Mamici antistress si licurici de ian-feb 09 (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

irina. Fetelor, sa-i tinem pumnii si sa ne rugam pentru ea, era asa de stresata!

FELCITARI VIORELLA!

ttzenika la fel a fost si Nadia, crestea dar tot in urma fata de varsta reala era cu 2 sapt. In principiu, daca creste totusi nu sunt probleme. Cand a inceput sa aiba retardul de crestere? Toate masuratorile sunt in concordanta? Se poate sa fie doar ceva constitutional, daca si tu esti micuta. La mine s-au ingrijorat fiindca prima fetita a fost foarte mare si fiindca nu depistau de ce asta mica nu crestea. Se pare ca a fost de la placenta, imbatranita. Eu mi-am facut sute de mii de griji dar uite ca a fost bine pana la urma. Iti zic, nu e nici o nenorocire ca e mai mic. Uite cate mamici suntem cu bebei micuti si toti se descurca de minune.

just tot asa ma doare si pe mine cand incepe sa suga. Om face noi ceva gresit?

miere si eu aveam spaima ca nu ma voi trezi din anestezie (pana la urma am facut rahi). Dar ma linisteam spunandu-mi ca nu am auzit cazuri de netrezit din anestezie (din cauza acesteia).

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor am trimis mesaj si am primit rasp de la IRINA ... se pare ca se amana cezariana pana vineri ... erau la negocieri ....

oricum sa scoatem agitatele pt ea sa se mai relaxeze

HAI IRINA

35+ANTONIA IOANA
AMR 5 SAPT

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

tuchi bine ai revenit printre noi .... multumim de povestire ... mai ales noi care mai avem pana nastem ....

doobreclaudia te-am intrebat si aseara .... unde nasti si cu cine???? ,... daca vrei sa-mi raspunzi ....

naty ce iti mai fac fetele????

35+ANTONIA IOANA
AMR 5 SAPT

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

irina vine acasa, au amanat pentru vineri.

cami merci de intrebare. Ioana e din ce in ce mai geloasa, cam avem probleme cu ea. Nadia - cumintica. Acum stau cu ea in brate ca o doare burtica rau.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

cand dispare linia neagra?

Cristina, mama fericita de Stefan Carol (29.12.2008)

http://s288.photobucket.com/albums/ll162/cristi_2003/CAROL/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cele au deja al doilea bb zic ca poate sa dispara undeva intre cateva sapt sau un an si la unele nu a mai disparut de loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

eu nu-mi aduc aminte cand a disparut. Parca desul de curand dupa nastere (la Ioana)

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Iris multumesc de raspunsDar ce inseamna "la inceput"? Ca eu o iau pe campii, ma dor sfarcurile de mor..urasc momentul ala..ma apuca disperarea si imi fac curaj din momentul in care asez fata in pozitia de alaptat. Uneori imi dau si lacrimile, v-am zis!Si ea se infige efectiv la tzatzica. Vine cu o viteza spre sfarc de ma rupe. Abia astept sa nu ma mai doara..ca e o durere vie.
Naty, nu stiu daca facem noi ceva gresit sau avem pielea mai sensibila in locul ala..habar nu am!Cert e ca e ingrozitor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

just exact asa si la mine, imi vine sa urlu de durere cateodata.

Noi nu avem apa calda si caldura, iar eu sunt singura cu Nadia si nu ma pot cotopani cu caloriferul electric care e in alta camera


Maine vine dr. Culcer sa ne vada, dar pana atunci vreau sa intreb cate ceva mamicile:

- Nadiei i-a cazut buricul la 5 zile dar inca mai sangereaza. O curat in continuare cu alcool alb si pun baneocin pudra. Alte sugestii?

- Se descuameaza tare. Dr. de familie a zis sa o ung cu ulei de masline fiert, combinat cu vit. A dar vad ca degeaba. Aveti idee ce sa mai folosesc?

- Voi le dati calciu? De care? Dr. de familie imi zice sa ii dau calciu gluconic dar parca Ioanei ii dadeam altceva;

- voi le dati zymafluor? Ioanei i-am dat dar nu mai stiu cand am inceput;

ledi cum ai facut cu vigantolul pana la urma? Azi incepem si noi.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare burticutze,


Am intrat putin sa vedem care mai este situatia, si fug la , am terminat cu hainutele lui bb, si acum facem bagajul..
Flo




Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

34+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput