Nou stil de viata (243)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Zuzi, ce m-ai ghicit Tocmai am facut juma' de ora pe "cuier" Ce bine ca ai pe cine sa o lasi pe Isa ..mai ales ca e si in siguranta! Pupici si bafta la concurs!

Delia, bafta multa la examane! Cum e vremea pe la voi?

Puskin,oau! de la 80 la categoria usoara! Stiu ca tu nu ai tinut nici o cura drastica ..doar ai mancat sanatos, nu-i asa? sa treaca micul necaz cu masina!

Dordia
, ce zi lunga ai avut si tu..de obicei lucrezi asa de tarziu? Bafta la slabit!

Carmen, cred ca iti prinde tare bine cateva ore pe zi la serviciu! Ce ai mai gatit bun? De-abia acum am bagat de seama ca esti la mentinere (in poze chiar ca arati tare bine, ai slabit tare mult)..tare ambitioasa ai mai fost si tu!Pupici la motanei!



Tzuni
,lasa ca si tu ai ambitie si poti slabi la loc..desi de cand te stiu eu n-am zarit nici o sunculita prin pozele cu tine! Cel mai important e sa te simti tu bine si sa fii o mamica sanatoasa. Ai sa vezi mai tarziu..eu trebuie neaparat sa dau jos..Lilly invata sa mearga pe bicicleta fara rotile ajutatoare si trebuie sa alerg pe langa ea pana-mi ies fulgii. Ce bine ca ai gasit pe cineva de incredere pentru Maria..ce mult conteaza! Bafta si tie la concurs!

Noapte bune fetelor!

edit ca am scris ca o ciubota!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi si eu (cred) ca mananc sanatos dar totusi nu vad de ce sa elimin carbo (sau sa le reduc asa drastic). Nici eu n-am avut/ am probleme de somnolenta, n-am avut niciodata probl. cu greutatea..
Da si mie niste linkuri please, ziceai ca ai unele, pt ca as vrea mai multe detalii

Naspa patania cu masina :( Maine tre sa ajung si eu la service cu a mea sa-i schimbe ceva
In schimb am patit si eu sa-mi ridice masina, da in Spania si o data era sa patesc in Ro

Carmen esti o mamica de nota 10

Tzuni sper ca te-ai inarmat cu rabdare si vointa ca stam cu ochii pe tine de maine
Io΄s invidioasa pe tine ca tu pui uniform Eu una pun numa unde nu trebe asa ca mai bine nu pun deloc

Pe maine

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Am mai aruncat si eu un ochi pe aici. Doar unul ca el mai este deschis.
"Legislatia Muncii" este plina de articole. Am reusit sa citesc jumatate. Ce ma enerveaza este ca totul imi este cunoscut, dar nu in termeni legislativi.

Delia am 4 examene, unul format din 2 discipline. Partea proasta este ca eu nu am terminat psiho-sociologie, si 75 % se bazeaza pe cunostinte de specialitate. Sper sa ma descurc.

Carmen arati super, iar cei mici sunt niste ingerasi. Sa-ti traiasca.

Deci incepem concursul, imi propun ca target : 3 kg
Maine, adica azi o sa dau raportul. Nu cred ca voi reusi in cursul zilei, dar seara cu siguranta.

Va las acum ca mor de somn.
Noapte buna si vise placute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui louisea
Ruxi da de ce? Ai vre-un link? Te referi numai la cei cu probl. de greutate sau general pt toata lumea?Eu una stiu ca generelt se recomanda ca pe parcursul zilei (dar si la o singura masa) carbo: 50-60%, proteine 10-20 % si max 30 % grasime. Si micul dejun sa fie compus din carbo si proteine, pt ca glucidele sunt vazute ca,,, "combustibil" pt creier si muschi si creste performanta fizica si mentala..Aici niste site-uri (sunt traduse cu Google din daneza) 1, 2Eu una mananc de obicei fulgi de ovaz care au 12 g proteine, 56g carbo, 7 g grasime si 10 grame fibre. Uneori imi mai fac un smoothie (fructe + iaurt) ca e usor sa-l iau cu mine in masina dimineata..Nici mie nu-mi tin fructe singure de foame -----------------------------------------Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci
Lou eu citisim recomandarile unor dieteticieni de p'aici, nu e vb de micul dejun pt persoanele cu greutate normala, copii, batrini. Dar chiar si asa s-a tot discutat pe seama faptului ca nemtii chiar maninca f mult dimineata in spiritul traditiei ca asa e sanatos. Ori unii dr zic ca nu ar fi. Un mic dejun de bun simt ar fi piinea neagra neaparat(o piinica mare ori 2 felii), ori cereale integrale, putin lapte ori iaurt, ceva nutela/ marmelada, freshuri de fructe, fructe proaspete(o salatica de fructe de ex), de evitat cele mai acre, de recomandat banane, mere, pere, din alea de bei tu, smoothie. Si amestec de alune proaspete. Si ca proteina animala infara de lapte/iaurt ar fi deajuns un ou fiert ori o sg feliuta de ceva. De cind ma tot chinuiam cu regimurile aveam pe contiinta ca eu nu pot minca bine dimineata, ma ingrozea zicala aia cu masa de dimineata sa fie cea mai consistenta, masa de prinz la jumate si cina pe sfert ori variatii in aceeasi idee:). Serios asta suna pt mine horror si de aia am fost bucuroasa tare de tot sa aud si astfel de pareri mai ales aici in tara porcelii de dimineata:). Iar de micul dejun al nemtilor nu-mi zice:)) Noi avem hotel, eu fac aprovizionarea, daca ai sti cite oua se consuma intr-o sapt ai face icter hahaha, serios se maninca porceste:)) Eu dimineata nu pot sta in bucataria de la mic dejun, numai jumari prajite, bacon peste bacon, oua in 3 feluri, zeci de feluri de salamuri si pateuri plus ca aici e traditia insulei pestele, se servesc pe linga somonul consacrat, inca vreo 10 feluri de peste ori salate, preparate din el(macrou, scrumbii-matjes, scampi, si din aia mici din marea nordului- krabben). Tzuni ai munci la un brekfast nemtesc? Eu cred as functiona numai cu sticla de tarie alaturi.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Crystina, bine ai venit in echipa noastra! Nici eu nu pot intra in timpul zilei dupa ora Romaniei din cauza diferentei de fus orar. Bravo pentru activitatea la "cuier", tine-o tot asa, pana se da de trei ori peste cap si se transforma din cuier in arma de distrugere in masa

Cristina, nu-mi imaginez ca ar fi vreo problema cu sala si nutritionistul, dimpotriva - doar scopul concursului este sa ne indemnam la un stil de viata sanatos din toate punctele de vedere.
Iar abaterile musai sa le postam, ca sa ne tragem de maneca una pe alta

Fetelor, de maine pi cai!! Go limegreen!


Bafta multa tuturor, sa avem o saptamana frumoasa, iar pe termen mediu sase saptamani cu mult spor si putine tentatii, iar la sfarsit 15 , plus galeria!

Vik, a fost bine la intalnire

Ruxandra Fain la plimbare, nu? Si-mi imaginez cum e la tine, seara, pe zapada scartaind, aerul rece si proaspat, pe stradute prin orasul tau frumooos
Eu m-am plimbat azi prin gradina zoologica, cu o prietena si baietelul ei de doi ani. Mai mult am stat la povesti decat am studiat animalele da' nu-i bai, mai merem, ca-i la zece minute de mers pe jos de unde stau eu.

Gabi speram ca ai avut o zi superbisima

Roxana

Delia, Lou, Violeta, Nastad, spor la invatat, motivatie si inspiratie!

Carolina, multumim pentru echipe!

Mamica dulce

Tzuni, am fost si eu in Egipt, dar nu aprofundat - a fost unul din voiajele cele mai nebunatice pe care le-am facut vreodata; imi luasem un city-break la Cairo cu o prietena si n-am ajuns noi bine ca ne-a traznit ca, daca tot am ajuns pana acolo, ar fi pacat sa nu vedem si alte zone ale tarii, asa ca ne-am lasat bagajele in camera de hotel din Cairo si am plecat ca nebunele, dotate cu Lonely Planet si cate o minuscula posetuta fiecare, intr-un periplu care a inclus trei nopti petrecute pe autobuze locale, cateva ore in Luxor, o zi in Dahab si o noapte in pelerinaj pe muntele Sinai, unde am ajuns din greseala

Acu' m-a lovit patima cu Africa sub-sahariana..

Vik, asa e, si de cele mai multe ori fie ai timp dar n-ai bani, fie ai bani dar n-ai timp, fie n-ai nici, nici Eu acum, in mod ironic, desi inca am timp si teoretic am mai multi bani decat acum cativa ani cand calatoream la greu, practic au dat responsabilitatile peste mine, asigurari, rate la masina, bani de economisit pentru pensie, pentru cumparat casa.. si uite asa nu prea mai ramane si de calatorit (plus ca sotul e mai pretentios decat mine - eu dorm si pe tren, si pe autobuz, si la cort, si in hamac pe plaja, si la hostel de tineret cu inca sapte in camera, nu conteaza, atata timp cat pot vedea locuri, lucruri si oameni noi.. da' el e mai delicat oleaca ).

Pentru India eu astept sa se insoare prietenul nostru indian, cre' ca's mai nerabdatoare decat maica-sa

Tzuni, cu greutatea - si eu cred ca se mai intampla ca organismul sa reactioneze intarziat; mie mi s-a intamplat in sens invers, adica dupa o perioada de mancat sanatos sa bag prostii o zi-doua si sa nu se vada la cantar, si atunci sa continui sa bag ca de, vazui ca nu are nimic, si dupa inca ceva zile sa se vada tooot

Happy, suna suuuper programul tau de spa


Meniul meu de ieri:
9:00 omleta din doua oua, lapte, branza, smantana, capere si oregano, cu pasta de ardei; cafea cu lapte
13:30 gulas (cu carne de vaca, cartofi, morcovi, rosii, ceapa, ulei de masline, un pic de slanina si o lingurita de smantana pe deasupra)
17:00 un pumn de floricele si o cola light (la cinema)

45 minute cardio (30 alergat si 15 mers - prin parc)

Astazi:
7:00 un iaurt natural, o cafea cu lapte
9:30 doua sardine, o felie de paine neagra cu seminte, doi castraveciori murati, un mar mic
12:00 o para mica, 30 g migdale
13:30 gnocchi cu ciuperci si rosii
19:00 portie mica fasole verde cu migdale

10 min. eliptica + greutati (5 exercitii, 3X10) + abdomene + 25 min. pe banda (alternat mers cu alergat)

In timpul saptamanii m-am axat pe mers la sala dimineata - cred ca am mai scris saptamana trecuta ca nu stiu prea bine ce ar fi cel mai indicat sa mananc inainte de sala, si ce dupa. Le-am mai invartit, azi am bagat iaurt in loc de banana, dar tot nu e bine, de fapt parca azi am avut si mai putina energie decat saptamana trecuta. Ma gandesc sa incerc sa sar cafeaua cu lapte si sa combin banana cu iaurt?

Ieri am fost sa ne uitam la niste casute si am gasit una absolut superba, de care ne-am indragostit amandoi. Casa nu e in conditie extraordinara, e ceva de lucru la ea, dar arhitectura este de exceptie si pretul este bun. Din pacate insa cu criza asta au inasprit bancile conditiile de creditare si una din gaselnite e ca, daca nu ai rezidenta permanenta, trebuie avans de minim 30% si alte conditii nefavorabile noua Incercam totusi sa mai cautam, poate totusi gasim o banca dispusa sa ne imprumute in conditii normale

Am fost si la film, am vazut Revolutionary Road. Cred ca aveam asteptam prea mari, ca nu mi-a placut chiar 100% mi-a placut ideea in general, Kate Winslet cum a jucat (DiCaprio mai putin), sfarsitul filmului (nu ce a hotarat Sam Mendes sa se intample cu ea), si cum atatia oameni 'traiau' din povestea lor.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Tzuni, Mephala lol sunteti haioase:)) Meph, frumosi baieti mai ai! Aarati perfect, nu tre sa mai slabesti deloc deloc!Mamica dulce bun revenit si hai la slabit! Ce cadou frumos de la sotz! E pacat sa nu-ti faci timp, incearca si o ora aerobic/ tae bo/ step, asa pt fun.Gusta tu faci ceva sport? Din poze se vede ca te-ai ingrasat, dar cred ca-ti tineai burta de abia mai respirai, ca totusi nu se vad chiar 10kg luate. Tzuni eu ma simt in forma buna, pare-se ca vikinga de pe insula are vint bun in pinze, trimit si la tine si Alice. Voi sa aveti grija de mine in we....Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui lai (plus ca sotul e mai pretentios decat mine - eu dorm si pe tren, si pe autobuz, si la cort, si in hamac pe plaja, si la hostel de tineret cu inca sapte in camera, nu conteaza, atata timp cat pot vedea locuri, lucruri si oameni noi.. da' el e mai delicat oleaca ).Pentru India eu astept sa se insoare prietenul nostru indian, cre' ca's mai nerabdatoare decat maica-sa
Lol ai avut umor:)) pai atunci facem si noi galerie! Sa se insoare odata indianul:) In Egipt am fost si eu de 2 ori, am stat vreo 3 luni p'acolo, am trecut prin Maroc f putin, colt din Siria si ceva mai mult din Liban. Mi-am adus aminte de o noapte cind traversam sahara si din lipsa de toilet am vrut sa ma opesc sa fac si eu un pishi dupa un cactus. Eram cu prietenul meu si cu un amic de al nostru egiptean si m-am rusinat si eu ca o fecioara si am zis ca merg mai dupa o duna mai incolo, la care egipteanul imi zice, ah vezi ca sunt scorpioni, uitasem de asa ceva:) Una peste alta frumos view sahara noaptea. Si linistea e altfel.Si al meu la fel e, vrea numai stele peste stele, bla bla, eu vreau la picior sa colind, sa vad, sa dorm oriunde, numa' un dush si o buda rezonabila is importante, in rest chiar nimic.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Meniu azi:MD: cereale integrale fara zahar, lapte 1,5%, o para, juma de banana, o mina de amestec de alune, cafea fara cofeina cu lapteP: Salata mare din 3 feluri de salata, castravete, ceapa verde, ridichi, o rosie, masline negre si verzi, vreo 10, un fel de racitura de curcan.G: activia lightSPORT: 30min crosstrainer, 1h bodystiling, 10 min saunaC: biban rosu(rotbarsch) la grill cu brocoli fiert, cu o lg ulei masline si zeama de lamiie.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Meniul meu de azi:
Luni: 01/12/09
Ora: 7:00 – 5 bucatii de costita (taiata cat degetul mic) + ½ felie de paine + o bucatica de placinta cu mere
Ora: 8:30 – Cafea cu fat free cream + 500 ml apa
Ora 9:00 – un bol mic de cereal Kellogs- fat –free
Ora : 10:30 – un pahar de protein Shake facut din fructe congelate + lapte
Ora: 11: 30 – 500 ml apa
Ora : 12:30 – Paste integrale cu piept de pui + Ardei + rosii + 500 ml apa
Ora 15:00 – o bucatica de tort + 500 ml apa
Ora 18:00 - 150ml ceai + gym => 250 de calorii arse
Ora 19:00 - un castron de salata verde cu ridichi, morcov si ceapa verde in care am pus si 1/2 conserva de somon, dreasa cu sare, ulei + zeama de lamaie.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragelor,

Haideti la cafea, ceaiuri si ce mai doriti.
Azi noapte am visat ca incercam sa vind o bratara de argint care seamana foarte bine cu o bratara pe care o am in realitate.

Vio, bafta in continuare.

Tzuni, nu prea ma incalzeste cu nimic ca tu ai ai invatat si ai si lucrat. E ca si cum i-ai spune unuia care si-a rupt piciorul ca o sa se faca bine ca si tu ti l-ai rupt si uite azi inca traiesti. Cit despre masina ta, stii ce se zice despre gainatul de pasare nu? Aduce noroc.

Zuzi, scoate dulciurile din meniu! Fara tort, placinte, etc. E pacat de munca ta...

Raportez: 67.9 kg


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput