Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Tinem pumnii sa iasa doua liniute. De abia astept sa ne anunti ca testul e pozitiv




Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

asa dragi imi sunteti toate...asa mult mi-ar place sa intru si eu in aceasta odisee...acum o sa vad duminica daca mai prind ultimul tren al acestei odisee...sper ca testul sa fie II


Va pup pe toate!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 6+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna seara, fetelor, toate burticile noi si mai noi. .

Multumesc in primul rand celei care a modificat listutza si mi-a pus printesa. Rafaela-Maria e nascuta pe 01.03.2001.
De asemenea se pare ca dr. meu va fi Dr. Beghim Metin . Momentan voi merge la el avand in vedere ca am auzit lucruri bune despre el. .
Inca nu stiu unde voi naste, dar probabil ca la Spitalul Judetean.

Din pacate eu nu sunt prea bine, la servici am mari probleme, se va desfiinta firma unde lucrez...martie fiind ultima luna lucrata...stie careva cat mai este somajul? Singurul lucru de care imi pare rau e ca nu voi mai putea munci cele cateva luni pana la prenatal... . Dar asta e, viata merge inainte. Sunt fericita ca eu si bebe suntem bine, luam si noi utrogestan, 1 dim si 1 seara. Nu avem placenta lipita bine. Stie cineva dc trebuie sa faci spalaturi cu utrogestan?
Cat ar trebui urmat un tratament cu utrogestan? Noi suntem acum in perioada critica, adica data trecuta am pierdut sarcina la 7-8 saptamani si de-aia ne-a dat acum traamentul, pt orice eventualitate; -acum incerc sa am grija de noi cat de mult posibil.
Scuze ca m-am intins asa mult, nu aveam cui sa-i spun ce aveam pe suflet, fetele ca m-au ascultat. E cam offtopic, asa ca pt intelegere.
burtici si mamici.

7+


Mami Magda cu Rafaela si bebe2
Vine bebe2 - si fiecare zi e o victorie spre VIATA
Avem si site
Magda & Claudiu

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Buna fetelor!am fost la doctor prima consultatie:)si m-am mai calmat...mi-a raspuns la toate intrebarile de pe listutza mea am vazut samburelul...inca nu se aude inimioara pt ca avand ciclul menstrual mai lung puiutzul are acum doar 5 sapt.D.P.N 22 septembrie mi-a zis nenea doctoru...a calculat 12 dec ultima menstra plus 10 zile plus 9 luni adica pe fiecare 22 intru in alta luna(modelul ala european cu 9 luni si 10 zile).
Am intrebat de dentist mi-a zis sa merg fara probleme
-epilatul cu ceara mi-a zis ok
-treburi prin casa...ok dar sa ma odhnisc dupa-amiaza
-lapte...pe care nu-l agreez prea tare....mi-a zis ca o sa-mi zica el cand e nevoie sa beau sa nu ma agit de acum...si dc nu pot imi da calciu
- rennie mi-a zis sa iau(acum...eu am citi si prospectul...zice ca il iei in caz de nevoia nevoilor)...deci cand voi avea aciditate gastrica insuportabila iau
Ahhh..ceva hazliu mi-a zis ca e nebunie cu nasterile in septembrie..buluc toatese pare ca a fost intensa activitatea de craciun
l-am mai intrebat si cateva lucruri legate de mine...eu m-am nascut cu luxatie bilaterala de sold...e totul ok acum dar mi s-au tras de aici un bazin shui si o coloana stramba....si mi-a zis ca o sa vedem..tre sa am grija cu kg....si e posibil sa mai stau spre sf sarcinii prin pat...dar e devreme sa zica mai multe
hihihi am 3 foto cu samburel....bine nu ma prea prind eu unde e cu exactitate ca doar sacul amniotic se vede bine...dar exista si creste
pupici multi multi si noapte buna mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Bun venit noilor gravidute.

Roxxy80 - Plumbuita nu prea are locuri de joaca interesante. Cu siguranta ne vom plimba si prin Tei .
Eu mai am si catel (maaare amatoare de plimbari), sa vad cum le impac.Cel mai ok mi sa pare Herastrau , dar nu pot sa ma duc pana acolo in fiecare zi.

camy_pus - iti pastram un loc, singur o sa fie 2 liniute.

Ma duc sa stau putin departe de calculator. Poate asa imi trece durerea de cap.




5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:



Bun venit tuturor burticilor ! Sarcini usoare si nasteri la termen !

dayssy, eu ti-am admirat flacaul inca de la penultima postare, cand ai anuntat si modificarea DPN-ului. E un frumos cu ochi patrunzatori si care a fost foarte curajos si prietenos cu Mos Craciun. Sa va traiasca, la fel si samburelul din burtica !

monica, cum a fost la eco ?

ioanact, roxxy, felicitari pt dintisori si maselute !

camy_pus, sa apara liniutele !

Si eu am fost aseara la dr. si totul e bine. Mi-a transims o stare excelenta de calm, optimism si buna-dispozitie. Voi merge din nou de indata ce am si rezultatele analizelor.

Conform link-ului dat de lutoniana referitoare le predictiile de sex, bebe din burtica e fetita, iar copilul deja nascut e baietel (si nu fetita, cum e ).
Feeling-ul meu e ca vom avea un baietel (si la prima sarcina am fost convinsa ca va fi fetita si asa a fost; de fapt, asta mi-am dorit f. mult si cred ca a lucrat si subconstientul, daca e posibil asa ceva). Nu ne dorim neaparat fetita sau baietel, dar recunosc ca gandul ca va fi baietel ma pune un pic in dificultate, dar atatea probleme sa am, ca va fi extrem de bine !!!

Va pup pe toate, cu drag !

Geani 7+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

honeybaby, te felicit si aici inca o data. sa iti fie bine si lui bebic si mai bine. sanatate multa.

coras .

si tuturor burticilor de aici va doresc sarcina usoara pana la capat.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dasalina spune:

Neata burtici!

Sa va dau si eu datele mele UM 29.12.2008, DPN 5.10.2009, Dr. Onofriescu, Iasi.
Am citit listuta si am vazut ca Ramsan are aceleasi date ca si mine.....asa ca cine stie, poate ne intalnim in acelasi salon la nastere...M-as bucura daca am vb mai mult, Ramsan, pt ca suntem amandoua in acelasi stadiu.....
Maine ma duc la Dr, pentru prima oara, deocamdata mi=a [prescris Utrogestan si ac. Folic.....Abia astept sa-mi vad samburelul.
Va pup pe toate pe burtica!

Doamne ajuta!4+
www.weddingcountdown.com/ticker/6akzzswdlyn.png" target="_blank">Atat a trecut...!

www.petitieonline.ro" target="_blank">Petitie FIV
Orice tineri care se casatoresc, el si ea, ar trebui sa intre in casatorie cu credinta ca, din toata omenirea, numai urmasii lor sunt destinati sa duca mai departe viata pe pamant. - Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Neata burticutzelor!

Va doresc la toate sarcina usoara si bb sanatos!

Va multumim ca ne-ati primit si pe noi alaturi de voi.

Intrebare: avand in vedere ca UM a fost pe 25.12, cam cand ar fi ok sa ma duc la control? Ma refer la primul control, de confirmare a sarciniii, eco si trimitere pentru analize?

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

honeybaby ne-a spus maria ca te gasim aici si nu m-am putut abtine asa ca am dat buzna sa te felicit si eu pe tine in special pt ca stiu prin ce ai trecut si pe urma pe toate din aceasta odisee.Sa va de DD cei mai frumosi,sanatosi si mancaciosi bebei din lume si o sarcina cu cele mai frumoase 40 de saptamani

DANA 20+

BB isi face de cap cu corpul meu

Nunta noastra-o zi de vis

Vacante - oare cand o fi urmatoarea?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Neatza burtici!

Monica, asteptam vesti de la tine

Eu ieri am fost si la medicul de fam...mi-a zis sa incerc sa nu iau nici o pastila in afara de no-spa, in primul trimestru ....s-a uitat si ea pe analize, a zis ca sunt ok, si pentru linistea mea sa le fac si pe cele pt glanda tiroida....cam atat am de raportat, in afara de greata zilnica

Magdala, imi pare tare rau pt problema cu serviciul...dar nu trebuie sa te stresezi in perioada asta...Ajutorul de somaj minim este de 405 RON, la care se mai adauge niste cote procentuale in functie de vechime (daca ai peste 3 ani vechime) si salariul dinainte.

Bun venit noilor burtici, sarcini fara greturi si duse la capat fara probleme va doresc!



ursuletzul nostru

8+

Mergi la inceput