Scandalul cip-urilor! Atentie ortodocsi!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Aha, de asta sare lumea de fund in sus, pt amprente??? Pai cand am obtinut permesso di soggiorno in Italia, acum 4 ani, mi-au luat amprentele palmelor, nu numai a degetelor!
De cate ori am intrat pana acum in US mi-au luat amprentele degetelor aratatoare!!La TX state ID, amprentele degetelor aratatoare, la SSN amprente din nou, la aplicarea pt cetatenie de US, guess what, trebuie amprente!!! Deci deja exist in bazele de date de haha, mult timp, eventual daca mi-ar lua amprentele partilor intime, atunci m-as ofusca, dar asa, deja au fiecare degetel

PS. O intamplare enervanta...cand mi-am facut taxele impreuna cu sotul meu IRS-ul nu m-a putut gasi in baza de date!! Deci cu amprentele luate, cu SSN, buletin and all si ei nu m-au gasit!!Am asteptat 6 luni dupa stimulus package ce s-a dat tuturor in US si asta pt ca am mai aplicat niste formulare sa le spun ca da, exist!!!

Si inca o chestie, sunteti voi atat de importanti incat Statul trebuie sa va urmareasca? Nu vi se pare ca va dati prea multa importanta? Statul habar nu are de voi, si il doare complet in cot, decat daca datorati bani sau deveniti infractori!





Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.



parintele a confirmat ca mesajul ii apartine.







Irino, fusesi la Petru Voda saptamana asta?


http://www.lacasuriortodoxe.com/article-26801821.html


http://viatalatara.wordpress.com/2009/01/17/pitesti-dupa-pitesti/#respond

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui fdoina

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.parintele a confirmat ca mesajul ii apartine.
Irino, fusesi la Petru Voda saptamana asta?
http://www.lacasuriortodoxe.com/article-26801821.html
http://viatalatara.wordpress.com/2009/01/17/pitesti-dupa-pitesti/#respond

nu, dar sunt sigura ca nu e asa de rupt de lume precum pretind unii. Marii duhovnici sunt de obicei la curent cu tot ce se intampla, chiar fara ziare, televizor sau net.
Daca ar fi fost minciuni puse pe seama lui ma gandesc ca ar fi dezmintit pana acum, fiindca sigur se ducea careva sa-i spuna.Oricum, cip-necip,e mai putin important, ideea e ce facem noi cu viata noastra duhovniceasca.
Din punctul meu de vedere cuvintele parintelui se vor doar un semnal de alarma. Intrebarea e ce facem cu acest semnal, ne punem pe petitii si vaicareli pe net, sau devenim mai ravnitori?
am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Xeno si b_pantera, va propun un exercitiu de imaginatie:
sa presupunem ca vine cineva si va stanteaza o cruce mare pe frunte, asa tam-nesam, si daca nu acceptati asta se vor intampla cele de jos.. Adica:
If you refuse (even on grounds of belief) you will be subject to the following:

repeatedly fined £2500 until you submit to an identity screening.
If you do not (or cannot) pay, the government will send in the bailiffs to seize and sell your property.
you may not apply for a mortgage, bank account, ISA, perform share trading, or other financial service
you may not buy a home
you may not rent a home
you will be denied access to social services
you will be denied social benefits
you may lose your right to vote
you will not be able to move job. (Employers are expected to check you identity during/after interview)
you will not be allowed to leave the country
you will not be allowed to drive (if enforced through DVLA as 'designated document').


Cum v-ati simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Problema nu este cum s-ar simti ei intr-o ipotetica situatie ce n-are legatura cu realitatea ci de ce unii cred ca un cip intr-un card este o cruce pe fruntea lor.

PS. Oare cati dintre cei care se revolta impotriva cipului fiarei posteaza mesaje pe DC de pe calculatorul personal dotat cu memorie DDR cu clockul busului de date la 666.666 megahertzi? Pentru a nu rani sufletele enoriasilor producatorii de memorii au rotunjit valoarea la 667MHz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

PS. Oare cati dintre cei care se revolta impotriva cipului fiarei posteaza mesaje pe DC de pe calculatorul personal dotat cu memorie DDR cu clockul busului de date la 666.666 megahertzi? Pentru a nu rani sufletele enoriasilor producatorii de memorii au rotunjit valoarea la 667MHz.


Asta imi aminteste, ca sa citez un mare clasic in viata, de faza aia ca americanii nu au etajul treisprezece, ci de la doispe trec direct la paispe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Adriana cred ca ai facut Hexakosioihexekontahexaphobia.

www.youtube.com/watch?v=sqAcwttad1o" target="_blank">Uite ca sa iti treaca :)


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
www.youtube.com/watch?v=sqAcwttad1o" target="_blank">Uite ca sa iti treaca :)
Come to The Dark Side ... we have cookies!

ce draguut!mersic am blog

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Pai asta nu-mi confirma decat ce banuiam: sunteti aici pentru putina bascalie, nu ca va puneti intrebari la care doriti raspuns..


Mergi la inceput