Nou stil de viata (246)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Neata!

Mephala, ma bag la petrinjel, desi habar n-am la ce ajuta!

Sabina, multa bafta!
Mik, bine te-ai reintors printre noi! Ma uit azi la poze.

Fu la gradinitza.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata!

valeu, aseara cand m-am uitat ultima data eram la celalalt subiect si acum deja 6 pagini din subiectul nou!! Valeu ce spor ati avut!!

Tzuni, cum te mai simti? Cand vrei sa o duci pe Meri la gradinita?? Draga de ea... Patrunjelul are cea mai mare cantitate de vitamina C, cred ca asta este motivul pentru care ni l-a oferit Carmen dis-de-dimineata!

Sa ne spui cum fu la gradi. Ce gradi?

M-ai intrebat ieri ce am mai facut bun; in timpul saptamanii nu prea fac, caci mancam acasa numai seara. In weekend in exersez talentele...

Mamica dulce, felicitari pentru reusita cu Bonn. Eu zic ca desi va fi greu pentru tine fara Marc acasa, pentru el este intr-adevar o sansa extraordinara. Si asta este ce conteaza, nu? Tinem pumnii sa gasesti job nou (sau inca un job, cum vrei tu).

Sabina, bafta azi! O sa fie bine, no doubt!

Cristina, m-ai intrebat ieri la ce sala merg de pot sa iau copilul cu mine - merg la World Class din mall-ul (nu stiu de ce se numeste asa, ce e putin mai mare ca un supermarket de coltul strazii...) Jollie Ville. Nu pot sa o iau tot timpul, ci numai cand au ore de Baby-Gym; si la orele astea, numai daca vine si prietena ei. Dar tot e bine!

Lai, succes la doctor!

Criscosty, Carmen E., Rolo, Madeline, pe unde sunteti??

Caro??

Azi sper sa ajung la sala, este programul de 90 de minute care imi place foarte mult.



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Hello

gabrielama, cred ca-s la apogeul racelii. Meri e in refacere... Am fost la gradinitia. E vb de gradinita nr 16 "Luminita", gradinita de stat. M-am plimbat si-am vazut multe radinite private (e plin la noi in zona), dar sincer nu prea mi-au placut, mai ales pt ca n-au loc de joaca afara. Asta e gradinita clasica de stat, cu curte mare, tobogane, sali de cursuri mari si frumoase, bucatarie proprie (curata ca mi-am bagat nasul ) doamne dragute si amabile. Fac si cursuri optionale de engleza, balet, calculatoare... Au sala de sport, sala de spectacole....sunt bine dotati si am auzit numai lucruri bune despre gradi asta. Incerc sa vad daca o pot duce pe Meri din luna mai (atunci ne paraseste actuala bona). In mai, Meri va avea 2 ani si 10 luni, asa ca ar fi ok. Mananca singura, nu mai foloseste pampersi....se incalta/descalta singura, se dezbraca singura (cu imbracatul nu ne prea iese deocamdata )

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Neatza fete cucuiete!
Vad ca ati scris de ieri nu gluma. Eu aseara am calcat in strachini, ca a facut cumnatul meu neshte spaghete cu ton. cand gateste el eu nu pot sa ma abtin sa nu mananc. Asta e, recuperam azi.
Zuzilici si eu stau cu soacra si cu un cumnat (celalalt s-a mutat la iubita lui de 6 luni), k dak nu sedeam cu amandoi. Socrela m-a urat din prima clipa (Printzesa ese biologic numai a mea), pentru ca am indraznit sa ii iau baiatul ei. Am urlat vreao doi ani, dar acum ne intelegem bine. Mai are si ea momente, dar toti avem.... Acum intra in somaj, iar din toamna la pensie, asa ca are cine sa aiba grija de fata.
Mami te inteleg ca o sa iti fie greu. Eu am avut fata la cresa la saptamanal si plangeam in fiecare luni, iar cand a plecat la mare prima oara cu socrela si un cumnat, avrut soatza sa ii sune sa vina inapoi ca nu ma mai opream din plans. Asa ca...
Felicitari tuturor fetelor pentru ambitie si mai vorbim.


Din milioane de oameni Dumnezeu m-a ales sa fiu ceea ce sunt. Mare rabdare am avut si in sfarsit, tot Dumnezeu m-a facut fercita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

eu n-am mai tinut pasul aseara, am plecat la nani, ca am obosit de la atatea masaje .

Sabinel, bafta la examene. Si lasa dieta pentru cand te linistesti .

Tzuni, bine ca macar Meri e mai bine.

Zuzi, arata bine meniul. Puteai sa mai pui niste carnita, ca nu prea ai.

Mamicadulce, iti tin pumnii in continuare. Si super veste pentru Marc . Mai scrie-ne.

Madelaine, tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata vorbaretelor,
Anca: ma bucur pentru succesele cu Marc si iti tin pumnii sa fie asa cum vrei tu pe toate planuriel.
Carmen: bine fac - acum la serviciu. La stoma, continuam - ieri am mai facut o obturatie la un incisiv de jos.
Nu stiu cine ma intreba cat mai dureaza - planul initial era aproximativ 1 an, adica pana in iulie, dar s-ar putea sa temminam mai repede. In 18 martie se fac 8 luni de la implant si de atunci se poate trece la urmatorii pasi si dupa la imbracat restul care pana atunci vor fi sper obturati (mai am 6 obturatii de facut jos). Teoretic greul a trecut, acum cresc facturile , ca imbracatul e scump ca dracu.
Tzuni: si eu am avut aceeasi impresie cand am inscris-o pe Carina la gradi. Cele particulare nu mi se parea ca ofera asa mult. Si eu am vrut curte mare si am gasit.
Mik: ai niste copii absolut minunati, iar tu esti o scumpa.
Ruxandra: mi-ai facut pofta cu masajul asa ca l-am convins pe sot sa presteze
ROxa: sa ai o zi minunata
Meniul de azi:
un bagel integral cu salata de varza/ morcovi/crema de branza si carpacio de vitel+ o felie de ciabatta cu ricotta si putin sos de cioco
ultima portie de lasagna
budinca de paste integrale cu capsuni
Va pup si revin mai incolo

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Anda, . Eu n-am mai fost la stomatolog de vreo 3 ani, tot aman sa merg la un control .
Cum faci budinca cu capsuni?

Mik, . Wow, 46kg!!!! Super. Da' lasa tigarile, ca nu-s bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Anda, . Eu n-am mai fost la stomatolog de vreo 3 ani, tot aman sa merg la un control .
Cum faci budinca cu capsuni?

Mik, . Wow, 46kg!!!! Super. Da' lasa tigarile, ca nu-s bune.

Ruxa: fierb pastutele al dente si le scurg. Separat, amestec crema de branza cu miere/ zahar/ indulcitor dupa gust si arome si apoi ou (aprox 1 ou/ 120-150 g branza). Adaugi capsunile (cate vrei), pastele scurse si le pui pe toate intr-un castronel uns cu unt. Bagi la cuptor pana se incheaga - undeva intre 40 de min si o ora.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ladies,

regret ca v-am lasat asa in ceata...

Mephala, multumesc de capitol, nu mi-am dat seama ca se va scrie asa rapid...

Nu prea am putut scrie, am fost ocupata, usor depresata si cu niste problemute de acasa, dar stiu ca astea sunt nimicuri si trec repede, asa ca sper ca m-am repliat.

Ca timp nu prea imi mai permit sa merg la sala, incerc sa petrec cat mai mult timp acasa, sper sa fie asta cheia rezolvarii fericite a incidentelor aparute.

Din fericire, ieri mi-a sosit eliptica. Mi-am luat un www.euro-mag.ro/?act=detalii&produs=3193&cod=Vito%20XS" target="_blank">Kettler Vito XS.

Azi il montam si sa vedem cum o fi! Abia astept, mi-a placut mult sa fac cu el la sala si mi s-a aprut ideal la topirea grasimilor! Sper sa mai fac totusi Pilates, ca e fff bun pt mine.

M-am ingrasat 2 Kg, habar n-am cum, cred ca este apa, pt ca am ochii si mainile umflate. Fac si un tratament cu antobiotic si n-am mai luat asa ceva de vreo 5 ani, ma gandesc ca o fi si de la asta...

Banuiesc ca deja ati inteles general mood...

Sa stiti ca pe mine nu ma deranjeaza sa ma ocup de subiect, chiar daca scriu mai putintel, asa, pt ca ma chiar relaxeaza! Si cand va vad asa motivate si successful, ma bucur de nu mai pot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Anda, interesanta reteta, mersi. Am facut mai demult ceva similar, doar cu oua si branza si indulcitor, a iesit destul de buna.

Carolina, imi pare rau ca ai probleme. Cele 2 kg nu sunt sigur grasime, deci nu iti face prea multe probleme. Spor la folosit eliptica si rabdare sa treci peste probleme .

Am uitat sa pun meniul de ieri:

08.30 - 2 oua fierte, 25g branza gouda, 20g seminte de in
13.00 - 120g copan de pui, 200g amestec de salata iceberg+morcov, 20g ficat de cod, 1 lingura ulei de masline, zeama de lamaie
16.20 - 40g caju
21.00 - 30g migdale crude, 10g seminte de in (aveam altceva in plan, dar am ajuns tarziu si imi era foame, am pus mana pe ce am apucat).

Total 1,327 calorii



Mergi la inceput