LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Vin si eu la o cafeluta.ELLENUTA,LALA,NATALIA a mai ramas putina cafea si ptr mine?

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 29+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Honey, multa sanatate! Cati copii, atatea stiluri , macar bine sa stii ca AJ poate face febra si diaree cand ii ies dinti.
Dar spune-mi, te rog, ce mama minunii de pastile is alea contra vomatului, de costa $500? Serios acuma, cum se numesc? Sunt chiar curioasa....

Sper ca Evita e bine, macar Camelia stie acum cum sta treaba....

Noi azi sau maine facem vaccinul de 1 an. Dr. vrea sa ni le faca pe amandoua odata (Infanrix si Priorix), nu stiu daca reusesc s-o conving sa nu.
Oricum, si daca e de acord, vom face acum Priorix, ca e gratis, dat de stat, si sa nu se termine :)
Apoi peste 1 luna (sau mai mult trebuie?) INfanrixul de 1 an.

La mine la scoala si la Markus la gradi este epidemie de varicela
Faza e ca Markus e vaccinat (de anul trecut de cand eram eu gravida in luna a doua si era epidemie si atunci), dar eu nu sunt si n-am avut varicela! Sper sa nu ma procopsesc, nu stiu daca mai are rost sa-mi Varilixul acuma. Sau?

Gata, ma duc la copiii mei ceilalti (de la scoala).
pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



dana normal!!!! uite o cana de pentru tine!


sa vedeti ce am patit dimineata .. s-a trezit eva iar eu m-am dus sa-i fac laptele. timp in care sotu a intrat la ea. intru si eu si el pune mana la nas ca pute si copil a facut kk .. boon .. dezbrac copilu', il verific, nici urma de kk .. deja copilu facuse ochi mari .. boon ... ii dau laptele, se satura dupa vreo 140 ml .. pun copilu in pat .. se maraie, se chitaie, plange .. in cele din urma tace, cred ca adormise la loc .. fericire mare pe capul meu .. peste 2 minute .. tzzzzarrrrrr .. soneria la usa .. vecinu' venise sa-l certe pe sotul meu ca-i blocase masina .. pe care o parcase pe locul NOSTRU de parcare .. evident, eva s-a trezit iara, a inceput sa tipe, sa planga .. a mai intrat razvan la ea .. dar n-a fost chip sa se mai culce .. imi venea sa-l strang de gat pe tampit! eu am plecat la job dar nu cred ca s-a mai culcat la loc ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Voi cand ati fost insarcinate ati mancat cas?E pasteurizat sau nu?Eu tind sa cred ca nu e prea indicat sa mancam mai ales ptr ca prelucrarea lui nu s-a facut intr-o fabrica unde sa se poata masura exact temperatura.Voi ce stiti despre asta?

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 29+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ven nu-i face ambele vaccinuri odata. Cat sunt eu pro vaccin si tot imi pare extrem de mult pentru un pui de om.
Noi am amanat ambele vaccinuri.
Vom face infarix in februarie dupa concediu si ROR in martie.

La tine e inutil acum Varilix. Daca e epidemie si cumva ai luat virusul e mai nasol sa adaugi vaccinul.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui danonique

Voi cand ati fost insarcinate ati mancat cas?E pasteurizat sau nu?Eu tind sa cred ca nu e prea indicat sa mancam mai ales ptr ca prelucrarea lui nu s-a facut intr-o fabrica unde sa se poata masura exact temperatura.Voi ce stiti despre asta?

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 29+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert


nu am mancat in primele luni de sarcina. pe la 5 luni am inceput sa mananc cas si branzeturi cu mucegai ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata,

Saru'mana de !

Am intrat aseara, si am vazut pozele cu mandra Elenei - o placere s-o vezi cum 'face ordine' - si pe Dimi, dar n-am mai apucat sa zic nimik, cand am vazut ce se discuta.

Oricum, recunosc ca mi-a fost putin teama: citisem mesajul Venerei si m-a trecut un gand cum ca n-ar mai vrea (si cred ca ar fi fost definitiv) sa scrie; dar am vazut c-a scris dimineata... (aici merge un icon d'ala care isi da cu mana pe frunte, gen "am scapat")
Eu sunt dintre cele care te-au strigat si vreau sa-ti aud parerile si in continuare

E valabil si pt Monica-doc

Angi, bine-ai revenit; pana sa scrii, blog-ul tau mi-arata mesajul din 5 ian. Acum, vad ca este 'la zi'. Hmm, curios!

Oricum, l-am admirat pe micul strengar; esti 'tu' din ce in ce mai mult

Emma, pt bebelus!!! Poate totusi, va fi fetita pana in august .

Cat despre IR-uri, nu te-ngrijora; din experienta, din sapt 28 trebuie sa le urmaresti saptamanal; pana-atunci (ti-a spsu si LalaD) nu te-ngrijora.

Am citit despre little Fanny si Daria ca au probleme cu iritatia; off, e groaznic.

Roli, sunt si perlele lui Marc pe undeva? Unde, ca sa ma distrez si eu?

Helene dimineata cum era Eva cu febra? Cat despre idiot ... eu, nu i-as fi 'deblocat' masina.

Si parca si Laura (de Camelia) mai ave aceva febra? (sau iar vorbesc tampenii )

Am vazut poze cu Yannis - un dragalas!


Nah, ca mai trebuie sa si muncesc
Daaaar ... dupa revista blog-urilor

PS. Uite-aici 'placinta" , Helene

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

Ven, eu ii fac (adica pediatra a hotarat) vaccinurile decalate si ma simt si eu mai bine asa. Dar nasa Laurei, care e si ea pediatra, i-a facut fetitei ei ambele vaccinuri in acelasi timp si nu a avut nicio reactie speciala.Ginette, mersi de intrebare, nu mai avem febra de ieri, avem pete roz, adica o roseola mica.Elle, vecinul tau e nimic, niste vecini de-ai mei au "bormasinuit" si ciocanit de la 22 la 23:30.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

buna fetelor.vreau si eu o tona de cafea!
deci...daria nu are febra in continuare,se kkleste in continuare.aseara am spalat-o si am dat cu galbenele.parca era un pic mai bine.dar apoi a facut kk si iar sa inrosit mai rau.l-am sunat pe sot sa imi ia violet de gentiana.nu mai pot!
sta acu cuminte in patut si se uita pe pereti,vorbeste cu maimutoii,dar nu vrea sa se joace sau sa se ridice din patut.

innebunesc de tot!
acu va intreb si eu ceva...daca ea face un pic de kk doar cat sa murdareasca pampersul consider un scaun?azi de exemplu a facut part si a iesit un pic kk.
scuze de detalii dar v-am zis ca innebunesc!

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beinazutza spune:


neata!
vreau si eu.am baut una dar a voastra e mai buna!

citeam ce ati mai scris si parca m-am vazut in cazul ellenutei,excluzand sunatul la usa.deci Beatrice s-a trezit la 6,15 ceeace nu s-a mai intamplat. la ora aceea ii dadeam lapticul si adormea instantaneu. dar azi a fost altfel. creste fata nu?
am lasat-o in patut am plecat in bucataria si cand o aud ca vorbea ceva pe acolo.m-am dus la ea si avea ochii cat cepele. am luat-o ,am schimbat-o de pijamalute si hai la plimbare prin casa. era asa de vesela de ziceai ca este ora 10. si ,cand m-a vazut ca ma pregatesc sa plec s-a intristat .
mi-a facut pa dar , ma si astepta crezand ca ma joc ;bau" cu ea.
sunt asa de trista! cunoasteti sentimentul sunt sigura
Angi, Constanteanca mea , bine ai revenit!
Ema - felicitari pt bebe baietel!

Mergi la inceput