Copilasi de Iulie-August 2004(10)-Alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna seara!
o prezenta rapida. Si raspunsuri ce-mi amintesc (cum zicea Roberta - s-a resetat memoria...)

Roxane, cum esti? Acasa? Pupam Eva, fromoaasa foc!
Gabitzu, sper sa treaca! Io nu stiu ce-i aia noapte dormita cap-coada de acu 4 ani...da' intri in ritm...
La multi ani, Liviu!

Si ca sa nu uit, si noi cu bolile! pana acum Victor a reusit sa fenteze racelile, a avut doar o muceala continua si o tuse de control, dar acu a comis-o: otita. Asa ca de ieri e cu punga de medicamente: antibiotice si o gramada de picaturele... Si deh, ca o mama buna, nu puteam sa-l las singur: ma pastea o raceala de cateva zile si acu' s-a manifestat. Asa ca azi noapte am bolit, cum n-am mai blit de muuult. Cu frisoane, stare febrila, dureri de muschi si muuulte altele. M-am tratat naturist, cu frectii si asudat la greu si azi vaz ca poci sta pe picioare. Sper sa merg asa...

Va urez sanatate si o saptamana usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salutare
daria, multumesc de intrebare, sunt asa cam in butoi. chiar ma gandeam ca tare optimista am mai fost la sarcina asta pe cand la philip boceam una-doua. adevarul e ca mi-e tare greu fara sot acasa, noi facem totul in echipa si parca nu mai trece o data timpul ca sa se intoarca (vinerea viitoare!). basca philip a racit si cum e extraalintat de bunica, si-a luat-o in cap. aseara m-a dat gata, desi dormise numai de pe la 9 jumate la 6 jumate cu o noapte inainte si era evident frant, basca mucos si racit, s-a incapatanat sa nu adoarma, statea si se hlizea, clas sa ma sfideze, am stat cu el de pe la 7 jumate la 9, moment in care l-am lasat sa se culce cand vrea. chestia e ca dezbracat fiind i-am ars doua la fund si ma simt ingrozitor. am bocit dupa ce m-am dus in camera mea. ma ajunge si oboseala, nu mai fac nimic pt mine...
philip nu si-a suflat niciodata mucii in viata lui, mie mi-e si frica sa-i spun, ca-n loc sa-i sufle, ii trage inapoi.
ma gandeam ca philip a fost super ca bebelus, dupa care a inceput sa ne arate ce poate (si poate!). acum sunt curioasa ce bafta 'oi avea cu micutul...
v-am zis ca philip vrea sa-i spunem jack?
pup

philip
21weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

aliooo,protectia cupilului,se aude??...mei ce v-a apucat pe toate sa articulati cupii..ori sunt io prea calma ori este cupilul meu prea cuminte...este de ajuns sa-i zic ca o pedepsesc si nu merge la teatru(pedeapsa capitala pentru ea)..si se executa imediat,dar comentand "of,ce sa fac acum,nu-mi place sa fiu pedepsita"
Noi tot n-am scapat de febra,a mai avut un puseu la trezire...am sunat doctorul care a zis sa continuam cu antitermice si rabdare ca-i viral...am descoperit si misterul durerilor de picioare...ea sta cu tacsu acasa care si-a luat special concediu medical ca io-s in sesiune..dupa ce am venit acasa ma intreaba"daca ma dor picioarele,stai tu cu mine acasa ca tu esti cea mai buna doctorita pentru mine!"..dupa ce i-am explicat ca orice doctor care se respecta da indicatii si prin telefon,i-au trecut durerile si a inceput alergatul prin casa...
AndreeaP pupacim samburelul si pe Pupi alintatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey v-ati mai inviorat!
Va citesc si zic si eu ca Ioana..copil meu este prea cuminte! Il poti manevra cum vrei ..dar asta este si un defect..copiaza ce fac ceilalti (si mai mereu timpenii:))). As vrea si el sa aiba ceva incapatinare

Anul asta se pare ca am cistigat coronita ..copilul meu si si noi nu am avut nici macar o raceala..nimic..sa fie de la faptul ca ne-am vaccinat??Da el de altii "gindaci" in Ro...si sa vedem atunci

Azi ma complimenta ..mom..you are beautifull..gorgeous
Ioana si Alice merci de intrebare, Sorin nu se simte f bine:(..
Ioana bestiala Maria..stie ea ce vrea!!!
Sanatate tuturor copilasilor si mamicilor...

am plecat la lunch cu colegii, este Anul Nou chinezesc..

edit Roller..ce este pe acolo pe la voi? Esti ok cu jobul? Sanatate lui Vic!

eu am venit de la lunch..mey a fost o experienta f interesanta..dim sum food..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Am uitat sa va spun ca Luca este in febra experimentelor..ne-a timpit..amesteca de zor,pune carioci sa coloreze apa...are muulta treaba! I-am adus cutii Petri din laborator si medii de cultura...asa ca tare mi-as dori o curte
Asa mi-a venit ideea sa cumpar science kituri? Se gasesc si-n Ro? Copii vostrii cu ce se mai joaca..Luca a abandonat complet jucariile..se joaca la pc..construieste cazemate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Andrea de Pupi, Nu mai fi trista, cred ca e al naibii de greu cu burtica si cu un capos in zona
Roller, sanatate muuulta la voi, sa treaca otita
Kim, sanatate multa lui Sorin. Sa pui poze cu experimentatorul
Rox, unde esti ???

Noi raportam o noapte cu oleak de febra, supozitoare, schimbat pijamale ii adusesem aseara nejte pijamale haioase cu flori Azi mergem la pediatra.
In rest, nici nu vi-am zis, in fiacre seara Giulia ma pune sa stau in camera mea pana imi pregateste o surpriza: face patu`, intinde plapuma, aranjeaza perinile si-si aranjeaza biroul



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata! Vad ca azi postez eu prima (ca schimbul doi nu se pune la postari pe ziua de azi...)!
Dana - sanatate multa si tie si lui Vic si sper sa nu ia si Paul!
Kim - sanatate multa si lui Sorin! Science kit-uri se gasesc si la noi - de la dezgropat oase de dinozauri la facut vulcani, microscop cu tot felul de dracii de vazut la el, etc - gasesti cam tot ce vrei... Dim sum ati avut la lunch?? mie imi plac mult de tot, dar din pacate in Bucuresti nu exista niciun restaurant specializat pe dim sum-uri... la Londra le-am mincat eu pe cele mai bune!
Philip - hai ca mai e putin si vine si sotul! Esti tu mai sensibila acum, dar trece si asta - incearca sa nu te mai gindesti cum si ce va fi - o sa vezi la momentul respectiv ca toate se vor aranja cu bine!
Ioana - mai, Gorodica cred ca e prima in topul cuminteniei!! Cind va aud cum duceti copiii la teatru ma apuca parerile de rau ca eu nu l-am dus niciodata pe Stefan la teatru...

Mei, Roxana, da-ne un semn sa stim ca sunteti ok!

Hai, o zi buna sa avem (ca eu tot o noapte cu sculari am avut, cred ca asa va fi de acum incolo...)

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

ce sa mai fac? copiii mei se bat, chiar daca stau cu ei si facem ceva, se pocnesc asa din senin...nici unul nu intelege de vorba buna asa ca tre sa zbier, bine ca mi-a mai revenit vocea, daca auziti sa stiti ca io-s aia de zbiara ca-n gara...pedepse? sa le iau laptopul sau sa-i amenint ca-i scot afara in fata usii pe pres si chem politistul...nu tine mult nici asta...poate pt ca inca nu am aplicat nimic din ce am spus ca fac, deci greseala e a mea. Si vremea asta nu ne ajuta deloc, ploua torential, s-au saturat de stat in casa, ieri am fost afara vreo 2 h in parc, s-au namolit ca purceii dar au fost copii binedispusi. azi simt ca innebunesc, au luat-o asa cu sacaiala si plesnelile de cand au facut ochi...pana deseara cred ca o sa fac ca trenul, imi cumpar cartea lui supernanny ca nu o mai scot la caPAT cu educatiaaaaaaaaaa

si mie imi da maica-mea carne de pui si curcan pt copii, cresc si ei cam 100 de pasari pe an, primim si oua la fiecare 2 saptamani, dar lui Dani nu-i place sa roada carnea de pui de casa, asa ca mananca supa si eventual paste cu carne tocata de pui, chiftele si exceptional cate o pulpa pane. Asta ma enerveaza, sa roada ca are dinti!!! Si da, le plac puii pufosi de comert si pastrama de pui imbalsamata cu e-uri si mezelurile <agil> :)) De-aia intrebam de pui si produse bio sa stiu daca pot cumpara. Oricum Dea mi-a dat peste moaca, i-am cumparat cereale BIO, si nu-i plac...bune-s alea de la milupa doar. Fructe hipp bio? nuuuu, bune-s doar in combinatii bine ascunse.

pfiuuu, ma duc ca Dani a pus mana pe pliciul de batut muste ce si l-a cumparat recent drept jucarie si o articuleaza pe Dea pe spate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leelook, sa rezisti
Lia, baga poze, asa nu se mai poate

Eu recunosc ca am inceput sa recitesc cartile ref educatie copii. Ca am uitat tot. Ma ajuta la psihic, va zic sincer.
Trebuie sa recunosc Azi noapte a fost prima noaptea in 4,5 ani ... cand nu am facut atac de panica (de obicei puneam mana pe telefon si sunam facand scenarii horror), la 12 Giulik era un sloi de gheatza, i-am luat temperatura si scria 36,4, apoi a inceput sa urce. Cred ca a resimtit si ea ca sunt mai bine cu capu` si a cooperat tare bine



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Lia , Danut nu merge la gradi ?


Mergi la inceput