Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

ancaoradea Scuze m-am bagat si eu ca musca-n lapte. M-am repezit sa-ti raspund si apoi am observat ca ai primit deja raspunsul dorit. Sorry
Oricum oferta ramane valabila. Eu haladuiesc pe la "boboceii de sept.-oct." Pa!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui leeloo5979

Bravegirl...cumva dna dr Topor e gravida? Ai fost la Medicover? Daca da, o sa te mai bombardez cu unele intrebari

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://good-times.webshots.com/album/569546403llbloh

am fost la Euroclinic si la Grigore Alexandrescu. Nu stiu dc e gravida...adica ea nu are burta vizibila. E o tipa tanara, super draguta, rabdatoare. Am vorbit destul de mult cu ea, inclusiv despre alaptare, kk, somnicul bebelinei si altele.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Multumesc de raspuns babymom75 De o vreme fetita mea nu mai mananca ca inainte, mai exact de cand am facut vaccinul si mereu raman cu un san plin de lapte si cu celalat semigolit..in plus nu se mai trezeste asa des noaptea, iar eu ma trezesc ca imi plesnesc sanii. Am inceput sa ma mulg pt confortul meu, dar aruncam laptele. Si m-am gandit sa-mi fac un stoc ca sa pot pleca mai linistita, mai multe ore de langa bebe.

Citat:
citat din mesajul lui babymom75
Am intrat la "cozonacei" ca am vazut ca esti din Oradea. Poti aduna laptele in deplina siguranta daca il tii la frigider. Dar nu m-am lamurit - de ce te mulgi? Ai prea mult sau prea putin lapte, sau nu suge bebe? Te intreb pt. ca sunt consultant in laptare si daca te pot ajuta apeleaza cu incredere.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

ancaoradea e bine cum te-ai gandit, dar ar fi bine ca laptele muls sa-i fie dat bebitei ( cand e s-o lasi cu altcineva ) cu lingurita nu din biberon.

Poate ne intalnim candva. Eu nu prea am mamici prin zona.

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Bertha, ce fericita esti ca ti-a venit piticul acasa ! Si mie mi-e groaznic de dor de Nastrelul mic, de-abia astept sa vina. Am zis ca ii fac o surpiza si ii fac un tort in forma de ponei, am gasit un site super, super cu torturi pt. pitici. LA faza cu hainutele si pampersii m-ai dat gata, si ea face fix la fel, mereu vrea sa-i pune lu' bebe pampaersul cu "sulioala", este un pampers cu o elefantica roz care ii place ei mult de tot.

M-am prapadit de ras la faza cu "flocul" . A mea canta intr-o zi "sta gaina la-ndoiala/ca din sapte puisori/ghemotoace de "beleala"(in loc de beteala) /sase-s galbeni, galbiori". La fel a fost si la noi, radeam pe infundate de bietul copil care canta sincer si din toata inima ei !


Babyzapi, acum, ca ai ajuns pe mana lui Chelemen, eu zic ca licuricul se va face bine intr-o saptamana. E foarte, foarte buna! Sunt curioasa daca-i iese vreo alergie, desi eu cred, totusi, ca nu e de la lapte.

BraveGirl, da-mi detalii despre masajul ala. Vine cineva la voi acasa si ii face? Vreau si eu sa gasesc pe cineva, poate ma pui in leg. cu tipa de care ziceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Diana, facem masaj de 3 ori pe saptamana. noua ne-a recomandat dna dr Topor pe cineva care vine acasa in zona noastra, dar tipa nu mai avea timp. Asa ca facem cu alta tipa care colaboreaza cu dr Topor, dar tebuie sa merg eu la socrii mei in dristor si vine ea acasa la ei. Noua nu ne-a trec cu masajul pe care ni l-a aratat la spital, asa ca pana la 6 luni vom face masaj cu fizikinetoterapeuta. Deja se vad rezultatele. Daca vrei, pot sa o intreb daca mai are timp si poate veni si la tine.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

babymom75 Id-ul meu de msg este medaanca, daca vrei sa planuim o intalneala. Eu stau in zona rogerius. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna dimineata,

Bubulina a dormit cu mine si cu tati in patut, s-a mai fornait, dar am aspirat-o de 2 ori.S-a trezit plangand de foame pe la 2:30 si la 5:30...i-am dat ceiut, a baut cate 100 ml la fiecare trezire, acum e cu suzi in gura asteptand sa adoarma...si stranuta.La 8 cand se trezeste tati, daca se trezeste si ea ii fac laptic si-i dau medicamentele.
Sunt curioasa daca se va invata fara laptic noaptea...si nu se va mai trezi nici pt. ceiut.Oricum, ceiutul il bem pe intuneric.Am schimbat-o acum dimineata, era pampersul full ...de la atat ceiut cred si eu.
Sunt amortita pe stanga pt. ca numai asa am dormit, cu fata spre ea...ea la perete, eu la mijloc si tati la margine.
Nu v-am spus, aseara abia am trezit-o s-o schimbam si sa-i dam medicamentele...eu, sincer ma cam speriasem ca nu se trezeste.Am pupat-o, gadilat-o, ciupit-o si nimic, am dat televizorul mai tare decat de obicei...nimic, abia cand am inceput s-o dezbrac ca s-o schimb a deschis un pic ochisorii, medicamentele i le-am dat mai mult adormita.Apoi s-a trezit bine si a papat si a bagat somn pana la 2:30.
Merg in patut sa mai bag somn, poate doarme mai mult si pe zi ca sa recupereze si stau si eu langa ea.

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Bertha, tare simpatic Darius, m-am distrat cu "flocul" si ce frumos ajuta el pe mami
Babyzapi, ma bucur ca bebe e mai bine, eu stiu ca ambele creme contin cortizon, deci trebuie folosite cu grija si moderatie.
Alra, astept vesti bune ca sunteti acasa si babutza e spre bine


A mea si-a dat drumul la burtik asta noapte si a facut kk de 3 ori, de m-a capiat toata noaptea.....bine ca a facut, dar putea astepta si ea dimineata, ca tot omul Oricum, se vede ca s-a golit, ca e linistita si cuminte I-am dat aseara ceai de musetel indulcit cu o lingurita de glucoza praf, a baut vreo 30ml, probabil ca si-a facut efectul

_
Laura, mami de bebe Ecaterina Sara (6 dec. 2008) si domnisoara Rebeca Mara (16 sep. 2005)
Poze cu noi
http://community.webshots.com/album/569566859Ywlnwo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

'Neatza!Bertha cunoastem si noi povestea pampersilor
Mai nou Julia a inceput gradinita asa ca i-am preparat o licoare cu imunobaby , lamaie, miere si propolis si-i dau in fiecare dimineata cate o lingurita, plus un brontisor cu vitamina C. Imi este teama de viroze.
Vroiam sa va intreb daca dati flor la bebei? Julia ia zimaflor de la 1 an si pana acum nu am avut nici o problema cu dentitia.I-am luat si lui BB dar astept sa se mai omogenizeze un pic scaunelul .
Sanatate multa pt bebe de Alra, Ramo si Babyzapi

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2008) si Julia Alessandra (5.07.2002)

http://community.webshots.com/user/flowers1978

Mergi la inceput