Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agneta spune:

Buna fetelor.Azi merg si eu la dr.la ora 17.De abia asteptam sa-i auzim inimioara.
Monicam-ai intrebat mai demult de unde sunt,eu sunt din Sibiu.O sa vad si pe la noi ce ecografisti buni sunt, ca e tare greu sa vin pana la Bucuresti.
Mie mi-e fff rau,varsaturi, greturi. Acum ma simt putin mai bine si am zis sa mai scriu si eu ceva.Am avut 5 zile de concediu medical.
toate fetele

7+Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Honeybaby ce m-ai facut sa rad,si la mine a fost la fel,aveam 5 sapt si 5 zile.Am asteptat vreo 2 ore pt un consult iar cand am intrat la doc mi-a facut un eco de vreo 20 de sec in care a constatat ca nu facusem pisu inainte(nu-mi spusese nimeni ca trebuie golita vezica inainte de eco endovaginala) si ca nu prea se vede mare lucru.Intr-un final a gasit o pata neagra,imi spune-uite aici e bebe si pa,m-a expediat,sa vin peste 4 sapt.Dar cine s-a mai dus Ulterior am fost la alta clinica pe la 7 sapt si am vazut si inimioara cum pulsa

Felicitari tuturor fetelor care au vazut/auzit inimioara,cred ca sunteti in al noualea cer
Welcome escadrilei de octombrie also ! Sa aveti sarcini usoare si puiuti sanatosi la capatul celor 40 de saptamani !

Moni,tinem pumnii la eco azi ! Felicitari pt nepotica !

Minunea din burtica 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Selen, si eu tot la CMU tot asa ca tine fac eco. Tu si primit o brosura cu programul standard de urmarire a gravidei? Mie mi-a spus medical advisora noastra de el dar cei de la CUM arcul de triumf nu stiau de ex.
Oricum, am facut toate analizele posibile (bine, complet de sange, sumar de urina, plus toate specificele) gratis inafara de Chlamydia. pe asta am platit-o ca nu intra in abonament am inteles. De aceea nu mi-e clar in ce consta acel program. De care abonament ai?

In legatura cu eco, mie dr meu cand a auzit ca merg la CMU pentru analize mi-a recomandat-o pe Adela Dinu. Am fost si la control normal la CMU pentru a mi se recomanda analizele de mai sus, si dr de acolo mi-a recomandat-o tot pe Adela DInu. In concluzie am programare la ea pe 9 martie pentru masuratori si dublu test in aceeasi zi.

Daca dr tau nu este la CMU, fa ca mine, programeaza-te la un control oarecare ginecologic, o sa iti dea toate recomandarile plus programarea pt eco de la ei - si nu mai cauti tu programare.

Pupici


Clau 5+ si Alessia Maria 13 iulie 2007

poze cu noi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns THEA22 spune:

Ia cineva Arefam pentru sustinere de sarcina?

THEA22<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Clau, eu am abonament Premium Plus, insa eu fiind in CT merg aici, la Ava Medica, parte a CMU...Insa Ava nu are si echo 3D si 4D in dotare, si probabil dr de aici ma va trimite la alt cabinet din CT. Eu vreau sa-i spun insa ca vreau la Buc, pt ca oricum am mai mare incredere in dr din Buc, si in al doilea rand, un echo 3D costa cam 300 RON in CT, asa m-ar costa cam 100 RON drumul pana la Buc si inapoi

Din pacate nu m-am gandit sa-i spun la ultima consultatie de intentia noastra, si ma gandesc ca deja la urmatoarea voi fi la 11 saptamani, si nu stiu cum voi mai gasi loc la CMU...pt ca imi trebuie trimitere de la ea ca sa beneficiez de gratuitate...

am mai cautat si eu pe net, si intr-adevar despre dna Adela Dinu am citit cele mai bune referinte...o sa incerc sa ma programez la ea...

iar de program de urmarire a sarcinii nu mi-a zis nimeni nimic....eu oricum facusem analizele inainte sa ma duc la dr de la CMU, pt ca prima data m-am dus la Medicover (am si acolo abonament ) si mi le-a dat dr de acolo.....


ursuletzul nostru

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Alina, mie acum mi-a picat fisa (sau cartela ) Sa iti traiasca micuta Ioana sa fie sanatoasa si fericita

Si cum mi-a picat fisa... ma gandeam ca am facut test de Sf. Ion si azi ma duc la eco. Si dc e bine bebe, daca e fata o sa fie si Ioana iar daca e baiat probabil Ionut.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Buna gravidute,

Revin si eu tot o mamica de septembrie voi fi si eu si sint si mamica deja de bebe de 2008 (februarie).

Legat de intrebarea lui selen si eu tot la CMU fac analize si toate cele cu abonament si poti sa faci in felul urmator (eu iti spun cum am facut eu )
Medicul care imi urmareste mie sarcina este acelasi ca si la prima sarcina tot la Medicover dar analize fac la CMU. AM sunat la CMU sa intreb cum sa procedez ca vroiam si trimitere de la un medic de al lor si analize in aceeasi zi. M-au programat la o dr MAI MULT DECIT DR este un OM. Este cardiolog de profesie si foarte amabila si draguta si blinda Lihatchi se numeste. AM avut asa la 8.30 programare la dr asta pt trimitere si in continuare la 8.50 recoltare singe si la 9.30 recoltare secretii vaginale. Deci trimiterea ti-o poate da si alt dr. SI toate astea mi le-a facut la telefon cind am explicat ca vreau analize si sa le fac pe toate in aceasi zi si trimiterea si analizele.
Pentru dublu test si eco poti sa faci programare la un ecografist (si eu recomand tot Dinu Adela aceasta dr Lihatchi mi-a recomandat-o pe ea) si cu trimiterea de la medicul tau ginecolog de la Medicover nu neaparat cu trimiterea de la un dr de-al lor . Deci ai nevoie de trimitere doar pentru recoltare de analize.

Daca mai pot sa te ajut cu vreo idee poti sa ma intrebi. EU mi-am facut programare la dr Dinu Adela pentru 23 februarie cind voi avea deja 12 saptamini dar atunci mai era primul loc liber.

BAFTA ! si sanatate

Pupici la gravidute si fara greata


Clodute mami de Patrick si
cu probabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Thea nu am auzit de respectivul medicament. Eu iau utrogestan

Ca sa iti apara ticker scrie numai atat din toata polologhia aia :"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ANA&year=2009&month=9&day=28&babycount=1" si bag-o cu [url = ce ti-am zis eu mai sus exact asa intre ghilimele ] aici scri ce vrei tu [/ url]

Totul fara spatii. si sper sa-ti reuseasca



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaDam spune:

Buna fetelor,

Selen80 si claucia eu am fost toata sarcina cu Eric la Dinu Adela si am numai vorbe de lauda despre ea. Am fost si de cateva ori la Craioveanu care la fel mi s-a parut o profesionista. Acum cu bb2 merg tot la Dinu Adela.

+8


Dana - mami de Eric- Andrei DN 12.01.2008 si BB 2 DNP 10.09.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Clodute

Pentru dublu test si eco poti sa faci programare la un ecografist (si eu recomand tot Dinu Adela aceasta dr Lihatchi mi-a recomandat-o pe ea) si cu trimiterea de la medicul tau ginecolog de la Medicover nu neaparat cu trimiterea de la un dr de-al lor . Deci ai nevoie de trimitere doar pentru recoltare de analize.

Daca mai pot sa te ajut cu vreo idee poti sa ma intrebi. EU mi-am facut programare la dr Dinu Adela pentru 23 februarie cind voi avea deja 12 saptamini dar atunci mai era primul loc liber.



Eu chiar merg la un dr de la CMU, nu mai merg la Medicover, numai ca urmatoarea programare o am peste 3 saptamani, cand o sa am 11 saptamani...Dar ma gandeam acum ca as putea sa-mi fac totusi programare la dna Dinu de pe acum, iar cand oi ajunge la dr gineco sa-mi dea doar trimiterea, nu? uf, puteam sa ma gandesc mai din timp, dar nu ma pot concentra de la greatza asta intrebare: ce anume sa spun ca vreau cand sun la CMU? echo 3D, 4D, sau monografie, sau ce mai exact?

Multam mumos!

ursuletzul nostru

8+

Mergi la inceput