Informatii utile Constanta 17

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Salutare!
Va citesc periodic, iar acum am intrat sa va felicit pentru informatiile culese in ultima vreme.

Eu va propun rectificarea pe prima pagina, in sensul:

Euromaterna este Spitalul privat de Obstetrica-Ginecologie, care va avea sediul in zona oborului de legume(fostul). Medicii care si-au unit fortele sa infiinteze aceasta clinica sunt: Rusa, Dantes, Lutescu(ambii).
Nu mi-o luati in nume de rau, nu vreau sa vin doar cu corecturi, dar citind am impresia ca se interpreteaza ca ar fi separat o clinica pt FIV si alta ca maternitate.

Eu am auzit ca s-ar deschide in aprilie, initial cu maternitatea, caci pt FIV se obtin un pic mai greu niste aprobari(avize), dar va ajunge repejor din urma ca si activitate.

Eu am o colega care doreste sa incerce si FIV. Nu prea m-am priceput sa-i explic cum, ce... asa ca va intreb pe voi: merita sa astepte deschiderea la noi acasa(Cta) a clinicii? Conteaza pentru pacienta sa fie aproape de casa, sa faca cat mai putine drumuri, sau sa fie cat mai scurte, neobositoare? Cineva imi spunea de o clinica la Cluj, chiar e buna, voi ce stiti?

Crixia mami de Alexia-Maria ( 22.iul.2003) & +9 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

ce greu trece uneori timpul,astept sa-mi vina CM si mor de plictiseala si nerabdare sa incep monitorizarea ovulatiei.Ce bine cu spitalul privat,imi face mai usoara ideea nasterii,gandul la spitalul mare ma ingrozea oarecum.
ellanik-iti fac galerie,se apropie termenul la tine
pt toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buan dimineata!!
Ellanik: Aici sunt!! Ma injectez cu spor!!
De joi am inceput si stimularea; am redus la jumatate doza de inhibitor. La echo totul parea in regula , organismul a raspuns bine: aveam 6 folicili pe dr. si vreo 7 pe ovarul stang!! Ma rog Bunului Dumnezeu ca vegheze asupra noastra si lucrurile sa evolueze bine!! Urmatoarea vizita la Bucuresti pe 6 febr., se pare ca punctia va fi pe 10-11.
Crixia: Mie mi-a luat ceva timp pana sa ma decid in ceea ce priveste FIV-ul; parerea mea :daca e sa alegi Romania e mai bine sa fie la Bucuresti!! Poti sa-i spui prietenei tale sa intre la subiectul cu FIV si va afla aproape tot ce o intereseaza.
Crisis 20_81: Mai gravidutza, poate mai treci si pe la noi!! Cat despre Techirghiol, te sun saptamana viitoare!
Criss81:Am vazut ca treci destul de des pe la "unguroaice", poate-ti mai arunci cate un ochi si aici! Iti doresc ca lucrurile sa evolueze asa cum trebuie si in curand sa fii mamica!!
Va doresc tuturor un week end placut!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Crixia ai dreptate .Joi m-am luminat si eu in legatura cu asta.Cat despre Fiv-ul prietenei tale...Daca alege sa faca monitorizare la dna Lutescu atunci merita sa faca aici.Aici se va lucra cu prof Ron-el despre care citesti pe site-ul clinicii MedNewLife.
Maria ce recolta!Moooaaamaaa!Esti tare!Astept sa incep si eu stimularea marti si sa vad ce si cum.O sa iti trimit nr meu de tel pt PM sa mai vorbim .Oricum trebuie sa il am si eu pe al tau sa anunt fetele cand vei naste.Oricum vei naste inaintea mea deci e nevoie de un raspandac.
Raluca imi dai fiori cu majoretele.Dau de baut daca reusesc.Iar daca nu ...imi dau singura de baut....muuuuult!!!Sa speram ca nu va fi necesar pt nimeni.Va pup dulce!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Fetelor, unde umblati?Nu mai scrie nimeni pe aici?Hai!!!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Raluca, pana la monitorizarea ovulatiei, treci la treaba...pune-l pe sotul tau sa te monitorizeze.Nu se stie niciodata!Multumesc din suflet pentru sustinere.Ce ma fac eu fara voi cand o sa fiu plecata la Bucuresti la punctie si nu o sa am net?O sa va dau cate un sms.Numai sa am unde !

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

ellanik-sotul meu m-ar monitoriza el zi de zi,dar din pacate la el e problema noastra,zero gigei..eu merg la BUC pt IAD.
Cand vei fi la Buc pt punctie nu mai ai tu timp de nimic altceva stai linistitao sa te gandesti doar la bebei
Bafta fetelor care fac FIV sau inseminari luna aceasta!Sper sa fiu si eu inseminata luna asta daca voi avea foliculi buni
Poate peste 9luni ne intalnim la maternitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Raluca nu inteleg!Noi am fost la dr si am zis ca vrem sa facem IA insa spermograma sotului aratand cum ca ar fi putini, imobili si ciudati, ni s-a spus ca degeaba facem IA pentru ca trebuie sa fie un anumit nr de spermatozoizi.La ce clinica faci IAD?Nu vreau sa te dezamagesc insa la noi asa a fost.Asa am ajuns noi la FIV.
Va pup pe toate!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

probabil tu ai facut IAS,nu IAD(inseminare cu donator),o fac la med new life

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Ooops! Raluca ,ai dreptate.Scuze ca nu am "cascat" ochii mai bine.Nu ati luat in calcul FIV si biopsie testiculara?Am inteles ca sunt sanse.Fetele care au facut iti pot da informatii.Pupici
Maria ce faci?
Mary_lolutza mare figura esti.Auzi!Si-a cumparat trat inainte!Daca ramaneai gravi natural...nu dom'ne ea sa fie cu un pas inainte!Ntz Ntz!Cum e protocolul scurt?


Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput