Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (56)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Azi schimbam semnatura! Ce mare s-a facut fetita mea! Mare si voinica, toata ziua imi da la ficat si la stomac! Ieri a fost f agitata si s-a tot sucit, parca era un serpisor. Ma durea peste tot, nu mai puteam sa stau nicicum, parca in picioare era mai bine; si-mi venea sa vomit.. Patiti si voi asa?

De ieri am intrat in prenatal. Am vazut ca voi luati de la medicul de familie. Mie mi-a dat ginecoloaga si mi-a facut si internare. Ciudat, nu ma gandeam ca pt prenatal se face internare..

Silvia 32+ Natalia (cred)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

lysbethAm vazut ca erai singura care scria mesaje in dim asta ..mai avea si Adape la 4..
cu visele nici eu nu stau prea bine...in sensul ca ieri dimineata de exemplu m-am trezit plangand..nici nu mai stiu ce am visat...banuiesc ca e normal in perioada asta...oricum avem mai multe griji pe cap...dar trece repede si vin puisorii sa ne tina ocupate...
Apropo de puisori asa i-a pus mama nume piticii mele..(am zis ca tinem secret numele pana la nastere..asta si pt ca vreau sa ii pun numele pe care il are ea si vreau sa fie un pic surpriza) si pe lista cu invitatii la nunta lui fratemi-o a scris Hiticas "Puisor" ...degeaba...nu ma las si nu zic nimic..vreau sa le fac cunostinta in direct.


Cristina 32+ si Ana

http://picasaweb.google.com/cristinahiticas/Bebelush#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

anamariame
patutul nostru este luat dintr-un magazin chicco, dar nu e chicco, e patutul de la setul Victoria, dar sa ma bati nu mai stiu producatorul, e o firma italiana oricum. dimensiunile sint 140x70, cu zabrele care se scot si cu 2 nivele reglabile; l-am luat in ideea ca il va folosi pina ce ii vom amenaja camera de scolarita. in plus, paturile astea erau la oferta pentru ca cica au fost expuse in expo de profil, dar arata impecabil; am dat 350 lei pe el, cit costa si un patut de pinza din care iese in 3 ani (maxim, zic eu). acum insa trebuie sa recunosc spasita ca la cit de mult calatorim noi vara, probabil ca vom ajunge sa cumparam si un patut de pinza pliabil...dar mai vedem.
cit despre finet, o sa te dezamagesc, dar nu e cumparat acuma, ci acum ani buni, pe vremea cind toata lumea cumpara metraj ca sa isi faca ...de la haine la asternuturi; exact, sta dinainte de '89 printr-un dulap pe la ai mei...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Neata fetele! La mine si astazi ami merge prost forumul.Apa beau si eu foarte multa pe zi si noaptea fac ture ,treaba e ca dupa ce ma trezesc numai reusesc sa adorm sau daca adorm visez numa tampeni,of ma simt asa de obosita. Cocufancum esti,ti-a trecut raceala?

monica 35+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Silvia la mai mare.La mine e deja la ordinea zilei loviturile Larei la organe,eu am momente cand mai dau si la rate sau sa nu mai pot misca cand se aseaza bine pe vezica,simt ca in momentul acela dau drumul la pp

monica 35+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Am implinit si noi astazi 28 saptamani. Uitasem sa skimb semnatura. Noi nu am visat urat, si nici nu mergem noaptea la pipi, desi bem cantitati imense de apa... In skimb, contractiile nu ne lasa.

Denisa-Madalina 28+ cu Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Mai bag si eu un mesaj ca sunt numa carucioare roz pe pagina asta

29+ Damian Codrut Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fetele am reusit sa vorbesc cu JOANNA27 si este internata in spital. A avut contractii iar acum o tin acolo monitorizata. Ea spera si se roaga sa ajunga pana in martie cu bine. Este posibil sa ramana in spital pana la sfarsit. A cum este mai bine.

AYLA , MAYA , INTREBA JOANNA DE VOI DA N-AM STIUT CE SA-I SPUN

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bag si eu un carucior albastru pe pagina si un nume CRISTIAN - deocamdata il alintam bebe Cri.

Ieri am luat si eu patut, ma stresa ca mai am cam o luna de dospit si puiul n-are nik. Dupa ce am batut Ikea si Miniblu si alte magazine am luat din... Carrefour! Pat de lemn, cu sertar, cu gratii detasabile... Stateam cu sotzul si ne uitam ca prostii la el, wow, ce aproape e puiul de noi...

Pentru cine mai are de facut cumparaturi: sunt reduceri in Prenatal, noi rezervat acolo o comoda de infasat cu sertare si cadita si care era redusa de la 8 mil la 6. Am vazut si carucioare superpractice la reduceri - carucior sport, landou, scoica si gentuta la 12 mil (de la 18), mie mi s-a parut un pret bun.

Si pe mine m-au cam apucat greturile, uneori cand da greieroiul meu cu fundul stanga-dreapta parca ma trimite la baie, dar rezistam eroic. E un fortos



Monica Elefantica 34+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

burtici!
Si la mine merge prost forumul......chiar si internetul de retea.
Asa ca am trecut la laptop...merge greu dar merge.
De dormit greu e general valabil si la mine (cel mai cel ma chinuie transpiratia, eman o caldura..), de visat vizez ori ciudat ori urat.., si mie imi da bebe la stomac cateodata...de imi iese iaurtul baut pe nas (iah), are momente cand nu-i place nici cum stau intinsa...asa ca ma plimb, si in toiul noptii.
Peste o ora, mergem la medic cu analizele si facem si control, am sa intreb daca e normal sa transpir in halul asta si sa umblu in maiou prin casa de cald .



fbruma

Mergi la inceput