Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

camy, lasa ca sti tu cu visele astea cum e...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninny spune:

buna dimineata ,

eu vreau sa va spun ca m-a prins o raceala si mai rau ma simt de la ea decat de la sarcina. Am obervat si eu ca au inceput sa ma stranga pantalonii in rest nu am prea multe probleme.La serv nici eu nu am spus inca, de fapt stiu putine persoane deocamdata.sper sa aj. si eu la doctor sapt. viitoare.




Daca mi s-ar oferi o mie de minuni pe care sa le
traiesc intr-o mie de vieti alegerea mea ar fi o
singura viata doar alaturi de TINE.singura mea minune.

nunta noastra 19.aug.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninny spune:

uitam .ptr listuta dn. 6.12.1981

o zi buna la toata lumea



Daca mi s-ar oferi o mie de minuni pe care sa le
traiesc intr-o mie de vieti alegerea mea ar fi o
singura viata doar alaturi de TINE.singura mea minune.

nunta noastra 19.aug.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Buna ziua viitoare mamici!
Din pacate nu pot intra pe cat de des mi-as dori pe forum, pt ca sunt la birou, iar monitorul meu este indreptat "strategic" spre biroul sefului
multumesc fetelor ca m-ati linistit cu inimioara....sper doar sa nu ma mai framante atat de mult problema pana marti deh, prima sarcina, ma-ntelegeti

acum trebuie sa-mi gasesc neaparat dresuir de gravida, iar in Ct nu prea stiu de unde sa incep cautarile am incercat sa-mi iau dresuri cu un nr mai mare, dar nu ma ajuta, tot ma strang.....in fiecare seara am dureri ingrozitoare de stomac, se calmeaza de-abia in jumatate de ora - o ora dupa ce reusesc sa ma schimb in ceva mai confortabil si sa mananc ceva....si eu care ma bucuram ca pana acum totul mergea ok, n-aveam greturi, iar dureri doar foarte slabe jos....

o zi frumoasa tuturor si...fara greturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lau10 spune:

Buna dimineata fetelor
Azi am si eu programare la doctor sa confirme sarcina, mi-am facut 4 teste saptamana trecuta si au iesit toate pozitive. UM a venit pe 10 dec, cum se calculeaza DPN - din prima zi a CM + 9 luni?
Mai am o fetita de 5 ani jumate si imi doresc foarte mult al doilea copil.
Ma puteti trece si pe mine pe listuta si sper in seara asta sa va dau si DPN, dar intre timp poate ma ajutati voi...

Va pup
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

a plecat sefu!!!!
cred ca fug si eu sa-mi caut dresuri prin oras...noroc ca sunt aproape de centru

mai vroiam sa va intreb....dureri la ovare ati avut in primele sapatamani? usoare, cam ca cele premenstruale, nu de intensitatea celor menstruale, dar sunt acolo, le simt.....dr mi-a zis sa iau no-spa la orice durere....numai ca am uitat s-o intreb cate pot lua maxim pe zi....

Monica, as mai avea o rugaminte....user-ul meu este Selen80, daca il poti schimba cand ai timp....asa ma cheama, Selen, si nu Selena....multumesc
am fugit, sa-mi iau si de mancare....desi nu stiu ce as manca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

Buna lau10, bine ai venti sarcina usoara si bebe sanatos. Pt listuta ne mai trebuie data nasterii tale si daca vrei sa apara si bb unu, numele ei si data nasterii.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

Sunt gata toate modificarile la listuta
Toate fetele noi sunt prezente. Si cele care mi-au dat updatari le-am adus la zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lau10 spune:

Imi cer scuze, am scris in graba.
Data nasterii mele este 10 noiembrie 1979
Fetita mea e nascuta pe 27 august 2003 si se numeste Melissa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

selen, poti lua pana la 6 no-spa pe zi. Dureri asa surde la ovare am si eu. Mie no-spa-ul nu prea mi-a ajutat...mai poti lua si scobutil sau sa le iei impreuna. Eu asa luam dar mai spre sfarsitul sarcinii.
O sa fac si modificarile. Cred ca am presupus de selena

Partea prosta este la mine ca eu azi am arsuri la stomac . Ma lasasera dupa nastere. Le urasc, sper sa nu ma supere prea tare.

lau, va trece fata mai tarzior un pic ca acum am si eu sef prin ceafa



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
5+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput