ( Doamne, cat e de nedreapta lumea asta ! ) si , mai ales, mama, care e de o puritate sufleteasca cum rar intalnesti, incat ma doare sufletul incercand sa-mi imaginez ceea ce traieste ea acum. Prietena mea mai are doi copilasi,un sot, care, evident, o iubesc si au maaare nevoie de ea. Problema este ca mami se afla acum intr-o stare pe care o pot intelege cel mai bine numai cei care au trait-o si, mai ales pe aceia, ii rog din suflet, sa ne impartaseasca experientele lor, sa-i spuna mamei cum au reusit sa depaseasca o asemenea drama, sa o ajute sa vada dincolo de acest moment teribil de dureros, sa poata vedea ca nu e singura in durerea ei, ca suntem toti alaturi de ea. Probabil, cum ati intuit deja, e vorba de o membra a acestui forum, Ayla21. Una din bebelusele ei s-a inaltat astazi la ceruri. Sa ne rugam pentru micuta Alma si sa fim alaturi de aceasta familie atat de greu incercata

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Desigur ca toti suntem alaturi de ea... si Dumnezeu acolo Sus are grija de ingerasul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

pentru micul ingeras

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!


Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu stiu ce inseamna sa-ti pierzi copilul, nu exista mangaiere din pacate pe lumea asta...

Imi pare rau, condoleante!


Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Noi cei ce citim astfel de tragedii, nu putem decat sa ne rugam , impetrite de durere ,ca D-zeu sa iti dea putere, forta sa te ridici...
Doamne...

ingerasul ei a gasit Lumina, dar cei ramasi....cata durere...

Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ayla21 e colega noastra de odisee... Toata lumea se indragostise deja de cele doua printese. Sa te ajute Dumnezeu sa iti duci durerea, Monica, si sa fii puternica asa cum ne-ai invatat!

Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Multa putere Ayla



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

AYLA.... chiar nu exista cuvinte care sa aline suferinta ta ...., stiu ca orice am zice, sufletul tau este ravasit , dar sa stii ca suntem alaturi de tine si ne rugam sa gasesti puterea sa mergi mai departe pentru Luana si baietelul tau...



Carmen 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Ayla imi pare nespus de rau pt ceea ce ti-e dat sa induri.... Nici nu pot sa-mi imaginez cata durere ai in suflet. Sa va dea Dumnezeu putere sa faceti fata durerii. Multi pupici Luanei.


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ayla
cuvintele ar fi de prisos !!


Dumnezeu sa-ti dea puterea sa treci peste incercarea aceasta !

34+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Ayla, imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat.
Ai fost alaturi de prietena mea Oana, cu un gand bun, atunci cand a avut nevoie si pentru asta iti multumesc
Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asememea durere. Dumnezeu sa-ti dea putere sa mergi mai departe. Familia ta are nevoie de tine. Trebuie sa fii puternica pentru Luana.




noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput