Cum si de ce suntem FIDELI partenerului (ei)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Basilique spune:


Multumesc pentru raspunsuri!

Asa e, pentru actiunile noastre suntem responsabili si ar trebui sa ni le putem controla.

Apropos, l-am intrebat si pe sotul ce motive are sa nu ma insele, primul raspuns a fost o gluma, al doilea, mai serios, a fost ca tine la familia lui, la mine si la copii, si vrea sa ne aiba intotdeauna.

Deci poate si argumentul cu familia dezbinata ar fi ceva care ii opreste pe barbati sa "calce stramb".

Bafta!

B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Basilique foarte frumos spus!

si ca sa raspund .. pentru ca-l iubesc, iubesc familia noastra, imi iubesc nespus copilul, iubesc viata noastra impreuna, il respect si ma respect! nu-mi imaginez cum as putea sa-l privesc in ochi, cum as putea sa imi pup copilul stiind ca am calcat stramb ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

pentru ca e jumatatea mea si nu as putea sa il ranesc vreodata.

38S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 2 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Pe scurt suna asa:
Nu-ti poti controla sentimentele dar actiunile da.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


De acord:)
Din respect esti fidel partenerului.

poze familia mea

quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Nu numai din respect esti fidel partenerului.
Si din iubire.
Si din dorinta de a pastra ceea ce avem impreuna.

Pe mine nu m-a tentat pana acum niciodata o aventura. Suntem impreuna de 13 ani, casatoriti de 9. Da, am vazut barbati frumosi. I-am admirat de la distanta Am fost plecata singura dar pur si simplu nu mi0a trecut niciodata prin cap ca as putea sa-l insel.
Nici inainte de a fi cu sotul meu nu am avut niciodata 2 prieteni deodata. Cate unul. Intotdeauna am terminat o relatie inainte de a incepe alta. Asa vad eu normalitatea.


Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimiboie spune:

In primul rand din respect. Daca iubire nu mai este , poti sa te desparti si apoi esti liber sa faci ce doresti.
Dar teoria e una , practica duce la situatii uneori mult mai ciudate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

...deoarece nu s a nascut barbatul care sa se ridice maca pin la degetul lui mic, macar.
...deoarece nu exista placeri de oferit pe lumea asta,pentru care sa merite sa risc a pierde tot ce am
...deoarece am risipit atita viata pina sa l intilnesc si n as putea sa i multumesc Domnului in acest fel, pentru ca in bunatatea Lui a facut posibil sa ne intilnim
...deoarece totul de plateste!

poze multe cu noi/Ana a implinit un an/ 2006/2007
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stockholm spune:

deoarece este barbatul ideal pentru mine
deorece este ceea ce mia m dorit toata viata sa gasesc (din toate punctele de vedere )
deorece e perfect
deoarece stiu ca nu as puteasa fac cu alt tip lucrurile pe care le fac cu sotul meu
deoarece de cate ori ma gandesc la sex instantaneu imi aduc aminte de orgasmele pe care mi le provoaca EL
deoarece nici un alt barbat nu miroase asa de bine si de sexy ca el
deoarece nu mia castigat nimeni respectul in masura in care mia castigat o domnul inimii mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinut73 spune:

Subscriu si eu. Asa este!

Citat:
citat din mesajul lui lisa79

pentru ca e jumatatea mea si nu as putea sa il ranesc vreodata.

38S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 2 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraduska spune:

Tentatii vor exista intotdeauna! Important e sa fii echilibrat si sa spui NU. Atunci cand devine ceva mai mult decat "Mda, e dragut" si "Ma simt flatata ca imi zambeste" trebuie pusa o singura intrebare:"MERITA???" Merita sa rupi relatia actuala, merita sa renunti la ani de dragoste, vise, satisfactii, chiar si esecuri? As avea o sansa sa fiu mai fericita decat sunt acum? Daca raspunsul este DA, atunci ok. Suferim ca sa ne fie mai bine.
Am expus doar partea asta pentru ca, pentru mine, nu exista "a insela". Mi se pare josnic, incorect si o mare dovada de lasitate.
Ii sunt fidela sotului meu pentru ca il iubesc, il respect si ma respect.
Cum ii sunt fidela? Nu stiu, in mod natural.

Mergi la inceput