Nou stil de viata (243)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
wow...cat scriserati, noroc ca a mers repede! va sta bine fericite, ramaneti asa.
Anda
Zuzi bravo! cat despre carcei nu stiu, o fi febra musculara de la alergat! daca nu, as fi zis ia niste magneziu! apropo, ti-ai facut analizele?
Carmen E. bine ca sunt bine sora si familia ei, si nu a fost mai grav, chiar ma gandeam atunci cand ai postat de craciun ce frumos craciun trebuie sa aveti toti impreuna si cand ai mai descris atmosfera de afara, mi se parea ca e ca in povesti! multa sanatate fam. tale!
Doina bafta multa, parca azi ai, nu?
Gabi spor la pregatiri si petrecere frumoasa! ce faci de mancare pt atata lume? cat despre bube, nu stiu ce sa zic...ai schimbat anticonceptionalele? sa fie de la dulciuri (asta daca ai mancat)...habar n-am ce sa zic, dar nu sunt de acord nici cu antibioticul, nici cu cremele alea... cum te-ai vopsit? mie tare imi placea parul tau in poza de la revel, acum cum l-ai facut?

un sfarsit de saptamana placut sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Neata fetelor!

De azi ma reintorc si eu printre voi!

Mi-a fost dor de voi si ma bucur sa vad ca dupa atatia ani subiectul merge ca si-n prima zi.

Deci pentru listuta am 88 de kg care s-au adunat din motive care tin mai mult sau mau putin de mine..ma inscriu si pentru concurs daca va fi unul. Din pacate nu prea pot intra de la serviciu decat pe la pranz dar promit sa intru si seara si in weekend.

Multi pupici la toata lumea si un weekend frumos!

P.S Carmen ai primit mailul sau am eu adresa gresita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza .

Pai ati scris nu gluma chiar ca am material la cafeluta.

Sunt in zona si o zi cat mai buna la toate fetele.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Neatza fericitelor!

Tzuni, multumesc, am servit putina cafea, ai facut-o tare buna.
Cum iti petreci ziua?

Crystina, bine-ai revenit alaturi de noi. Cum ti-ai propus sa slabesti?
Adresa de mail e aceeasi, numai ca n-am avut net de la inceputul anului. O sa-mi verific mailul si-ti raspund, .

ma duc sa-i hranesc pe baieti, revin mai pe seara.
Sa aveti un weekend minunat!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Vad ca ati mai continuat party-ul si dupa ce am dat eu stingerea...

Tzuni, azi la pranz te servesc cu o farfurie de supa .

Louisea, am facut-o simplu de tot. De fapt am facut 2 supe creme: una pentru mine, cu broccoli si conopida si una pentru sot, cu cartofi si morcov.
Am curatat: ceapa, morcov, albitura, cartofi, telina si le-am pus la fiert intr-o oala mai mare intregi sau bucati mari. La sfarsit am adaugat la fier si broccoli si conopida, ambele congelate. Cand s-au fiert legumele, am strecurat zeama si am impartit legumele pentru cele 2 supe. Am pus legumele in blender, le-am pasat si am adaugat zeama de la fiert pana la consistenta care mi-a placut. Am repus pe foc si am mai dat un clocot, am adaugat sare. Si gata! O sa pun cand mancam un cub de unt si putina smantana.

Zuzi, si eu sunt mandra de tine . Meniul arata ok. O chestie care te poate ajuta, zic eu: inlocuieste dressingul de salata (chiar daca este fat free fac pariu ca are zahar,amidon sau faina) cu ulei de masline si putin balsamico sau si mai bine zeama de lamaie.
Nu vad la tine in meniu oua, iaurt...nu poti sa scoti bomboana aia de dimineata si sa papi un iaurt, sau 2 oua fierte ?

Crystina, bine ai revenit! Spor la slabit si te asteptam pe aici la povesti.

Carmen, am vazut si eu azi dimineata Beyond Boundaries, cu Angelica...trist film. Imi doresc din ce in ce mai mult sa ajung in Africa si Asia, dar nu am sustinere .

Gusta, . Te astept cu meniul.

Lai, mi-ai facut pofta de plimbare. Aici iar a nins, iar e frig...poate trag din nou o plimbare prin zapada, pe seara .

Ma simt obosita, cred ca ma bag iar la somnic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Am gatit pe azi si maine:
-orez brun cu legume si ciuperci
-piept de pui cu legume, ciuperci, smantana (12% grasime) si nuci maruntite,

revin

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

O zi tampita mai am.

Copil marait si plin de tampeni,plus ca am fost sa imi iau o bratara de la reparat si cred ca mi-au schimbat un pantofior de pe ea,sunt asa de suparata iar olandezu imi zice ca am halucinati,acuma stau sa ma gandesc daca am vreo poza cu bratara sa vad cine e nebunul aici.


Meniu
cafea cu paine si dulceata
niste peste(mancat de nervi in piata)
carne de pui cu salata
sper ca ma rezum la asta ca la supararea pe care o am .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Carmen, ce bunatati. Eu am mancat deja supa crema, a iesit buna rau. I-am adaugat in farfurie un cub (10g) de unt si o lingura de smantana.

Gusta, viata e prea scurta sa te superi cu chestii din astea. Fa-ti o cafea buna si savureaz-o, sau un ceai, si linisteste-te.
Ma bucur ca te tii de treaba .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi nu vrea al tau sau sot sau ce?
In Africa si mie mi-am place sa ajung. As vrea in safari da is niste preturi de pe la 3000 de euro de persoana in sus. Poate mai incolo..
In Asia am fost un pic da mi-as mai duce

Merci de reteta. Cam asa o fac si eu. Fac si eu una saptamana viitoare

Carmen suna bine puiul ala
Ce-ti fac baietii?

Crystina bine ai revenit!!

Bafta fetelor care au examen weekendul asta

Meniul meu:
D: fulgi de ovaz cu seminte de in
G: portocala
P: omleta cu bacon, o felie de paine de secara si rosii
G: smoothie (+ niste vin rosu cu condimente )
C: carne la gratar cu mujdei cartofi copti si salata (frunze, ardei, porumb, mazare)


-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza frumoaselor.
Azi ma misc ca un robotel dar abia astept sa repet realizarea de-aseara.

Lou eu zic ca le fac destul de bine altfel n-as avea durerea de muschi, dar mai stii? Poate c-ar trebui sa am filmez cand le fac ca sa verific. In orice caz nu fac 60 in aceasi pozitie.

Ruxi azi am mancat ou de dimineatza cu piept de pui si gogosari murati. Promit ca de luni sa las bomboana de cioco deoparte, dar in weekenduri s-ar putea sa mai calc in strachini.

Gusta Poate reusesti sa te relaxezi si tu azi. Le-ai spus celor de la reparatii de banuiala ta?
Aseara era prea frumos pe-aici si n-am vrut sa stric dispozitia de pe subiect, dar uite, sa-ti zic azi ce-a patit ieri colega mea. A fost ziua ei (40 de ani) si cum conducea concentrata cu gandurile la actele de la servici n-a vazut semnul de STOP, drept urmare n-a opri. A trecut asa prin 2 STOP-uri pana a oprit-o politia si ia dat amenda pe loc de $ 220 plus scadere de puncte (demerit points) asa "cadou" de ziua ei. A plans saraca toata ziua, exact de ziua ei si ce zi...varful muntelui daca pot zice asa.

Dragele mele eu azi merg la o onomastica asa ca am sa incerc sa manac sanatos. Va urez un weekend placut.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput