Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ramonaiani...imi pare sincer rau ca nu ai scapat de durere!!Poate daca iti cumperi o perna din aceea de alaptat,de care au zis fetele azi,nu e mai ok???



21+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Perna aia o am de la sarcina trecuta. E foarte buna .. intre picioare (ajuta burtica sa se aseze mai bine la sol.
Cu umarul e alta treaba . Dr. tocmai mi-a zis ca si-a luat el una bucata perna de-aai de care-mi recomanda - a costat 'numai' vreo 60 de euro . Mai incerc cu ale mele, si daca tot nu merge, tre sa fac investitia. Sa vad mai intai cand mi-o veni nota de plata la cabinetul de masaj. O sa fie un argument f bun .

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ramonaiani...pai daca e neaparat..si mai ales daca este buna..merita investitia!!Mai ales ca tragi de mult timp de durerea asta!!Sper ca va fi bine pana la urma!!





21+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

http://bd.lilypie.com/xVz4p1.png

http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

fetele, buna dimineata din nou!
scuze ca nu am mai intrat de vreo 2 saptamani. acum am vazut si cat de harnicute sunteti, ca nu mai dovedesc sa citesc totul din urma. dar ziua e lunga....
eu tot in concediu medical sunt, pana la sfarsitul lunii, dupa care, fiind vacanta in invatamant imi voi lua si eu o saptamana de concediu de odihna. apoi trebuie sa merg din nou la control la dr. sa vedem daca imi da sau nu voie sa mai merg la serviciu in februarie.
am ajuns la starea civila de care va spuneam acum 2 saptamani, cu pernute la spate si cu scaunul rabatat destul de tare. oricum, inainte de a ma urca in masina si la dus si la intors, mi-am luat no-spa-ul si utrogestanul si nu au fost probleme. mi-am repetat anti-D-ul si a iesit negativ, ceea ce e super. pe 16 ianuarie am fost la control si bebica avea, la 20 saptamani, DPB-ul de 4,77cm. e bine, nu?? pe 3 februarie mergem in iasi, la dr. iliev pt morfo-fetala si poate vedem si ce este, caci la controlul de saptamana trecuta s-a intors cu spatele la noi si nu a mai vrut sa ne arate nimic. tati spune ca e baietel si fotbalist pe deasupra, pt ca tare mai da din picioruse. om vedea noi...
a mai fost cineva la dr. iliev? cum e?
va pup si o zi buna va urez!!!!!!!!!!!!


18+ si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

draga bebe_beca, imi pare tare rau pt contractii. eu am fost vinerea trecuta la control si dr. mi-a spus ca am uterul foarte contractat (si am facut acest eco la 8,30 dimineata, adica eram foarte odihnita). nu mai stiu ce sa mai iau. acum am inceput sa am iarasi carcei, mai ales in sobitura din talpa, care sunt ffff durerosi. poate stiti voi ceva, ce as putea sa fac??


18+ si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

ooops!
mi-am dat seama ca nu am mai actualizat semnatura de tare mult timp. scuze.....
am crscut multisor de atunci...acum am intrat deja in saptamana 21...

21+ si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

`neate fetele! din nou am inceput ziulica cu "curs singe din nas"..dar tot timpul imi curge din nara dreapta..hmmmm...

fetele eu ma ingras vazind cu ochii!! saptmina trecuta am am avut 57 kg...astazi deja 58kg!!daca o tin tot asa, mai pun ca.15 kg pina nasc!!!!..si acuma inca mai merg la lucru..ce ma fac cind ramin acasa?? atunci o sa pun 2 kg pe saptamina ..si mie nici nu mi se pare ca maninc mult ... cred ca am sa incep sa las liftul si sa urc cele 6 etaje pe jos ca sa ajung in casa...daca ajuta nu stiu..dar de stricat sigur nu strica...

23+

bebicul nostru

www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3126168350&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

neata domnisoarelor!

Picky - eu am luat si iau Centrum Materna, cica ar fi cele mai bune din Ro; io le-am luat ca in primele 3 luni practic n-am mancat nimic, am bora-bora tot; in plus mi-a recomandar dr.sa iau OMEGA3 care ma nenoroceste, ca-mi scade tensiunea, dar na, beau cafeloiul si gata; cica e bun pt bebe

Strumfita, mercic mai mai vad ca fetitele au corazonul mai..."fierbinte"... pentru arsuri mai poti lua Gastrocynesine homeopat, il gasesti la farma, iar Rennie si o colega de-a mea gravi ia tot 3 pe zi maxim, asa i-a zis dr.

Coraly, io am beneficiat de epizio, dar am facut gimnastica; m-a vazut un dr.intre sarcini, a zis ca "ai niste ligamente si un tonus local sa-ti traiasca"; locul e exact ca inainte, asa ca dacafaci gimnastica, revine dansa

CarlaV, gravida e urgenta medicala. Plus ca uite, daca cauti, gasesti doctori care te nasc si fara. Destept a fost Niculescu, mi-a zis "ginecologul n-are ce sa caute la fundul unei femei cand naste; nasterea trebuie asistata de moasa"

Dani3lla, ai grija la asocierile alimentare si baga lichide; iti recomand cartea "TAO pentru sanatate, sex si longevitate", de unul Daniel...numaistiucum, o gramada de secrete gasesti acolo

Otilia - cere GYNIPRAL - io am luat, uai ce bun era...

Ramonaiani si restul - sfat: spalati-va pe dinti cu Parodontax cat o mazare si pstra voastra obisnuita cat o mazare

Cu dormitul pe spate...io am dormit si dorm, dar pe 2 perne

mai.iunie, sa ma treci si pe mine, cu DN: 14.07.1976, UM 10.08.08, DPN 14.05.09







Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nemora, da, e destept Niculescu daca spune asta, imi place tot mai mult ce aud despre el.
Din pacate am vazut si situatii cu doctori care nu stiu de ce se numesc asa...
Bebe Beca, .

Eu va salut pe ziua de azi, va doresc numai vesti bune si sanatate multa, kilograme cum le vreti voi, fara dureri, fara contractii, cu papa bun si fara stress. Revin pe seara.

Carla, s.19 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni*******poze 12-15 luni
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariacs spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona.P

Vai dragele mele prietene...nu-mi vine sa cred ca la cat sunt de paralela cu netul si pc-ul....am reusit sa pun pozele pe site...si site-ul chiar merge...yupiiiiii.....de fapt cred ca m-am desteptat ca acum suntem 2...2 in 1

Ramona 19+

http://bd.lilypie.com/WoLcp2.png

http://community.webshots.com/album/569750415cfoFqH


draguta..esti asa de frumu..si va sta asa de bine impreuna


ana-maria 22 weeks

http://picasaweb.google.com/anamaria.coroni

Mergi la inceput