nasterea la crf 2

nasterea la crf 2 | Autor: adelaeu

Link direct la acest mesaj

Salutari ...
Am fost luata de curand in evidenta la d-na dr. Margaritescu Mihaela de la CFR 2.
In primul rand as dori sa aflu si eu un lucru care totusi ne framanta pe toti dupa etapa .....consult....eco.....cum arata spitalul....si anume cam care ar fi costurile.
Rog daca a nascut cineva cu d-na dr. Margaritescu sa ma puna si pe mine la curent sa stiu la ce ma astept.
Multumiri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Saptamana asta o sa trec pe-acolo. Inca nu am vazut spitalul, desi mai am putin pana la nastere. Sunt la alt medic, dar te voi tine la curent.

Anul trecut a nascut o colega a mea acolo. Era in mare criza financiara si nu a dat nimic. Si cu toate astea lumea s-a purtat f bine cu ea, si dr. si asistentele.

Monica Elefantica 34+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaeu spune:

buna monnvas, ai fost?
ce parere ai?

14+ speram noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu, am fost pana la urma la cabinetul propriu al doctoritei. Maine ar trebui sa ajung pe-acolo. Keep in touch.

Monica Elefantica 39+ CRI

CASA LU' BEBE

EDIT. S-a amanat pe miercuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=103992&whichpage=2

Buna tutror!Linkul de mai sus se refera si la subiectul care va intereseaza - spitalul CFR2 si la un alt medic bun de acolo, Florina Mihalache.

Gabrilici graviduta in 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120093
Un alt link util pentru voi, de data asta si despre doc Margaritescu.

Gabrilici graviduta in 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hello. Am fost azi la spital asa ca impartasesc experienta.

Dr. mea era de garda, asa ca m-am dus mai intai la camera de garda. E intr-un corp nou si curat si am inteles ca acolo se si naste. Arata aproape ca la privat, se curata mereu, ma rog, niste scaune mai vechi, dar OK in mare. Cand m-au vazut asistentele cu burtoiul au crezut ca am venit la nascut, imediat au venit sa ma intrebe de contractii, de dureri... Le-am zis ca am venit doar la control si la ce dr. si au fost f amabile, mi-au spus ca e in operatie, iar cand a terminat operatia m-au anuntat sa ma duc intr-un alt cabinet unde urma sa efectueze controalele. Oricum, am apreciat ca toate madamele de-acolo (moase, asistente) au fost grijulii, au tinut minte pt cine am venit si m-au indrumat corect.

Cabinetul cu consultatii e insa in corpul cu policlinica. O cladire veche, holuri stramte, aglomeratie mare, moshi care tre' sa faca ordine la coada, chiar daca nu e coada lor, deh, ca la spital. Totusi, curatel si acolo. N-am vazut igrasie sau mucegai pe pereti, ceea ce deja e un mare plus, nu? Oricum, nasterile stiu ca se fac in celalalt corp, cel nou, asa ca nu ne batem capul cu corpul de policlinica.

Dar mai multe cand se hotaraste fiu-meu sa scoata nasul in lume, ca deocamdata nu da semne de asa ceva.

Monica Elefantica 39+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am nascut!

Maternitatea e in corpul nou, saloane de 3 pers (eu asa am avut). Dar e saracie mare, aduceti-va de-acasa de toate. Personalul OK, fie ca dai, fie ca nu, curatenie destul de des... Sistem rooming-in, adica cu puiul in camera, ceea ce e si bine, dar si rau, ca nu te invata nimeni ce sa-i faci, ti-l pune in brate si gata! Pompa electrica, de ex., nu functiona. Paturile au comanda din buton, ceea ce pt taietura mea a fost mana cereasca.

Mai intrebati daca va intereseaza ceva anume, cand intru mai raspund.


Monica mami de CRISTIAN

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaeu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Am nascut!

Maternitatea e in corpul nou, saloane de 3 pers (eu asa am avut). Dar e saracie mare, aduceti-va de-acasa de toate. Personalul OK, fie ca dai, fie ca nu, curatenie destul de des... Sistem rooming-in, adica cu puiul in camera, ceea ce e si bine, dar si rau, ca nu te invata nimeni ce sa-i faci, ti-l pune in brate si gata! Pompa electrica, de ex., nu functiona. Paturile au comanda din buton, ceea ce pt taietura mea a fost mana cereasca.

Mai intrebati daca va intereseaza ceva anume, cand intru mai raspund.


Monica mami de CRISTIAN

CASA LU' BEBE




Felicitari si sa-ti traiasca bb-ul
Spune-mi te rog, intr-un PM, cum a fost, cat ai dat si cui
18+ speram noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Buna.
Urmeaza sa nasc in septembrie la cfr2, nu cu dr Margaritescu...
Monnvas, zi-mi, te rog, ce inseamna saracie mare? De toate ce, sa ne aducem de acasa? Te referi la hartie igienica si ce ne mai trebuie noua, plus pt bebe, crema de fundulet, pampersi, etc? Cu bebe in camera inseamna si ziua si noaptea?
La prima nastere (in alt spital), mi-am luat tot de acasa, inclusiv saci de gunoi... Pe bebe l-am avut cu mine numai ziua, adica de dimineata pana la orele 24... Mie una imi convine cu bebe, pt ca o sa-l pot hrani la cerere, in plus, as evita, oarecum, contactul cu doamnele asistente, nu?
Cu baile cum e? Curat?

Loredana Roni-Cristian 08.02.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo28 spune:

Buna fetelor!
Si pe mine ma intrereseaza subiectul pentru ca si eu sa nasc in iunie la CFR2 cu D-na Dr. Florina Mihalache.
Am auzit si eu ca spitalul este cam saracacios si ca trebuie sa ne aducem diverse lucruri de acasa....dar as dori sa stiu mai multe.
Asa ca draga Monnvas povesteste-ne cum a fost experienta ta cu mai multe detalii. In rest numai bine si bebe sanatos iti doeresc!

Mergi la inceput