Aventurile strengaritei Yvonne

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss27

Multumesc mult pt gandurile bune.

Sa va povestesc azi ce lectie mi-a dat, din ciclu, sa-l diversificam pe David.

Yvonne se duce la bucatarie sa isi ia apa, de sete ce ii este, ia biberonul cu suc a lui David si se duce sa i-l bage in gura. Pe drum o inoportunez, ii pun mana pe cap, ca sa ii opresc avantul ... neaaahh, ea zice "padon, mami" si scapa din stransoare.
David era in pat, incearca sa ii bage bibele in gura, el se zbate, se hotaraste, urca in pat "oni, pa" (ea vorbeste intruna, zice mereu ce face, numai cand face prostii nu zice).
Mai incearca data, Dav tot se invartea sa scape de suc, ea ii zice: "Niu, Vavi, aaaa shuc" (sa faca aaa, sa deschida gura mare). Vede ca el nu pricepe, il prinde cu mana stanga de cap si il tine strans sa nu il mai miste si cu dreapta ii infige biberonul.
Mai avea putin si imi zicea:" Nah, vezi cum tre sa ii dai?!". Mentionez ca eu nu cred ca am reusit sa ii dau mai mult de 2 guri, ea i l-a dat aproape pe tot.

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Aventurile strengaritei Yvonne


tare de tot

Speranta moare intotdeauna ultima!

minunea care ne-a luminat viata

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Ce simpatica!!! Si perseverenta daca a reusit sa-l faca pe Dav sa pape!! Tare dulce e!!!

Faza cu mooff e durere!! Tare m-am mai distrat!


Dia - I'd like mornings better, if they started later!
si bebe
Miruna (15.07.2008) - Love me, feed me, never leave me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Am avut petrecere sambata, de ziua Yvonnei si a lui tati (tati e nascut pe 4 feb, Yvo pe 5). Au venit bunicii, a fost funny.

Au plecat musafirii, David statea pe canapea in sufragerie, mami cu tati strangeau prin bucatarie si o tot auzeam pe Yvo: "niu Vavi, mana!". A repetat ea de cateva ori si zic sa vad care e cauza conflictului. Cand ma duc, ma pufneste rasul, tabloul arata cam asa: David dadea din picioare intr-o veselie, Yvo era langa el, cu tot tortul care ramasese (era un tort cu visine, acreisor, numai bun), iar David, era tot plin de visine, rosu ... pe bluza, pe pantaloni, canapeaua (noroc ca am avut inspiratia sa pun o patura), era si ea rosie.
Raman , o intreb pe Yvo, de ce e murdar Dav, ea zice "mina, tot". Pai avea dreptate, "da' cine a pus tortul langa el?", "Oniiii"

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Stau acasa cu Dav si cu Yvo, abia terminasem sa ii dau lui Dav mar ras, Yvo manca niste biscuiti si zic ca citesc in 5 min mailul si ma duc la joaca.
Vine Yvo la mine si zice: "Oni, bis tot!", "bravo! ai mancat toti biscuitii?", "daaa", dupa o pauza "Vavi, bis".
"CUUUMM i-ai dat lu' David bis??"
Ea fericita: "DAAA"
Fug repede, Dav era in gura cu castronelul in care a avut ea biscuitii, cu un biscuite pe langa gat si plin de firimituri. Ii iau castronul din gura si se pune pe un urleeeet, de imi crapa capul. 5 min a jelit dupa castron.

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Dooamnee, chiar ca-i strengarita!! Sa va traiasca! Amandoi!
(daca ar fi fost si ale mele asa de active si de vorbarete.. nu stiu ce m-as fi facut! )
Pupicim vorbareata!

Mergi la inceput