Copiluti de mai-iunie 2005 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

gabitzam lasa ca e mai bine sa il vada renovat. m-am linistit si la noi cititul inseamna acelasi lucru. nu stiu de ce am impresia ca sunt tot timpul sub imperiul timpului. ma uit si la cei mai mari, 14,15, 18 ani, totul acum, aici, atentia fuge imediat. sa facem repede, sa trecem mai departe, sa scriem monosilabic ca cica ne ia timp!!
Fran cum naiba, ca am vazut copii pe la floreasca cu patine in mina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Salutari!
Iulia, casa de piatra! Sa va fie bine in casnicie si in Canada!
Ioana si Nelia, Scooby Doo e in voga si la noi, Aly ii zice Scubudi, sper sa-i treaca repede ca io nu-l pot suporta!
Gabitza, ti-a trecut problema de la ochi? Stiam un leac babesc, incalzesti coada de la lingura de lemn la foc si pui pe buba, cald cat suporti, cica e foarte eficient dar personal n-am incercat.
Lucas, eu am probleme-monstru cu spatele si pot folosi eliptica, mi-am luat un model robust (Fassi E60) si e totul ok, in schimb bicicleta am incercat-o dar imi face rau, simt tensiune in shale si imediat apare si durerea.
Revin deseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

La multi ani, Antonia !
Monule, sa va traiasca fata, sa creasca mare, sanatoasa, sa fie norocoasa si fericita !

Andra multumesc de urari

Fran multumesc

Gabitza imi place foarte mult poza, unde doarme Raducu cu degetelul in gurita

Oana cum merge cu gradinita, ii place lui Alex ?

NewMami au plecat socrii, ca vad ca tu ai disparut ?

Daniela, mami de capsunica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete
Elvetia in miniatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Monu, daca am citit bine, ai o domnisoara de doi ani? La multi ani!!!

Tudora ieri a desenat pentru prima oara un chip uman: un cerc, doi ochi, o gura tot rotunda dar mai mare, doua puncte mici in loc de nas si un par incilcit... si a zis ca este ea. Din pacate l-a desenat pe tablita si s-a sters, dar am zis ca o pun sa faca si pe foaie si il scanez. In rest deseneaza niste... ceva-uri, cu culori foarte pastelate si multe... dar nu prea se vede nimic pe acolo, talentul ei e mai spre abstract asa.

Astazi e ff frig, nici nu ma mai uit cite grade sint, dimineata erau -33 cu tot cu vint. Le-am luat ieri costume de iarna din alea bune la fete, ca am gasit reduceri. Abia acum sint imbracati bine toti trei! Mai ales Tudora nu avea lucruri bune, sa fiu eu sigura ca nu ii este frig si ea e cea mai friguroasa.

Margott, casa de piatra! Felicitari si va doresc din tot sufletul sa va mearga bine!

Ioana, ce frumoasa e Ana-ca-Zapada!!!

Gabitzam, Raducu e un scump si jumatate! Iar Andrei zimbeste ca Tudora cind ii spun mai zimbeste si tu!

Gusta, stai asa! Ce concurs, ce nou stil de viata? Noua nu ne spui nimic? Vreau si eu sa stiu, ca de stil nou de viata tare as mai avea si eu nevoie. Mai ales ca am vazut mai demult cit de bine arati!



CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robotzica cucului spune:

Mi-e frig! Nu stiu daca reusesc sa ma mai incalzesc pana la vara !

Cotzofana mea Maria fuge de langa usa daca o intrebi daca vrea sa iasa afara! Am trait s-o vad si pe-asta, pana ieri era prima cu mana pe clanta. Eu ma intreb cum poate sa fie atat de frig! La noi erau -30 dimineata, cu vant cu tot, mai cald ca la tine, Nelia! Tu stii niste firme de costume de zapada mai de incredere decat average? Maria are unul OshKosh, pe care l-am ales pt ca e foarte usor, nu incomod de gros si rated "cold". Nu cred ca ii e frig, dar ma supara ca nu vrea sa o stratific pe dedesubt... Se plange insa ca ii ingheata obrajii si nasul, uf.

Mi-a placut Alba-ca-Zapada, iar Raducu te face sa te apuce pofta de bebelusi! Imi place mai ales poza aia cand se uita in sus, peste cap, spre camera! Eu nu reusesc sa o mai pozez pe Maria, pentru ca ori se ascunde, ori zice "Cheeeese" si imi baga un zambet-strambatura sa ma sature.

La multi ani, Monu, pentru mezina!

Si eu sunt cam demolata de spate, dar eliptica functioneaza, mi se pare destul de blanda. Btw, cred ca ii zice eliptica din cauza ca pedalele descriu o elipsa daca te uiti din lateral in timpul miscarii - inainteaza mai mult pe directie orizontala decat pe directie verticala. La bicicleta miscarea descrisa e circulara, fiinca pedalele sunt legate de un ax... Oricum nu conteaza de ce ii zice cum ii zice.

Lunch break over, v-am pupat!

Where there is a will, there is a way.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onixone spune:

Daneluta: da ii place azi l-am lasat singur.Dar daca ma intrebi pe mine parca cealalta era mai primitoare nu stiu de ce.Aici au intr-u colt pt copii facut ca un birou cu tastaturi, telefoane si alte obiecte folositoare daca ai un birou .In schimb aveau pe masuta capsatoare cu capse.Mi s-au parut cam periculoase , mai ales ca, copilasii il foloseau.hmmmm...cam ciudat.!Ma rog, sper sa ii placa in continuare dar cum am mai spus, celalata gradinita parca era mai colorata, mai primitoare...Asta este sper ca raporturile de la Ofstef sa fie adevarate.Va pup ca il am pe tata aici si trebuie sa ma duc sa cumpar paine si bere.Ciao

Oana lu'Alex
www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/sets/72157600515762396/" target="_blank">poze pe FLICKR

www.oana-jipa.magix.net/" target="_blank">Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucas spune:

buna dimineata!!
fetele din Canada cam cit dureaza cu -30 de grade? UAU..
la noi aseara a nins, frumos, dar era prea cald si a fost mai mult flescaiala.

robotzica,tdi eu am hernie la 3-4 si la partea de jos coloana este foarte dreapta. ceea ce este foarte nasol pentru ca efortul la eliptica se reflecta ingrozitor in coloana ca si la stepper. la mine inotul este foarte bun.

ma duc sa ma uit pe la retete sa vad ce fac de mincare, ca mi-a pierit toata creativitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Robotzica, Agata a avut vreo trei ani unul Columbia, extraordinar de bun. Subtire, adica era de schi, din ala in care te misti usor, dar nu suporta nimic de dedesupt, strampi si o bluza, ca cica ii este cald... la -35 de grade. Nu transpira in el. Pacat ca Tudorei ii este inca mare, il mai poate purta si ea pentru ca s-a pastrat si foarte bine. A fost scump, 250 de dolari canadieni, dar a meritat banii. Apoi, o alta firma pe care eu o iubesc dar nu mai tin buzunarele de ea, este The North Face. La noi doar Octav si-a luat si de munte si de iarna, si de imbracat si de incaltat, Agata are bocanci de la ei, sint super! Am zis cind o fi sa ma imbrac si eu pe gustul meu, de la ei imi iau toate hainele si incaltamintea de iarna si de ploaie. Si mai sint firmele de costume pentru copii, eu le-am luat fetelor acum citeva zile cite un costum de iarna Estrata. Bune, dar sint medii, adica la fel ca Gusti, Deux-par-deux, etc. OshKosh are Lisandru acum, dar nu-i mai vine in curind. Noroc ca lui nu i-am cumparat, pentru ca le-a primit de la cineva care a avut baieti si care a cumparat numai haine de calitate. Iti spun firmele pe care le are, si de iarna si de primavara-toamna, si impermeabile: Brouette et Trottinette, Mini Ungava, Sun Valley, West Coast (ah, ultimele doua sint ca primele, adica Columbia si NF).

Astazi sint -27 cu tot vint, dar de duminica se face cald (-11-15 grade) si ninge... mult!



CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tudorr spune:

ne putem alatura si noi .mami Adriana si Tudor nascut pe 23 mai 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Adriana, esti binevenita


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput