America (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Hop si eu! Mai primiti lume noua?

Va citesc de ceva timp, dar nu prea sunt activa cu scrisul. Insa povestea Mierii m-a facut sa va scriu 2 randuri. Felicitari mamico curajoasa. Sa te refaci rapid si sa te bucuri de minunea ta. Aidan sa fi sanatos, cuminte, mancacios si sa dormi bine noaptea.

Pupicei & La Multi Ani la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Miere
e asa frumooos, pare mare si f sigur pe el, hehe.. Intr-adevar, zici ca are mai mult, nu e nou nascut, asta e avantajul bebeilor grasi.. Papa tzitzi? Ai laptic? Somn usor, ma duc si eu la culcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Miere, nu cred ca mi-a batut inima mai mult de 3 ori cat timp am citit povestea nasterii. Este impresionant si poate datorita faptului ca am fost in situatia ta acum mai putin de un an te inteleg si am inteles fiecare lacrima si oftat. A fost cumplit de greu si ma bucur din tot sufletul ca Dumnezeu v-a vegheat pe amandoi si ca ti-a dat puterea sa treci prin tot acel cosmar. Felicitari mamico, esti o eroina, AIDAN'S HERO
L-am vazut in pozici, ESTE TOT MAMI LEIT!!!! este atat de evidenta asemanarea cu tine si o frumusete de inger nu alta.. Sa-ti traiasca, sa fie norocos in viatza, un copil cuminte si un bebelus papacios si somnoros.
Ai grija de tine si odihneste-te. Va pupam

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Fetele care mai se pregatesc de nascut in state, eu am facut asa un studiu"personal" si am constat CA FOARTE MULTE SARCINI AJUNG OVER DUE aici. Si in general bebei mari de peste 3500 g. Nu este o regula generala, spun. Este poate de la hormonii astora din mancare, vitamine... prea well feeded...nu stiu.
Si daca nu ma prefaceam ca mi-e rau poate asa ajungeam si eu ca si Miere, Honey... Eu am trisat putin si cand am trecut de 40 sapt am zis GATA. Daca stateam mai 10 zile cum zicea dr-ul meu cine stie. Adrian a fost albastru ca si indigoul la manute, picioruse...dar i-a trecut dupa 10 min. Si a fost numai 2 zile overdue.
Sfatul meu este sa va faceti calculele, sa tatonati terenul si sa INCERCATI SA AFLATI INDIRECT OPINIA DR-lui despre inducere. Si sa decideti spre binele vostru si al copilului. Practic tu simti cand e timpul, e asa un feeling.... Astia te lasa 40 + 2 saptamani si apoi numai cutitul ti-e prieten, sau ... ai o nastere de "neuitat"
Fiecare face cum crede dar eu am avut asta pe suflet si mi-am propus sa vi-o spun si voua
Sarcini usoare, nasteri cu adevarat usoare si bebei minunati

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Miere, e superb Aidan!!!! Bine ca sunteti bine!! BTW Aidan=little fire, sau fiery :)

Sa aveti un weekend placut! Noi mergem la Salzburg!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Va recomand filmul "The business of being born". Dupa ce l-am vazut am inteles mai mult decat pana atunci ca dand nastere intr-un spital american este un business. Cred ca majoritatea dintre noi intelegem ca o data ce mergem intr-un spital sa nastem, permitem unui sistem sa ia decizii in numele binelui nostru si ca nu prea mai avem multe alte optiuni. Filmul incearca sa explore si alte posibilitati (cu care eu n-as putea totusi sa cochetez cand e vorba sa ma gandesc la nastere) dar arata foarte clar tendinta zilelor noastre. tot mai multe nasteri provocate si tot mai multe c sections, din ce in ce mai putine nasteri naturale.


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

Ce mandretze de baiat ai, draga Miere. Grasunel si frumusel foc.
Sa va traiasca si sa fie sanatos!
Cred ca tata-sau e topit tot dupa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Miereamara sa vi-l tina Dumnezeu sanatos ca frumos e deja!

Andreita, si am atitea de povestit. ce copii frumosi! absolut superbi! intr-adevar baietelul are niste ochi deosebiti. seamana cu tine amindoi dar in special el. si ochii tai .... dc sunt si destepti ca tine ...

Ciufulica, ne-au dat cit am dat noi anul trecut pe cealalta. e ok. desi cealalta era manuala si o preferam. dar oricum nu mai conduc deocamdata. de fapt voiam sa va poivestesc ca deja mi-e foarte greu sa share masina cu barate-miu. de unde a iau eu una ieftina si care sa mearga si manuala poate? dar ieftina sa fie. azi si o prietena de-a mea a avut un accident. tot asa, o tipa a intrat in ea ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

LUCASMOM,unde pot vedea filmul respectiv?Mersi mult

MIERE,e dulce foc bebe Aidan si va ramane la fel de dulce toata viata,cu ascendentul in Balanta pe care-l are.Sa va bucurati de el toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Amami, bine ai venit. Spune-ne cite ceva despre tine. Unde esti? Inteleg ca esti mami.

Liris, te poti descurca si fara sa conduci? Eu n-am avut accident inca, sint sigura ca as reactiona la fel. Totusi, trebuie sa depasesti faza asta si sa-ti gasesti curajul sa conduci din nou. A fost un accident, o intimplare. N-ai avut nici o vina, s-a intimplat doar sa fii acolo.

Sanatate bolnaviorilor, la noi pare sa fie spre bine. Inca doare gitul, dar restul e mai bine. Sper sa fie apti de scoala marti.

Arminad, aici copiii merg la scoala marti. Verifica pe site-ul districtului scolar, precis au calendar acolo.

Mergi la inceput