Verdict dur: Sindrom Down

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Magdalos, imi pare extrem de rau ca aud vesti triste.Sper ca totusi la final va fi bine.
Eu am facut testul acum doua saptamani si ieri a venit rezultatul si este totul ok.Sper si la tine sa fie totul ok.
Intre timp am mai intins antenute si ama aflat ca cei de la firma sunt extrem de seriosi si toate cazurile de care stiau tertii au fost rezolvate cu maxim de profesionalism.

Cat despre deicizie ce sa iti spun: eu una nu sunt pentru aducerea pe lume intr-o tara care nu are grija de copii sanatosi a unui copil bolnav pe care sa il atarn dupa moartea mea de vietile celorlati doi copii sanatosi.
Si chiar daca as fi in alta tara decizia mea ar fi la fel din motivul "mostenirii"acestuia de catre altii.Nici nu stim cat putem duce si cat de tari sun defapt mamicile si cred ca nimeni nu are dreptul sa ne judece sau sa ne spuna ce si cum sa facem cu vietile noastre si ale copiilor nostrii.
Iti tin pumnii sa fie totul bine si abia astept sa vii la gasca de burtici si sa ne spui ca ai trecut cu bine peste.
Multa bafta ,
Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalogos spune:

Flavia,
Felicitari pentru rezultat!Si multumesc de incurajari.
Si eu inca sper intr-o minune. Nu inteleg ce spui legat de cazurile de care stiau terti?

Maria Magda, mama de 2 pitici voinici + Praslea on bord

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Adica alti clienti care au facut acest test din diverse motive despre care am aflat intamplator pentru ca eu am tangenta cu domeniul si care au fost foarte multumiti.
Inca o data iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Eu am facut testul Harmony (cred ca e acelasi lucru ca cel genetic de care spuneti), se extrage ADN bebelului din sangele matern dupa 10 sapt de sarcina. Eu inteleg ca e test diagnostic, nu statistic ca celelalte. M-am documentat mult inainte si peste tot am gasit ca are o marja de 99% ... Nu stiu poate daca iesea rau incercam s acred ca oi fi eu un caz f rar de fals pozitiv si faceam si amnio pt ca intradevar e o decizie atat de grea ca vrei cat mai multa certitudine.
Dar a iesit bine si ma incred in aia 99% care ii dau ei, avand in vedere ca la amnio care ar fi 1% mai sigur decat asta este insa 1% risc de pierdere al sarcinii...

Mergi la inceput