Informatii utile Constanta 17

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna dragele!

Am lipsit un picut , dar revin cu vesti!

Am fost la Bucuresti, dr dracea este o tipa de nota 20.Ieri am facut si hsg care a fost super ok, nu am avut decat un disconfort cand au introdus valvele si o usoara durere de burta 15 min, dupa care nu am mai avut nimic. Trompele sunt permeabile, trotul este ok, iar pe 10 feb, urmeaza sa mergem din nou la bucuresti si daca totul este ok la echo, voi incepe tratamentul pe 14/15 feb.

Maria, ce mai faci? Multa bafta la stimulare!
Ellanik, multa bafta si tie! Sa fie cu reusita!!!
Raluca, mult succes la iad! Doamne Ajuta sa fie cu reusita!!
Mari_lolutza, mult succes cu injectarea!!!
Ioana, ce mai faci?
toate fetele!!!



"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Dear Bambie: Ma bucur ca totul e bine! Pe 10sau 11 voi fi si eu la Gynera, voi avea punctia!!! Daca ai sa vezi una care lesina de frica sa stii ca sunt eu!
EllaniK: Eu deja imi simt ovarele marite, simt asa o tensiune....in rest, multumesc lui Dumnezeu ca sunt bine, nu ma mai doare maseaua...maine o rezolv definitiv. Tu cum te mai simti?
Mari Lolutza: Stiu ca vei incepe in curand procedura, sa stii ca tin pumnii stransi, stransi!
Madaluta, Ioana, Crixia, Raluca si celelalte fete:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Dear_bambie deci putem sa incepem sa strangem si pentru tine niste pumni.Succes honey si sa fie cu ochi albastri si sa faca armata.
Maria ce sa zic?Ma simt bine!Incerc sa gandesc doar pozitiv.Ma hranesc sanatos si il oblig si pe sotzu', ma injectez din greu...azi incep Menogon .Mi s-a marit in volum "balcoanele" si sotul meu spera ca vor ramane asa desi nu inteleg de ce se plange ca nici inainte de tratament nu erau de neglijat dar barbatii astia niciodata nu sunt multumiti.A!Si mai am un gen de simptome (i-am zis si lui mary_lolutza si ne-am distrat pe chestia asta) : am o pofta de gighi gighi de moare lumea.Asa o fi la toata lumea sau doar eu ?Tu cum stai cu trat?Cand ai punctia?Parca pe 10 ziceai.
Raluca ce faci?
Ioana pt tine pt ca ai updatat informatiile de pe prima pagina.
Sa dea Dumnezeu la toata lumea cate un pui sanatos!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Am vrut sa scriu "mi s-au marit" dar din viteza am scapat o litera.Sorry!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Dragele mele, desi nu prea scriu, sunt prin zona si sunt cu pumnii stransi pentru fetele care vor incepe in curand fiv-urile - Maria08, Ellanik, Marilolutza , Dearbambie si inseminarea- Raluca30!
Sa dea Domnul sa fie bine pentru voi toate, sa creasca numarul de burtici de Constanta!

pe toate!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

ellanik-sincer nu l-as lasa pe al meu sot sa-si faca biopsie testiculara la varsta lui si cu bolile lui,nici el nu vrea,noi am fii multumiti si cu o adoptie,dar el fiind cetatean strain nu ne da statul copil si asa am ajuns eu sa ma stressez cu iad-urile astea!sper sa nu ajung la fiv,teoretic sunt sanatoasa beton,trebuie numai sa nimeresc momentul X
Bafta fetelor care se pregatesc de FIV,nu va stresati,ganditi-va ca ati reusit deja!
la toate fetele si unextra pt animalutele Ioanei(si eu am 2 catei,1pisica casa,5pisici curte)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Ce greu este atunci cand iti doresti un copil si ti se pun tot felul de piedici!Lasa Ralu, Dumnezeu te va avea in paza si iti va da un cocolosh zdravanoc.Trebuie doar sa crezi!E bine ca tu esti ok....nu mai stai si cu grija ta.Te pup
Va pup pe toate.
Ioana te pup si mai da-ne si noua cate un sfat.Uite eu de exemplu am inceput stimularea in seara asta.E posibil sa ma doara deja ovarele?de fapt sunt niste intepaturi dar sunt destul de acute.Te pup si iti multumesc din suflet inca de pe acum.
Pupici la toate fetele!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik
Ioana te pup si mai da-ne si noua cate un sfat.Uite eu de exemplu am inceput stimularea in seara asta.E posibil sa ma doara deja ovarele?de fapt sunt niste intepaturi dar sunt destul de acute.Te pup si iti multumesc din suflet inca de pe acum.

Ellanik, s-ar putea sa te doara ovarele si mai tare, iar spre sfarsitul stimularii sa te simti si balonata, sa se umfke burtica, sa simti intepaturi si la mers, dar nu te speria, nu inseamna decat ca ovarele isi fac treaba si se umplu de foliculasi
Cu ce faci stimulare? Si unde faci monitorizarea? Multa bafta !

Raluca30 multumesc Nu pui si tu poze cu animalutele tale?

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Ioana saru'mana pt consultatie.Stimularea o fac cu Menogon si monitorizarea si tratamentul le fac la dna dr.Lutescu la cabinet.Azi m-am simtit mai bine.Va pup pe toate si tinem pumnii stransi tare pt luna februarie.

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Neatza, fete frumoase!



Esti ceea ce mananci - asadar: mananca sanatos!

O intuitie uimitoare a generatiilor trecute este acum confirmata de stiintele nutritioniste. Acestea au aratat ca ceea ce s-a numit candva doctrina semnaturilor era in mod uimitor foarte corect. Acum, aceasta afirma ca mancarea integrala are un tipar care se aseamana cu un organ din corp sau cu o functie fiziologica si ca acest tipar actioneaza caun semnal sau ca un semn, in functie de beneficiul pe care mancarea il ofera consumatorului. Iata doar o scurta lista de exemple de semnaturile hranei integrale.

O felie de morcov se aseamana cu ochiul uman. Pupila, irisul si liniile radiale arata exact ca ochiul uman si, da, stiinta demonstreaza acum ca morcovii maresc considerabil fluxul sanguine catre ochi si functia acestora.

O rosie are patru compartimente si este rosie. Inima este rosie si are patru camere. Toate studiile arata ca rosiile sunt intr-adevar hrana pura pentru inima si sange.

Strugurii atarna in ciorchine, care are forma unei inimi. Fiecare bobita arata ca o celula a sangelui si toate cercetarile de astazi arata ca strugurii sunt, de asemenea, o hrana revitalizanta substantiala pentru inima si sange.

O nuca arata ca un mic creier, cu o emisfera dreapta si una stanga: creierul mare deasupra si cerebelul din partea de jos. Chiar si incretiturile sau cutele unui miez de nuca arata ca neocortexul. Si acum stim ca nucile ne ajuta sa ne dezvoltam peste trei duzini de transmitatori neuronali care ajuta la functionarea creierului.

Boabele de fasole chiar vindeca si ajuta la mentinerea functiei rinichilor si, da, arata exact ca si rinichii umani.

Telina, rubarba si alte legume arata exact ca oasele. Aceste alimente tintesc in mod special duritatea oaselor. Oasele sunt 23% sodiu, iar aceste alimente au 23% sodiu. Daca nu avem destul sodiu in alimentatie, organismul si-l extrage din oase, facandu-le friabile. Aceste alimente completeaza nevoile scheletului corpului nostru.

Vinetele, fructele de avocado si perele tintesc catre sanatatea si buna functionare a uterului si cervixului femeii, si arata exact ca aceste organe. Cercetarile de astazi arata ca, atunci cand o femeie mananca un avocado pe saptamana, acesta ii echilibreaza hormonii, o scapa de kilogramele in plus in urma nasterii si previne cancerul cervical. Si cat de profund e asta? Ii ia exact noua luni unui avocado sa se dezvolte de la nivelul de floare pana la cel de fruct copt. Sunt peste 14 000 de constituenti chimici fotolitici de nutritie in fiecare dintre aceste plante (stiinta moderna a studiat si numit doar 141 dintre ei).

Smochinele sunt pline de seminte si atarna doua cate doua atunci cand cresc. Smochinele cresc mobilitatea spermei masculine si sporesc numarul de spermatozoizi, astfel incat trateaza sterilitatea masculina.

Cartofii dulci arata ca pancreasul si chiar echilibreaza indexul glicemic la diabetici.

Maslinele participa la sanatatea si buna functionare a ovarelor.

Grapefruitul, portocalele si alte citrice arata exact ca si glandele mamare ale femeii si contribuie la sanatatea sanilor si la miscarea
limfei inspre si dinspre sani.

Ceapa arata ca celulele corpului. Cercetarile de astazi demonstreaza ca ceapa ajuta la curatarea deseurilor din toate celulele organismului. Ceapa provoaca lacrimile care spala straturileepiteliale ale ochilor.




"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput