Gravidute si mamici de Timisoara (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ank, pupic la Raulito si si la Cecilia mica si voinica si grasunica ...
... acusi vine ziua ta!!!!! esti in aceeasi zi si in acelasi an ca si varu-miu!!!

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

In sfarsit a inceput sa se inchege kk lui Raul ...Asta dupa ce i-am dat granulele homeopate ... Parca a baut si laptic mai cu pofta...
Sper sa isi revina repede ...ca e asa morocanos si marait si se vede pe el ca nu se simte bine... e asa abatut



Dar ce laptic ii dai??? de regim da? HN 25 de la Humana? sau???

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fetelor joi plecam la munteeeeeeeeeeeee URAAAAAAAAAAA
Mergem 4 zile la Straja cu voinicii nostrii sa vada si ei zapada adevarata si sa scape putin de poluare.

Va pupam si o sa venim cu multeeeeee pozeeeeeeee

Cristina

Alex 20.02.2006

Beatrice 02.06.2008 http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeMaitra spune:

Cristina , mama ce dor mi-e si mie de Straja! Distractie maxima va doresc, meritati si voi o vacanta! Sper sa fie zapada multa si lume faina.


mihaser cceeee mai faaaaaciiiii?? S-a auzit pana acolo?:)

Deci, apropo de zile de nastere, si ca am vazut ca la ianuarie nu e scris nimeni, eu sunt in 17 ianuarie '83.

Am fost ieri la psiholog, sa-mi dea o parere despre care ar fi atitudinea potrivita pe care sa o adopt fata de a mica, referitor la tatal ei, cum sa ii spun ca desi nu locuieste cu noi si nu vine sa o vada, el totusi o iubeste in felul lui, etc... A fost edificator.

Va pupez, ma duc sa dorm !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Buna fetelor!meli sa iti traiasca grasunica e o frumusete de fata!
Noi de cind nu chinuie dinti nu mai dormim noaptea ne trezim si plingem iar eu a doa zi ma trezesc la 5 50 ca sa gat totul pt el pina cind plec la lucru cit de curind am sa ajung un zombie.Med naturist la noi nu se gaseste am sa mai incerc sa vad poate il gasesc la farm din piata.
Pup fetele si pe comorile lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

buna burtici si mamici , lamuriti-ma si pe mine ca sunt tare necajita grater grater ,desi mediculmi-a spus sa nu imi fac griji smile , am fost azi la control si bebe avea doar 2.900grame, este micut???? cu cine am mai vb. azi toata lumea a spus ca e micuta pentru varsta asta , dupa cum am mai spus medicul a spus ca e ok, chiar daca e micuta,dar.... tot stau si ma gandesc de ce toata lumea spune ca e mica , voi ce parere aveti???? sau mai tineti minte la voi cum a fost????, in plus in afara de asta am niste dureri ca la menstra de luni seara de la ora 21, si astazi la control medicul mi-a spus ca colul este deschis , si am uitat sa il intreb... asta inseamna ca in urmatoarele zile pot naste??? daca colul s-a deschis?????
travaliul p[oate aparea dupa ce trec durerile astea ca la menstra???, offfffnici macar nustiu daca am contractii, asa ati avut si voi inaite de travaliu dureri de ovare si spate exact ca si cele de la ciclu????

Aaaa..era sa uit a auzit cineva de doctorul Ammar lucreaza la odobescu, si are cabinet pe lipovei????

38+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Multumesc pentru raspunsurile voastre. Imi sunt de mare ajutor. Si eu si sotul meu ne-am gandit la o nastere naturala pentru ca stim ca ceea ce este natural este cel mai bun. Evident ca ceea ce zice doctorul este sfant. Dar trebuie sa fie un doctor in care sa ai incredere. Avand in vedere ca doctorul Crisan la care merg si eu ne-a spus pe fata ca prefera cezariana ca-i mai banoasa si ca nu este deranjat noaptea...nu stiu cat pot avea incredere in el .
Ceea ce mi-a zis Elatim m-a pus intr-adevar pe ganduri...Nu vreau sa bat drumuri luna de luna, sa stau in chirie in Tm pentru a naste, apoi, cu cine se nimereste...Vreau sa nasc cum este mai bine, nu cum ii convine doctorului mai mult...

Elatim, fix de lucrul acesta imi era si teama...sa nu imi raspunda la telefon noaptea, in cazul in care nasc natural...

Tocmai de aceea am si intrebat ce stiti de dr. Crisan.

Am auzit ca daca esti programata pentru o sarcina normala si apar probleme (nu te dilati...sau stiu eu ce...) nu mai fac cezariana ca-i riscant. Este adevarat?

Va pup.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui ttenzika

buna burtici si mamici , lamuriti-ma si pe mine ca sunt tare necajita grater grater ,desi mediculmi-a spus sa nu imi fac griji smile , am fost azi la control si bebe avea doar 2.900grame, este micut???? cu cine am mai vb. azi toata lumea a spus ca e micuta pentru varsta asta , dupa cum am mai spus medicul a spus ca e ok, chiar daca e micuta,dar.... tot stau si ma gandesc de ce toata lumea spune ca e mica , voi ce parere aveti???? sau mai tineti minte la voi cum a fost????, in plus in afara de asta am niste dureri ca la menstra de luni seara de la ora 21, si astazi la control medicul mi-a spus ca colul este deschis , si am uitat sa il intreb... asta inseamna ca in urmatoarele zile pot naste??? daca colul s-a deschis?????
travaliul p[oate aparea dupa ce trec durerile astea ca la menstra???, offfffnici macar nustiu daca am contractii, asa ati avut si voi inaite de travaliu dureri de ovare si spate exact ca si cele de la ciclu????

Aaaa..era sa uit a auzit cineva de doctorul Ammar lucreaza la odobescu, si are cabinet pe lipovei????

38+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!


Buna,

Nu-ti fa griji in leg cu bebe, am 1 prietena care a nascut anul trecut, la toate echo-urile bebe a iesit in jur de 3 kg....pana si moasa i-a spus in timp ce o ajuta ca "...asta e cam mic copilul".
A venit bebe sa-si vada mama, l-au masurat si cantarit si sa vezi minune...avea 3.5 kg. Asta asa, ca sa-ti dai seama ca toate masuratorile care sunt facute au o oarecare marja de err.
IN alta ordine de idei, daca medicul nu ti-a spus ca ar fi ceva pb cu bebe de ce sa te stresezi? Din cate mi s-a spus, pe "ultima suta" se ingrasa cel mai mult...sieu sunt la 1 sarcina asa ca nu stiu sa-ti zic mai multe.

De doctorul tau n-am auzit nimic.

A...mai 1 chestie: am primit pe messenger urm mesaj:
"Te rog, da mai departe. Ofer GRATIS ptr.copil cu probleme 2 ani PROTEZE si GHETUTE ORTOPEDICE tel. 0766396764 sau 0314221410, poate cuiva ii va prinde bine informatia"




Alex ... posesoare de burtica ... [url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri si sfaturi. M-am mai linistit un pic. Azi mi-a cumparat sotul Infant Drink. Va anunt daca a avut efect. Imi este asa mila de ea saracuta. Daca nu ar fi problema asta totul ar fi super, mananca bine, e vioaie, a luat in greutate.
Am vrut sa pun si eu poze sa o vedeti dar nu stiu cum sa procedez. Poate ma ajutati.

Ma intreba cineva (nu mai stiu cine) legat de adeverinta de venit, ce venituri trebuie trecute in ea: este vorba de veniturile nete, adica ce ai luat in mana, dupa ce s-au aplicat toate taxele si impozitele.
Sotul meu a fost la Primarie sa verifice dosarul pt indemnizatie si desi aveam formularele descarcate de pe net (de pe site-ul Primariei) i-au spus ca nu sunt bune si i-au dat altele. Singura diferenta intre ele era ca cele date de Primarie erau scrise cu alte fonturi. Fara comentarii, suntem in Romania...asa ca mergeti la Primarie si luati-va formularele.

Buluna - daca tu vrei sa nasti natural nu trebuie sa te iei dupa medic, doar ca el nu are chef. Eu am nascut pe 23 decembrie, am vrut natural dar din pacate dupa 12 ore de travaliu nu m-am dilatat si medicul meu a hotarat sa imi faca cezariana. Asta e...
Nu e tarziu sa iti schimbi medicul. Eu ti-l recomand cu caldura pe al meu, Bacila Mihai. Este un medic extraordinar si un om pe masura. O pot confirma si fetele, sunt destule care au nascut sau urmeaza sa nasca cu el. Daca te hotarasti, spune-mi si iti dau numarul de telefon.

Pupici la mamici si burtici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

Multumesc Alex pentru raspuns, dar mai am o intrebare stiti cumva dupa cat timp de la inceputul acestor dureri care de menstra urmeaza travaliul???

38+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput