Timisoara, Impreuna!(137) Emma, te iubim!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Wow, ce veste extraordinara , Aida, felicitari pt noua semnatura Sa ai parte de o sarcina usoara, sa treaca repede-repede lunile Abia astept pozele cu minunile tale



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

in viteza...pup si strang in bratze noua gravidutza...Iaca inca o dovada ca D-zeu ne iubeste...

io-s vai si amar ...nedormita Americanu e racit...Arpi la fel...si in plus va cant..."soacra ca a mea nu doresc la nimenia...sa nu-si distruga mansarda cum mi-am distrus-o eu pe-a mea"

nina...A-nina...vezi ca-tzi lipsesc doi consateni...sunt la mine...chiama-i acasa...ca uita ungureasca dca mai stau mult pe aici...

mi-e dor de voi toate...

mihi

"in mintea stramba si lucrul drept se stramba"..parca asa era...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Salutare!
Desi voi fi offtopic, am si eu nevoie de voi.
Am nevoie de un avocat(a) in Timisoara ptr o succesiune. Avocata pe care am platit-o pana acum mi a tras teapa...astept PM voastre
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Deci, am sa va zic repede de tot asa:

Laurel, desi e seara, micul dejun ala cu bufet suedez m-a dat pe spare yummyyyyyy

Clau, faina gagica ai, e clar cat e de greu sa o tii sub control - si frumoasa si smechera

Mihi, dragam, nu stiu ce ai pacatuit tu atata de sa te pedepseasca Dumnezeu cu asa soacra pisaloaga dar ce pot sa spun: fiecare are crucea lui de dus si fii fericita ca a ta e doar asta si nu alta. Si du-o si tu mai bucuros, poate maine cand te trezesti vei vedea lumea din alta perspectiva.

Maria, ref. la aluat pizza: eu nu pun ulei si nici alta grasime in aluat de pizza si il intind foarte subtire (eu pun faina cca 20 linguri cu varf, apa minerala cat ia faina ca sa se faca moale aluatul, uneori si lapte, 1 cub drojdie, sare, rozmarin). Imi iese destul de crocant, dar nu uscat. Mie asa imi place.

Si acuma am fugit pe la bucatarie. Sper sa am timp sa revin mai tarziu.

Hoinari suntem in viata asta, iar drumul spre casa cu greu il regasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare.

Anutza, multzam de intrebare ... facem tot asa, adica tusim din strfunduri. In plus, l-am virusat si pe Calin asa ca .... A propos, sirop expectorant bun pt. copii, ceva recomandre?

Mihi, apoi de soacra pisaloaga nici ingerii nu te pot ajuta, eventual cu o tona de rabdare. Ai grija de tine.

Aloo, cucoanelor, pai de la cure de slabire ati virat-o direct in retete de delicatese? Treaba e asta? Las' ca pun eu gaz pe foc. deci, Dorisake, iaca retetele de cina pe saptamana asta:

luni - pizza cu mozzarela, sunca, ardei si masline.
marti - piept de pui dezosat pe gratar cu salata verde
astazi - omleta cu salata de rosii
joi - bruschetti cu rosii si masline
vineri - mamaliga cu branza si smantana

Eh?

Pupici la toata lumea, ma duc sa culc spiridusul. Bey, is zob de oboseala, is in tura de la 6 dimineata si deja scrie zombie pe mine.

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

danitin zi si la fata cum faci brusheti cu rosii si masline ???
gabi ce bucataresti ?????
mihi sanatate la puiuti ... iar despre soacra ... stii de ce avem doua urechi??? ... pai pe una intra informatia si pe cealalta iese ... pricipit

eu am facut pentru maine (las la copil si iau la lucru) orez integral cu ciuperci

cam liniste azi pe aici

aida cum se simte kissy mic ... sunt cu sufletul si gandul tot la ea ma rog sa aveti o noapte linistita ... pup si samburelul din burtik

doris, anda maria , ana nici o veste de la kissulici ?

ANDANII

In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma.

cat am avut ... si ... cat mai am
s-au topit 18 kg, mai am 2 kg pana la targhet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

dana sa stii ca eu am rezolvat Kissyleasca de laringita cu Antitusiv , Extract de coacaz negru si Homeogene si merge bine si la expectoratie sau daca chiar nu ai nerv de asa ceva atunci incearca ACC 100+vitC (zau ca nu gasesc prospectul , dar diferenta dintre mandrele noastre nu e mare) si asta chiar te scapa in 2 zile.

Despre Kissy , hm , buna intrebare. Pot sa zic ca e stabila ... dar stabila la ce? Analizele de azi arata acceptabil , transurile in scadere , dar scarba aia de marker nu vrea sa scada neam nici pe doza de soc
Dimineata a fost ok si prezenta si vorbareata , dar dupa masa a dormitat continuu , nu vrea sa faca nimic , sa vorbim , sa se uite la tv ... nu vrea nimic

Va pupez si imbratisez si va urez usor

Aida ... 4+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Cafea,ceai,capucino,latte ca de eisscaffe nu e loc inca :




www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza si de la mine...

Clau, merci de cafa...

Dana, super utile sugestiile cu cina...dar intreb si eu, cum faci brusheti cu rosii si masline ?
Cat despre sirop, noi am folosit cu succes Mucosin cu miere...

Laurelu, imi chioraie matzele...micul dejun? vine???

Aidule, ce putem face sa o inveselim putin?

Andanii, azi mergem la smoc...

Pup pe toate, revin...



BLOG DC-Impreuna Timisoara


Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Aida, Doris merci de sugestii, o sa dau copy paste si dau fuga la farmacie. Din pacate peste noapte a facut si febra, of, e asa pleostita .... iar eu zombie. Mama lor de raceli si gripe!

Mai am vreo 5 minute si intru in jurnal ... revin cu reteta...

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput