Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009 (117

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

haide miere!!!
ce urmeaza acum...cat te mai tin in travaliu??

38S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 2 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisa79

eu vreau sa nasc in capitolul 120,deci vedeti cum scrieti,sa nu ma trezesc maine ca trebuie sa nasc

38S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 2 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora




38 + cu !
AMR 6 zile !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fil_lily spune:

Lisa ce bine ar fi ca mama ta sa aibe dreptate, sa nastem toate intr-o ora! Oricum bucura-te ca o ai alaturi, ce mult as fi vrut sa o am si eu pe mama aici.
Miere imi pare sincer rau, dar mult te mai chinui.Cred ca doar gandul ca la final il vei vedea pe Aidan iti da putere sa rezisti.Suntem alaturi de tine!

Liliana38+ Brianna-Iasmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Haide, miere, baga mare, sa vina si bebicul tau, sa fie intr-un ceas bun si sa fiti fericiti toti trei!

Felicitari, Iris! Asteptam poze cu fetita!

bee, cum sa ma simt? Naspa... Ingrijorata... Mai ales ca... Am strans niste lapte intr-un paharel si l-am lasat o vreme acolo, sa vad ce se intampla... Si uite ce s-a intamplat...

Sunt doua straturi, unul mai inalt si mai straveziu - adica mai diluat, ca si cum torni lapte in apa, altul mai ingust si mai compact... Cel straveziu e la fund, cel compact, deasupra...

Oare de asta nu ia Daria in greutate?

lisa, mie, cand am nascut, in momentul expulziei, mi-au ordonat asa: "acum! Tare! Barbia in piept! Gura inchisa! Nu urla!"

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DOAMNE AJUTA MIERE!!!! AI GRIJA DE TINE ... DAR LA NOI NU TE LASA MAI MULT DE 12 ORE IN TRAVALIU .... DIN CATE STIU .... EU TE SUSTIN SI MA GANDESC LA TINE ... ESTI EROU DEJA ...

HAI IRINA ... O MICA GALERIE SI PT TINE MAINE




IRIS FELICITARI ... SA VA TRAIASCA BEBELINA SI SA FIE SANATOASA ...

LISA avem grija cum scriem ... dar ai si tu grija cat stai cu colul deschis ...

Fetele din bucuresti vreau si eu magazine de bebelusi din bucale dar cu adresa ... doar Naty mi-a dat cateva nume pe care le stiam ... altele ... plssssssssssss

36+ANTONIA IOANA
AMR 4 SAPT

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Maaamaa..miere..20de ore de travaliu..doamne pazeste si ne fereste!Nu stiu cum rezisti draga mea, eu eram de mult in cezariana daca era vorba p-asa..dar eu mi-s mai fricoasa

Fetelor..eu innebunesc cu durerea asta mamara de fiecare data cand alaptez. Nu mai pot!Nu pot sa inteleg de ce si la o luna de la nastere inca ma dor sfarcurile de innebunesc..fete cu bebe 2, pe voi tot asa v-a durut la primul bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Iris felicitari. Sa iti traiasca Stefana. Superb nume.
Ingrid70 indemnizatia nu se impoziteaza si nici nu se opreste somaj din ea. Mergi la juristul de la ITM si vezi ce te sfatuieste si el.
Irina asa e cu faptele bune, nu raman nepedepsite Uite pentru maine
Leditia eu atunci am citit pe tema asta si am inteles ca atat timp cat nu sunt probleme nu umblam la obiect. Din cate am vazut pe aici moda e sa il tai daca nu te apuci tu sa tot tragic de el la baie. Eu nu am avut puterea sa fac nici una nici alta. Cauta aici pe forum ca sunt multe discutii pe tema asta.
Micola supozitoare cu glicerina mi-au fost mie tare utile si crema pentru sani.
Porumbita condoleante. Cat despre bb el vine cand e pregatit. Daca iti face bine vorbeste cu medicul sa te monitorizeze mai des si gata.
Alina si Naty multam fain ca tot aveam eu senzatia ca nu mai nasc odata. Acu m-am razgandit. Stau asa
justme cand ti se termina concediul de maternitate daca il iei pe tot sau dupa 42 zile de la nastere.
Andre_ea bun venit acasa si refacere rapida.
ttenzika am citit si eu de ceaiul ala si am inceput sa beau cate o cana doua pe zi.
miere off . Mai bagam ceva agitate

Eu astazi am avut iar o zi "superba" in care am plans vreo 2 ceasuri. Ca tot eram eu incantata ca la sarcina asta nu am avut asa multi hormoni ca la precedenta.

cu Fabian si Dorian
AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Naty, Alina, mame eroine.
bebelushi, poate daca dist dintre copii e mai mare, va fi posibil sa ii cresti doar cu ajutorul lui tati.
lisa, mie mi-au zis sa imping cu gura inchisa, sa nu tip pe timpul contractii, sa-mi dozez tot efortul pe impins sa fie expulzia cat mai rapida. punctul de concentrare sa fie buricul (pe care u nu-l vedeam din cauza hainelor, ha, ha), ridici capul, tii barbia in piept si impingi. ce zice mama ta , o fi babism sau nu, sorry, nu stiu.

Stef azi a fost tare entuziasmat, vroia sa ii dea si el san la bebelina, sa o tina si el in brate, sa ii dea sa pape un carnacior, se intreba ce fructe ii plac ei, poate kiwi, ii da dea jucarii, de-ale ei sau roboti de-ai lui sa le tina si se chinuia sa ii le bage bine, bine in manuta, s-a bagat langa ea in patut. la culcare a fost un chin, eu sa dorm cu tati si el doarme cu Florence. el se foia in pat, sora lui se foia si mataia in patut. acum fac nani amandoi (unul ca l-am certat un pic, celelalt ca l-am alaptat in 2 reprize si dat si 40 ml completare) si asta voi face si eu.
ma consolez cu faptul ca a fost prima zi de convietuire.


cate min alaptati la un san?
ati crescut progresiv timpul?
lasati pe bebe sa adoarma la san?
cum curatati buricul?
la cate zile dupa nastere ati facut baie in cada?

Florence-poze http://community.webshots.com/album/569655885OYtMYP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Mai am o intrebare:

E obligatoriu sa-i facem baie lui bebe in fiecare zi? Eu de-abia daca reusesc sa-i fac de doua ori pe saptamana... Asta din cauza ca ma simt mai mereu obosita... Mi se inchid ochii te miri cand...

Si am perioade cand ma satur si ma apuca ciuda... Ma satur sa o tot readuc la realitate pe bunica - o ia pe ulei cam in fiecare zi, ma satur sa fac in fiecare zi aceleasi lucruri, ma satur sa ma trezesc dimineata si sa realizez ca sunt singura cu micutza - nu in casa, dar asa, in viata, ma satur sa ma gandesc ca trebuie sa reincep cumva lucrul - la traduceri ma refer, ca se termina banii, ma satur sa ma gandesc ca nu am un loc al meu, ma satur sa observ cat de superficiali sunt unii oameni cu care intru in contact - nici acum nu am rezultatele analizelor fetei, doctorita nu s-a sinchisit sa-mi spuna cand o pot gasi la spital, trebuie eu sa tot dau telefoane, si tot asa...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Citat:
citat din mesajul lui justme25Fetelor..eu innebunesc cu durerea asta mamara de fiecare data cand alaptez. Nu mai pot!Nu pot sa inteleg de ce si la o luna de la nastere inca ma dor sfarcurile de innebunesc..fete cu bebe 2, pe voi tot asa v-a durut la primul bebe?

Justme




si la mine a fost la fel. eu, nemairezistand, plus ca ragadele nu se vindecau deloc, am inceput sa folosesc aparatori pt san, le-am folosit mult timp de nu mai stia Stef sa suga fara ele. dar s-a obisnuit si nici nu am mai facut ragade.
cred ca si de data asta voi apela la ele, deja am rani pe sani, iar cand prinde sfarcul, doare tot, tos sanul plus uter. credeam ca de data asta va fi o joaca cu alaptatul, m-am inselat.

O zi plina de bucurii
Nasterea broscutei
PoZe CaLdE

Mergi la inceput