Informatii utile Constanta 17

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns menics spune:


va rog cine a folosit testele de ovulatie, de doua zile ma holbez la ele si sunt la fel, adica doua liniute amarate, dar nici vorba ca cea de-a doua sa fie mai puternica, ma dispera, oare sa nu am ovulatie? zilele trec, nici nu stiu ce sa mai cred, va rog, cine a mai facut astfel de teste??? oricum la cum merge treaba la clinica , la euromaterne, am timp sa raman pana o deschid, hihi .
Mai fetelor apropos de medici, cine stie ceva de Vali Peteanu, dar Dna doctor Savu? eu am fost la control la ea si mi s-a parut de treaba... la clinica de la fostul Pogas, nu-mi amintesc numele... dar de dr Costea? sora si cumnata ei au nascut cu el, si sunt foarte multumite...

http://tt.lilypie.com/Tzurp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Menics: Eu personal nuam incredere in aceste teste de ovulatie. Daca vrei o certitudine trebuie sa faci o mitorizare a ovulatiei, adica mergi la un dr. care -ti va face din 2 in 2 zile echo in perioada 10-14 de CM.
Cat despre dr. de care intrebi le las pe fetele din zona sa-ti raspunda, eu nu-i cunosc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

multumesc maria pentru raspuns, da, sincer si eu inhcep sa ma indoiesc de aceste teste, voi merge la medic pentru monitorizare,

http://tt.lilypie.com/Tzurp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

menics de dr Costea stiu de la o colega .Ea mergea la Zaher dar a auzit si ea divesre si s-a dus la dr.Costea de care este fff incantata.Are cabinet unde a fost inainte policlinica iriadi daca stii.
maria08 azi m-au sunat de la MNL sa imi aminteasca faptul ca de duminica incep injectiile .Deci de duminica fetele intru si eu "in paine".Deja simt ca va fi bine!(cred ca pana maine ca am o stare foaarte fluctuanta).Oricum imi da sperante faptul ca pe prima pagina m-a pus Ioana draga de ea la VIITOARE MAMICI.Trilulilu!!Yuhuuu!
Ioana am zis sa ne intalnim dar nu neaparat sambata asta...Hai sa vedem cumva.Multumim pt actualizare.Joi merg eu la dr.Lutescu si daca reusesc aduc preturile actualizate,ok?
Va pup pe toate!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Ellanik, multa bafta!!! Doamne Ajuta sa fie cu reusita!!!
Menics, eu merg la dr Stanca, care lucreaza cu dr Costea! Cabinetul il are pe str Mihai Viteazu 93 colt cu Nicolae Iorga. Este o cladire cu etaj pe care scrie mare Primera, cabinetul se afla la etajul 2. Intrarea se face prin lateral. Tel programari:0241/588121 Eu ultima oara am fost in dec si cab era acolo, la Iriadi a fost inainte!
Am facut si eu teste de ovulatie si sincer nu sunt bune de nimic, dimineata la prima ora le faceam si dp ele eram la ovulatie, iar dp 2 ore mergeam la echo, binenteles , ca ovulatia" fuse si se duse" si am facut 3 luni!!!
Ioana, cu siguranta, vom ajunge sa folosim toate aspirantele, informatiile de pe prima pagina!!!
Mari_lolutza , sa ne tii la curent!

toate fetele!!!

Maria, cum te descurci cu injectiile?

La intalnire, vreau sa vin si eu, dar urmatoarele 5 sambete sunt ocupata cu botezuri si onomastici! O sa fie cam greu sa ne sincronizam, dar poate reusim!!!
Pe 29 cine vine la gynera, poate reusim sa ne vedem!



"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

ellanik-bafta multa!esti la primul FIV daca nu sunt indiscreta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Ellanik: Ma descurc, primele mi le-a facut sotul , dar acum le fac eu....a fost plecat din localitatea acum 2 zile si nu am avut incotro. Mai e ffff putins i intrii in linie dreapta!
Dear Bambie: Noi avem programare dupa voi, la 13.15 ...nu stiu daca va mai gasim acolo. Poate-mi dai cateva detalii sa ma pot uita dupa tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

raluca30 nu esti indiscreta.Da!Sunt la primul (si sper singurul) FIV.Spermograma sotului este ne(buna) eu neavand nimic in schimb, multumesc lui Dumnezeu.
Da!Mai am 3 sapt.Duminica incep tirul cu injectii.M-ati facut sa am niste emotii!!!

Azi m-am gandit sa imi fac programare la coafor inainte de a pleca la Bucuresti sa fie mamika frumoasa cand isi ia godaceii acasa, nu?Va tzuc pe toate!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

ellanik-daca tu esti bine,or gasi ei cativa gigei norocosi:) si sigur o sa reuseasca FIV-ul,relaxeaza-te si gandeste pozitiv



"Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Raluca, cand am fost la Buc la MNL i s-a facut sotului o spermograma si profesorul a zis ca este suficient ...i-am si vazut pe monitor pe "excursionishti" care erau putini dar naravasi.
Sper din suflet sa reusesc.Eu sunt cat se poate de optimista si o mare parte din mine (tot corpul in afara de calcai-ca la Ahile) este convinsa ca voi reusi.Toate reusim o sa vedeti!Tzucaturi pt toateeee!!!!

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput