Mamici si Gravidute de Italia (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

ANDREEA-acum k bubulina ta a descoperit cum se coboara din pat o sa fie si mai "frumos"k tre sa ai un somn de iepurash...fii cu okii in patru k nu se stie niciodata unde pune manuta(ma refer la prize,d ai in dormitor)eu am trecut prin asa experienta cand eram mai mica,spre norocul meu nu am ramas cu semne!

GEORGYANA-ai fost la cumparaturi?ieri ma gandeam la tine,ma bucur
K esti inaintea mea cu sarcina asa mai invat cate ceva de la tine...cred eu din ce am citit pe net k alea sunt contractii false...sper sa nu te bag in ceata,acum k esti spre sfarsitul sarcinii uterul incepe si se"antreneaza" au loc contractiile false!MAI AI 2SAPTAMANI DIN LUNA A-8-A (30-34SAPT)APOI INTRI PE ULTIMA SUTA DE METRI,ITI TIN PUMNII sa ai o sarcina usoara si fara batai de cap!

ely 26 + sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

georgiana-dc sa ne deprimi?!
Faci bine ca mai pove' cu noi,si asa vii rar pe-aici...cand te
lasa calc...
Despre contractii,asa stiu si eu ca si ely,daca nu sunt puternice,nu cred ca e ceva problema...dar nu sunt dc,poate
gresesc...

ely-si eu mi-am facut tot timpul singura tot
(manichiura...).Nu sunt persoana care sa cheltuie bani pt. asa
ceva.
Da,si mie mi s-a intamplat,dupa ce s-a nascut Ambra ca nu aveam
timp nici de dus...mai ales chiar dupa nastere...dar trec si
momentele alea.Poate vei ave un bb care va dormi bine(sper sa
fie asa),si atunci nu va fi cazul...
Da,stiu ca tre' sa am f. mare grija cu Ambra,acum.La prize nu are
ce sa faca,usile le-am inchis...asa ca doar in dormitor poate
patrula..Multumesc pt. sfat!
Uite ca s-a trezit sufletelul meu...credeam ca poate vii la
barfa.,dar nu stiu daca ma mai lasa Ambra sa scriu...

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:

Berarpiri

Georgy mie mi se parea tot timpul ca aveam contractii si cand am avut cu adevarat am zis ca iar mi se pare,si stiu cand ai fata durerea contractiilor o simti in josul burtii si cand ai baiat la spate,eu asa am avut.

Ely da mi sa intamplat si mie sa nu am timp de nimic.Si eu sunt cu manichiura,nam fost niciodata la salon sami fac unghiile ,ca nu imi place sa se atinga altcineva de ele
,iar de cand am nascut nu prea am avut timp de unghii preferam sa le tai scurt si fara oja,ca sa nu mai duc si grija lor,dar cred ca incep sami revin.Iar cu aplecatul eu in ultima luna ma incalta sotul ca eu nu mai puteam sa ma aplec,dar sa stii cai placut sa te incalte sotul

Berarpiri am sa incerc si eu asa cu oul.

Fabian azi nu mia mancat mai nimic,are gingiile super umflate si sus si jos,e posibil sai iasa mai multi dintisori odata?


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12" target="_blank">album 1;www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all" target="_blank">album 2; www.onetruemedia.com/shared?p=7e53fc2f14b83fa6df78e2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Faby la 8 luni;

www.onetruemedia.com/shared?p=7c6534b75f4fce2bec111f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj nou; www.onetruemedia.com/shared?p=7e3f9de70122621331eba0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Fabi in girelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

irina-se poate sa iasa mai multi dintisori o
data.E normal si sa nu manance,sa nu-ti faci griji.Daca se
trezeste noaptea des,e tot din cauza asta,poate avea si diaree..
Saracutii,mult mai pot suferi...

andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

imi tii companie andreea?

ely 26 + sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Da,sunt aici.
Ma relaxez umpic pe net,apoi ma duc sa dorm.

Cum e burtica?


andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

acum ma boxeaza..a mai crescut putin..poate il pacalesc pe sot maine sa-mi faca fotog sa vedeti si voi...

ely 26 + sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Pai maine oricum e acasa,are vreme sa-ti faca poze.

Te-ai gandit daca vei face curs pre-parto?


andreea, Ambra
cand implineste sufletelul nostru 2 ani
cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

yo ma uit la produse pt bebe,mama..etc un site romanesc si observ cu stupoare k preturile sunt marisoare!modelele nu-mi prea plac..hmmmm interesant ce-i la noi acasa.

ely 26 + sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

da m-am gandit si momentan cred k voi merge..dar nu sunt sigura pt k nu mai conduc de ceva timp si mi-e putin teama k am avut ameteli si nu mai vad fff bine,tre sa-mi fac un control!dk voi cunoaste pe cineva din zona asta sa mergem impreuna ar fi ok dar cam greu...

ely 26 + sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput