**LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (311)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

eu am facut lapte de pasare...imi trebuia ceva dulce si nu stiam ce...
si am comandat pizza, caci azi manca unul la Clau la birou si de atunci mi-e pofta.
Vai de curul meu...caci imi reapar poftele si am o foame continuaaa. Deocamdata mananc putin si nu chiar asa de des cum as vrea...incerc sa ma controlez, ca ar fi jale sa bag cat as vrea.
a venit pizza...revin....

_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Off Ana sanatate multa va dorim!


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana sper sa reusesti sa-i scazi febra piticului, of...of....
Sanatate la amandoi, aveti grija de voi!!!

_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irina stiu de zodia aia, cica a fost dintotdeauna dar nu se puneE o zodie de 13 zile parca.
Silvi nu stiu ce adrese sa pun pe net, eu ma uit direct in magazine la fatza locului.
Giova imi pare rau dar nu reusesc sa vad pozele voastre, de cate ori deschid site-ul, imi apar o gramada de ferestresi incarca greu. Poate pui si in drop ca vreau sa te vad gravi
Ana de France, sanatate lui Alex, are de tras saracutul Eu tot nu inteleg dr astia care dau doar antipiretic la 39 febra
Cosmi super tare costumul BiancaiEste foarte frumoasa si finutza

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki am pus vreo 3 poze si aici:
http://www.dropshots.com/ioanaP

, merg sa adun masinutele din toata casa si sa ma bag la somn.

_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Doamne ce greu merge forumul....am reusit sa intru, doar de pe linkul din lista, catre cap. asta.

Marco a venit la noi in pat azi noapte si a facut pipi pe el, dupa nu stiu cate luni de cand nu a mai scapat un strop noaptea. dar a si baut la suc aseara, ca o broasca.
Asa ca de dim. am avut treaba, schimba lenjeria, baga la spalat....
Piciul s-a dus cu Clau la gradi, macar am scapat eu de un drum.
Multumesc pt. comentariile din drop, voi vedea peste vreo 3 luni daca mai pun poze sau nu...depinde de ce gabarit voi avea.

Ana cum sunteti? a mai facut alex febra?

la treaba cu mine, pupicei si o zi buna sa aveti.

_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Buna dimineata dragi mamici!
Sper ca nu ne-ati dat disparuti. Eu cu munca, treaba multa. La multi ani tuturor sarbatoritilor din aceasta perioada.
SI acum noutatea: de simbata Razvan e blocat la domiciliu. Are VARICELA. CA norocul ca nu i-au iesit prea multe bubite. Ca si pe astea ar cam vrea saracul sa le scarpine. Sper sa nu-i ramina prea multe semne. Iar bomba nasoala e ca eu nu am avut varicela cind am fost mica. Deci e posibil sa mai stau 2 saptamini in casa dupa ce-i trece domnisorului. Timpesc nu alta!
Va las acum ca are toane. Revin cind pot.

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Chiar ca merge prost DC-ul !
Noi suntem ok, Alain cam tuseste si ia Stodal din nou dimineata si l-a si scuipat pe bluza de mersla gradi si a trebuit sa schimbam tinuta in ultimul moment.
Maraki eu mai nou sunt fan uitat pe net ca am timp si stau si studiez cu o cafeltza in mana oricum ii iau cele mai multe lui Alain si el nu le probeaza.
Giova nasol, lasa ca noi mai avem incidente din astea f rar ce e drept cu pampers cu tot daca bea f multa apa.
Fug sa aspir sa sa adun, sper sa pot repara aspiratorul am aspirat din greseala ceva hartie mai mare si naiba stie unde s-a oprit ca acum in loc sa traga aer il elimina si clar nu pot aspira.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

oachi sanatate lui razvan. Bine ca nu i-au iesit asa multe bubite. ai grija sa nu se scarpine, sa nu le rupa, caci atunci nu ramane semn. nasol ca nu ai facut varicela, poate scapi, cine stie...depinde de sist. tau imunitar.
Silvia, da e nasol, dar noroc cu protectia, caci salteaua e intacta. Mai bine ca nu a facut la el in pat, acolo nu am ajuns sa-i cumpar protectie si are doar scutec dintr-ala de unica folosinta sub cearceaf. De facea acolo se ducea tot pipi pana jos, unde am depozitat o groaza de jucarii si patutul lui de bebe.
Deci Alain e la gradi, sper sa-i treaca tusea in curand.
Spor la curatenie si la reparat aspiratorul.

eu am pus o ciorbitza la foc si am tocat marunt ceapa, am uitat sa fac cum mi-a zis Silvia. data urmatoare.....
ma duc la calcat, ca iar s-au adunat ceva haine.

_
Gio14+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am si eu un pic de timp liber pana i se termina desenele lui Alain sa il culc.Am vorbit eu cu Ana snt mai bine decat ieri, Alex nu mai face febra asa mare.
Giova cel mai sigur e sa iei protege si pe salteaua lui nici eu nu am luat inca pe patul lui Alain dar el nici nu doarme acolo inca off ca nu stiu cand o sa mai dorm si eu comod, mereu se dezveleste si se invarte am zis clar ca din martie il mutam la el sa stiu ca fac nopti albe toata luna ca nu se mai poate. Lasa ca faci cu blenderul data viitoare eu sunt campioana la uitat, aseara am facut un aluat de paine ca vroia Jean o paine de casa si am uitat de el mi-am amintit la 10,30 si clar ca nu m-am mai apucat de copt la ora aceea, am facut altul azi.
Am rezolvat si cu aspiratorul, am gasit cu greu hartia pe tub si am scos-o cu chiu cu vai o sa fiu mai atenta de acum ca tare greu se scot.Noroc ca are sistem de protectie is nu se poate arde la cat de neatenta sunt eu . Alain e un cumintel mai nou la gradi, canta cu ei acolo si face si desene mai nou ieri mi-au dat o coala mazgalita de el o sa o pastrez ca e prima facuta la gradi si azi era tot vopsea pe manutze deci se cuminteste si al meu pitic dupa trei ani.
Dupa ce il culc pe pitic fac si eu o tocanitza de cartofi sa mananc cu paine de casa si cu muraturi un meniu romanesc .


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput