Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 8

Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.) 8 | Autor: ddeiutzz

Link direct la acest mesaj

Bun venit in noul capitol!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mondor spune:

Oare e adevarat???? Noi...adica familia noastra am studiat, ca sa aiba salariul asta sotul, munceste de dimineata pana seara.. poate sta si flamand ca sa ne intretina......si mai face si naveta!!!
Ce e asa ciudat, eu nu inteleg...trebuie sa explic cum cheltui alea 20 de milioane? Sau faptul ca eu sunt sincera si directa a deranjat pe acea "prietena" ??!!
Daca 10 din alea 20...se duc pe chirie, administratie, internet, cablu, cu o rata pt electrocasnice...eu m-am mutat aici cu un sac de haine, olita pt bebe si am gasit doua paturi, doua scaune si o masa!!!
Cu drag v-as fi aratat si voua familia mea, am incercat sa pun poze in album dar nu reusesc, imi spune ca fisierul e prea mare
Mai am 2-3 luni si scap de facturile asa mari, apoi din toamna o sa duc fata la cresa si o lucrez si eu...atunci o sa avem in casa venit de peste 30 milioane, si o gramada de "prieteni"
Multa sanatate si numai bine doresc si la prieteni si la dusmani!!!
In viata asta, omul numai din greseli invata.....dar asta nu inseamna ca trebuie sa devenim mai rai si mai meschini......

mondor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nu-mi vine sa cred la ce s-a ajuns si nu-mi vine sa cred ca unii profita de bunatatea oamenilor.Sincer credeam ca aici incercam sa ajutam fiecare cum putem ,dar si daca ajutam avem pretentia macar la sinceritate din partea celor care primesc produsele .

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddeiutzz spune:

Haideti sa uitam ce s-a intamplat si de acum incolo sa incercam sa ne informam un pic, cand vrem sa donam ceva...stiu si eu...printr-un search pe google poate rezolvam ceva, bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddeiutzz spune:

Acum, daca tot am deschis eu noul capitol, trimite-ti-mi pm si cu ce aveti de donat si/sau cu ce aveti nevoie, ca sa fie mereu pe prima pagina si am sa o tin la curent mereu.Astept.
Poop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Gata!Ajunge!M-am saturat sa tot citesc despre astfel de conflicte la un topic atat de drag mie!
Mondor,imi pare rau ca ai de platit atat de multe chestii dar...toata lumea are,inclusiv eu (tot 10 milioane platesc chirie si daca adun si celelalte facturi trec frumos de inca 5 milioane iar sotul meu are salariul de 15 milioane lunar,nu de 20) dar nu am iscat niciodata circ si nici ...dar in fine !Si hainutele primite pentru copiii de pe lista mea chiar au mers la acei copii (fie-mea are 12 ani deci in nici un caz nu le-am cerut pentru ea) si nici n-au fost vandute pe alte forumuri .
Cealalta mandra ,dumitruanca sau cum s-o mai numi,nu-ti ajunge cate persoane au avut ocazia sa "te cunoasca"?
De cand s-a infiintat acest topic am tot avut de luptat cu diversi impostori care pretextau ca o duc rau si au nevoie de ajutor si,pe la spate,radeau de noi .Dar mai lasati-ne in plata Domnului si faceti-va mendrele prin alta parte.Chiar nu ne putem face treaba fara sa fim inoportunate de astfel de persoane?
M-am saturat sa intru pe acest topic sa citesc cum unele,inca de la prima postare,cersesc pentru ca apoi sa vanda produsele primite in alta parte .Chiar nu va e jena?(Mariutamea si inca vre-o dou persoane sunt excluse pentru ca au putut dovedi in ce situatie sunt).
SCUTITI-NE!
O mana de persoane cu suflet au incercat sa faca ceva pentru cei necajiti si voi va bateti joc de toate!Chiar nu va e jena?Luati-va catrafusele si mutati-va circul acasa la voi!Noi chiar nu avem nevoie de asta!

Ancadragoman,nu iti face probleme !Sunt multi copii care chiar au nevoie de ajutor si ai caror parinti nu castiga 20 de milioane pe luna.Nu castiga nici macar cinci milioane unii .
De cand au tot aparut alde dumitruanca si "prietene" mi-e jena sa mai fac actualizarea listei mele.Mi-e jena sa mai spun ca cutare are nevoie de sau de...ca nu cumva...Si asta in defavoarea unor suflete nevinovate care chiar au nevoie de ajutorul nostru.La fel ca mine sunt multe altele care,de sila acestui circ , nici nu mai ofera cate ceva dar nici nu mai vor sa ajute pe altii .Chiar nu s-a observat cum pana acum cateva luni curgeau "donatiile" (nu ma refer numai la cei de pe listuta mea ci la toti de pe acea lista care era pe prima pagina) si de atunci abia de mai sunt doua-trei care mai indraznesc sa posteze?
Eu chiar m-am saturat !
Propun asa cum a propus si DanielaC nu cu putin timp in urma ca persoanele care au nevoie de ajutor sa dea mai intai detalii si sa dovedeasca ceea ce sustin sau...imi pare rau!

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mondor spune:

Eu am fost prea sincera...si prea credula, nici eu nu am crezut, ca sunt oameni care au uitat sa fie oameni...... eu am fost ca intre prieteni
Tipa asta nici eu nu stiu cum a ajuns in lista mea....si ma tot intreba de nu cumpar premergatorul de care tot vorbesc, si i-am zis clar ca nu-mi permit acum....dar culmea e cum am fost asa de "cu capul in nori" de m-a impresionat.....pai am zis ca daca eu nu ma mai descurc, ei oare au ce manca?......trebuie sa aiba un caracter josnic
Eu stiu ca sunt mamici care dau lucrurile ce raman la de la copii, si eu am procedat la fel si voi proceda si acum, ori pe forum ori la prima mamica ce-mi iese in cale si are intr-adevar nevoie....ca de tipe din astea care cersesc pentru a vinde lucrurile m-am cam lamurit !!!!!
Pe viitor daca va impresioneaza vreun caz dragi mamici .....sfatul meu .....e sa va interesati mai intai ce indeletniciri are mamica respectiva
Eu cum am crezut ieri ca mamica dumitruanca are fetita in brate si nu poate sa cera ajutor?!! M-am oferit asa pe gratis sa ajut si eu cu ce pot......si finalul il stiti
Multa sanatate, numai bine, si ochii mari deschisi cand cititi, nu va lasati impresionate de mai stiu eu ce tragidestine apar postate aici, ca asa poate oricare sa-si planga de mila!!!

mondor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Si , nu te supara Ddeiut,dar inainte de a deschide un capitol nou , i-a scris careva PM celei care a infiintat acest topic si anume DanieleiC?Din cate stiu eu nu si ar fi trebuit macar din bun simt .
Atat am avut de spus.

.............................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura ai mare dreptate si eu zic ca trebuie sa analizam un pic mai bine cazurile inainte de a trimite pachetele.Eu de ex am primit pe PM un mesaj de la o fata ca imi spunea ca are hainute de donat dar nu prea are incredere in persoanele care le cer si sunt sigura ca sunt multe fete ca ea.Eu la subiectul asta am donat un patut,un premergator si hainute (pe care le-am cumparat ca avea nevoie de un combinezon si eu nu mai aveam)si as mai avea de dat dar parca nu-mi mai vine .

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mondor spune:

E adevarat, eu ma gandesc, sunt multe familii mult mai sarace, eu am spus ca prin munca si cu ajutorul lui D-zeu o sa trec si de perioada asta, am renuntat in favoarea celor care sunt mult mai necajiti, viata e grea dar trebuie sa mergem mai departe...sa avem grija de copii nostri.
Ma bucur sa vad ca au ajuns lucrurile la copii care au cu adevarat nevoie.....si ca s-a elucidat situatia lui mariuta...Ramona, pentru ca si eu am avut sincer dubii in privinta ei, dar m-am lasat fraierita de dumitruanca
Chiar mie nu-mi ajung banii aia pana la sfarsit de luna....v-am spus ca fata mea de la 5 luni ii dau lapte pasteurizat la punga cu gris, si m-am invatat sa fac din orice lucru minor(ca sa nu vorbesc urat) bici!!! Cui sa spun ca acum nu am pampers decat 10 buc pana pe data de 8, nici detergent, frigiderul imi e gol, dar mi-am permis extravaganta sa sarbatoresc ziua baiatului meu....4 ani!!! spuneti voi, imi permit in situatia asta sa cumpar premergator?
Asta e, cu bune cu rele viata merge mai departe, copii nostri cresc si daca putem sa facem un bine, sa-l facem...pentru ca......." Cu ce mana dai tot cu aia vei primi"
Numai bine!

mondor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

Imi pare atat de rau ca s a ajuns aici...la acest circ este pacat fetelor acest toppic a fost creat pentru a ne ajuta intre noi pe baza increderii reciproce fara dovezi ca nu suntem la politie daca cineva cere si cineva crede acea persoana ofera daca nu nu...nu vad de ce atatea discutii rautacioase haideti sa nu stricam acest toppic va rog frumos.
Am hainute de bebe 1-3 luni baietel daca le doreste cineva si este din bucuresti si un port bebe

Mergi la inceput