Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Ina si Maya sunt si eu aici cu voi, tot cu netul in brate vreo.... 20 ore pe zi. Eu am trecut la nivelul urmator.... citesc despre alaptat si ingrijit bebe, ca ma gandesc cu groaza la maternitate, cand sa ma vad cu bebe in brate... nu o sa stiu nici cum sa-l tin, nici ce sa-i fac. Si cum asistentele made in Romania sunt pline de .. bunavoinata nu vreau sa ma bazez pe ajutorul lor.... asa ca citesc tot ce prind

Carmen 26+


stai linistita ca o sa te descurci. vei vedea ca totul vine de la sine.

27+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Seara buna...raportez si eu o vizita la dr...bebei cu 1650 grame..respectiv 1780...si mi s-au mai dat 4 sapt maxim..cat sa ajung la 36..asta cu repaos la pat..si "plimbari"de 10 minute zilnicsa ne-ajute Dumnezeu...

Bogdana
30+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Seara buna...raportez si eu o vizita la dr...bebei cu 1650 grame..respectiv 1780...si mi s-au mai dat 4 sapt maxim..cat sa ajung la 36..asta cu repaos la pat..si "plimbari"de 10 minute zilnicsa ne-ajute Dumnezeu...

Bogdana
30+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE



hai ca mai ai putin si termini etapa asta. curaj!

27+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

au inceput reducerile la crido kids pe mosilor.
azi am luat lucruri pt andrei.
am sa mai trec si saptamana viitoare sa caut si pt. bebelina ceva.

27+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetele, ce s-a intamplat cu contul comun de pe yahoo? Am intrat sa vad daca a ma pus cineva ceva si nu era decat un singur mail, si acela spam, cred.Ana-Maria 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Petrean, multa rabdare si sanatate iti doresc si bebei frumosi si sanatosi.


Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Si eu am incercat in seara asta sa verific mail-ul comun si nu era nici un mesaj ( atunci) in inbox. I-am trimis Mariei_K un PM, crezand ca s-a schimbat mail-ul!

mihaela

30+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Petrean, mai un pic si o sa-ti tii comorile in brate. Tin pumnii sa stea cat mai mult in burtica si sa creasca marisori pe cand o fi sa vina pe lume.

Maya 30+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Petrean, ce baieti mari ai. Sa fie sanatosi si sa vina cu bine pe lume

30+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

MAya,
ma intrebai de ce s-a scurtat colul...inainte de Craciun am avut o zi si o dimineata cu contractii scurte nedureroase, dar dese. Dupa-masa am fost la medic si mi-a zis ca am colul usor inmuiat, mi-a dat no-spa si utrogestan. de atunci contractiile s-au rarit, mai am...io stiu...sa zicem 5/zi, dupa-masa de obicei, la fel nedureroase si asta daca m-am agitat mai mul in ziua aia. daca nu, imi produc contractii urcatul scarilor, miscatul prea vioi al bebelinei (cind ma loveste de ma doare) si...tranzitul intestinal ajuns in zona. dar si aceste contractii sint scurte, maxim jumatate de minut, nedureroase si trec imediat la schimbarea pozitiei...

de sarbatori am stat fff cuminte, dar sapt trecuta am fost la job sa rezolv cu niste acte, am mers cam mult pe jos, am obosit, m-am enervat...poate si asta a contribuit.

acum imi fac griji pt ca ma inteapa ceva imediat deasupra osului pubian, in fata...dr a zis azi ca uterul are tonicitate normala, m-a palpat si a zis ca nu e nimic in neregula in plus fata de col...eu cind palpez usor simt cap[ul lui bebe acolo unde ma doare, si uneori o simt si pe ea cum isi misca, capul mai in stinga sau mai in dreapta...

o sa vedem, cu ajutorul lui Dumnezeu mergem mai departe....nu mai e asa mult...atitea fete se chinuie din sapt 20 sau mai devreme, cu contractii urite de tot...tu cu placenta ta obraznica...ne-o ajuta si pe noi sa ajungem cit mai aproape de termen !

mai e vreun ceas si o sa avem 30+ saptamini...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput