Gravidutze si mamici de Cluj - 106

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

PAULA curaj ,nu ti mai face probleme ca o sa fie bine
cat e scoala acuma ?
ELENA sa treaca repede raceala puiului si sa se faca bine
CO si Tiadris baga tot in guritza :( ,nu stiu ce sa fac sa o dezvatz de obiceiul asta
GABI pupam fruntea printesei ,draga de ea
ma mir ca inca Tiadris nu mi a cazut ,la cate mi face


tare frumos a fost aseara la piscina ,va recomand din inima sa mergeti cu bebeii ,Tiadris s a distrat de minune ,a dat intr una din picioare si manutze
eu am fost si la steam ,tati la sauna si asa a trecut seara frumos si sanatos

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

of tu fetelor mai bine cumparam o farfurie cu ventuza la matzuca asta ,chiar daca era mai scumpa ,asta e
iara si a rasturnat farfuria cu supa si acu nu mai vrea sa i dau eu sa pape ii trebuie sa i pun in linguritza ei si sa si bage ea papa in guritza
cand e ora de masa ma ingrozesc e mai rau ca la purcei

voi cum le dati sa pape sau cum ii lasati sa pape singuri ?
nici nu stiu cum sa mai fac

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEX29

of tu fetelor mai bine cumparam o farfurie cu ventuza la matzuca asta ,chiar daca era mai scumpa ,asta e
iara si a rasturnat farfuria cu supa si acu nu mai vrea sa i dau eu sa pape ii trebuie sa i pun in linguritza ei si sa si bage ea papa in guritza
cand e ora de masa ma ingrozesc e mai rau ca la purcei

voi cum le dati sa pape sau cum ii lasati sa pape singuri ?
nici nu stiu cum sa mai fac

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007


noi avem farfurioara cu ventuza insa nu e scumpa deloc, am luat-o de la farmacie de la big, de la city, a fost 6 lei daca nu ma insel

mai ai un pic si o sa pape frumos, asa e la inceput , eu il las singurel sa se descurce cu toate ca dupa e dezastru cum spuneai si tu , dar eu incerc sa fac un moment vesel din asta , nu are rost sa te enervezi

Elena si Dragos Stefan


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

noi acuma ne=am trezit, asa somn am bagat cu Dragos , el singurel si eu cu tati, langa care am odihnesc super bien, el se uita la tv si eu dorm ca un puisor

D s-a trezit bine dispus , acuma sa vedem cu evoluaeaza, sper ca sper seara sa nu mai faca febra

merg sa fac putina curatenie si ceva papica, pulpe la cuptor

Elena si Dragos Stefan


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

ioana 13 as dori sa vorbesc cu tine,se poate????
elenuta23 e id meu

Elena si Dragos Stefan


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Fetelor

15kg e mult sa cantareasca un carucios de BB (gol)?

Cel pe care l-am gasit atata cantareste. Ma gandesc ca daca la asta daca se mai adauga cei doi BBi in crestere, bagajele din cosulet si tot felul de paturici... sa nu fac hernie.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

clara eu cred ca e ok , avand in vedere ca e pt 2 persoane
iar legat de ridicat, ce sa zic pe toti care i-am vazut cu gemeni erau 2 persoane tot timpul la plimbare, e cam greu singura cu fetitele la plimbare.
poate una plange si una vrea laptic......sau ceva de genu singura nu te descurci.

multa sanatate

Elena si Dragos Stefan


Pentru avea o viata fericita trebuie sa ai o minte linistita. Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adab spune:

WAAAWW...FELICITARI ELENA!!!!...MA BUCUR NESPUS PT. TINE. O SARCINA USOARA ITI DORESC!Imi pare rau de Dragos...sper ca e spre bine.
Ma bucur si pt. voi Ioana(mama de Sara)ca v-ati reunit. Sa fiti o familie fericita, asta conteaza!!
Paula...succes la sofat! Ar fi bine sa prinzi si zapada sa capeti cat mai multa experienta cu scoala.

EU am reusit in acest weekend sa fac putin shopping. AM gasit la Central la Fox hainutze tare dragute si ieftine chiar. AU pt. toate varstele.
Ieri am fost o ora si am patinat pe lacul de la Iulius. A fost super. La inceput mai greu pana mi-am readus aminte dupa 2 ani lipsa.
Si surpriza mare....Sara a facut ieri singurica, nesustinuta, vreo 6 pasi...de la mami la tati. Asa ne-am bucurat...Azi-maine mamarutza noastra va merge sigurica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Clara pt un carucior e f greu. Nu stiu insa ce dimensiuni au cele pt gemeni si daca se gasesc mai usoare. Cauta pe net, sa vezi daca exista mai usoare, ca nu e asa mare graba sa cumperi. Eu am avut unul de 10 kg, era greu dar daca eram mai atenta gaseam si mai usoare cu aceleasi dotari.

Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

tu fetelor, nu sunt la scoala de soferi...am luat carnetul..acum conduc propria masina..de-aia fac minuni. cu instructorul era ami simplu, ca avea si el pedale.;)
alex, scoala m-a costat vreo 10 mil.





mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput