Copilarosii martie-aprilie 2004 - 2 -

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Buna ziua!

Mai e cineva in casa asta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Nu, nu mai e nimeni, rugam pe ultimul care pleaca sa stinga lumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

ce vremuri!

cum stati cu scoala, gagici? :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Fetelor-cochetelor, acum ca se apropie cu pasi repezi sarbatorile, va uram din toata inima sa aveti parte de un Craciun fericit si imbelsugat si de un An Nou cu sanatate si mult mai bun decat cel care a trecut!
La multi ani!

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

La multi ani!

Ela

Din pacate eu am avut un an urat! Mi-am pierdut mama...prea repede si prea greu! Incet incet ma straduiesc sa revin cu picioarele pe pamant desi mi-e foarte greu! Dar trebuie pentru Raul ca nici lui nu ii e usor!

Trec repede peste subiect ca iar incep sa plang...

Raul e flacau mare si neastamparat si incapatanat si mofturos si...dar extrem de inteligent si frumos, si mamos si...si.. Imi laud si eu odrasla Merge foarte bine cu scoala si asta ma bucura cel mai mult!

Am sa incerc sa pun si niste poze, dar pe saptamana viitoare!

Eu sting becul ca e tarziu, cine il aprinde??




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Eu il aprind

Claudelu, condoleante, imi pare tare rau!

Noi cu scoala merem bine, n-avem probleme, ii place in continuare sa mearga la scoala, desi are destul de munca
A inceput scoala fara sa stie sa scrie, fara sa stie sa citeasca - spre deosebire de ma-sa care-a citit de la 4 ani si se plictisea cumplit cand silabiseau copiii - si a avansat frumos.
Oricum in continuare ii sta mintea la joaca, daca s-ar putea numai cu ochii la desene, n-ar lua si ea o carte sa citeasca asa, ca sa ii treaca vremea...
Dar, una peste alta, noi suntem multumiti de ea.

Sa aveti un an frumos si bun!

F.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

si tot eu il sting?

Multumesc! Dumnezeu sa o odihneasca in pace si noua sa ne aline sufletele ca e cumplit de greu fara mama!
Saptamana trecuta, dupa multe zile in care Raul n-a mai pomenit de mama, a inceput brusc sa planga, dar un plans de ala de durere, de dor, de... Tuturor ne e cumplit
Viata mea e total data peste cap. Recunosc, de fapt am recunoscut tot timpul ca sunt dependenta de mama. Acum tot ce a facut mama trebuie sa fac eu si mi-e greu, greu, pentru ca nu am fost invatata asa. Am avut si viata sociala, dar acum oricat de mult mi-as dori sa pot sa am si o viata sociala, nu lipsa de timp (as fii ipocrita sa dau vina pe lipsa de timp) dar nu ma mai tin bateriile.

Si Raul merge foarte bine cu scoala, in special cu matematica. La romana mai scartaie, dar suntem multumiti de el!

Hai ca trebuie sa sting becu...datoria ma cheama




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

se intampla o ciudatenie Nu mai gasesc subiectul nostru acolo unde ar trebui sa-i fie locul, ci doar daca-l caut intre subiectele arhivate Am ajuns la arhiva? Nu e de mirare, la cat de inactiv e subiectul

Si uite ca incet incet ne indreptam spre fumoasa varsta de 8 anisori

La multi ani tuturor celor ce deja au facut 8 anisori




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

mie chiar mi-e dor de acest subiect si insist sa nu moara...insist sa-l mentin in viata


la multi ani tuturor celor ce au sarbatorit


Azi am avut o zi fffffff buna...tata, dupa moartea mamei, s-a imbolnavit de inima si azi a fost la Timisoara la consult (la noi, in Arad, nu sunt cardiologi prea buni) si sunt extrem de fericita ca e bine, e mult mult mai bine ca acum 2 saptamani cand cei de la Arad vroiau sa mi-l interneze pe motiv ca e cu un picior in groapa si cu unu afara Domnul doctor cardiolog la care mergem acum dupa "minunata aventura" din spitalul aradean e incantat de evolutia sanatatii tatalui meu, iar noi radiem de fericire. Sincer, am fost cu totii disperati ca-l pierdem si pe el rapid si fara sens, asa cum am pierdut-o si pe mama

Vreau sa va povestesc ca noi saptamana trecuta ne-am vazut obligati sa discutam cu Raul despre ....sex si asta datorita faptului ca a venit de afara cu fel si fel de intrebari si nelamuriri in ceea ce priveste sexul Cica erau afara mai multi copiii, dintre care vreo 2-3 baieti intre 10-12 si au inceput sa discute despre cum se fac copiii si despre ceea ce fac oamenii mari in pat, etc Eu si Claudiu am ramas pur si simplu socati, dar pentru ca i-am spus lui Raul de nenumarate ori ca daca are vreo nelamurire sau vreo intrebare cu referire la orice, decat sa-si intrebe colegii/prietenii mai bine sa vina sa vorbeasca noi, ne-am simtit datori sa-i dam cateva explicatii cu privire la sex , atat cat e necesar sa stie el. Nu pot sa cred ca am ajuns sa discutam despre sex inca de la varsta asta, dar vad ca situatia ne cere...




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

uauuuuuuu subiectul nostru e la arhiva

Mergi la inceput