Nou stil de viata (243)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Ruxi da de ce? Ai vre-un link? Te referi numai la cei cu probl. de greutate sau general pt toata lumea?

Eu una stiu ca generelt se recomanda ca pe parcursul zilei (dar si la o singura masa) carbo: 50-60%, proteine 10-20 % si max 30 % grasime. Si micul dejun sa fie compus din carbo si proteine, pt ca glucidele sunt vazute ca,,, "combustibil" pt creier si muschi si creste performanta fizica si mentala..

Aici niste site-uri (sunt traduse cu Google din daneza) 1, 2

Eu una mananc de obicei fulgi de ovaz care au 12 g proteine, 56g carbo, 7 g grasime si 10 grame fibre. Uneori imi mai fac un smoothie (fructe + iaurt) ca e usor sa-l iau cu mine in masina dimineata..
Nici mie nu-mi tin fructe singure de foame

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Tzuni sigur ca va fac galerie

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Tzuni multumesc de pupice ,merg la suflet.

Ruxandra la mine competia functioneaza super bine si de asta tot trag cu concursul.

Caro am vazut ca ai facut echipele.

Meniu
cafea+portocala+1/2mar(ca restul mi l-a mancat copilul)
mancarica de spanac(o servesc acuma)
supa crema de legume(morcov,telina si postarnac)nu stiu cum o sa fie da va zic


Eu vreau sa incerc cateva zile de legume si fructe ca stiu ca imi face bine.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Vreau sa-mi cumpar eliptica. Am folosit la sala si mi-a placut la nebunie si acum vrea si tovarasu' sot sa se dea in eliptica, da' el n-are timp sa ajunga la sala. Asa ca luam una acasa.

Va rog sa ma ajutati in acest sens. M-am oprit la astea 2: http://www.best-trade.ro/product_info.php?info=p1993_Kettler-Vito-XS.html si http://www.best-trade.ro/product_info.php?info=p1994_Kettler-Cross-Me---alb-portoclaiu-.html , dar eu nu-mi dau seama care e diferenta si mai ales pe care sa mi-o iau.

(Am vazut ca sunt si de alea la 400 RON, da' nu indraznesc...)

Vik, Delia, Roxa, Ruxi, voi cele care sunteti sportive, ce ati alege voi din cele 2 variante prezentate mai sus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Hello fete frumoase!

Pentru ca 15 se apropie si mi-am promis sa ma rasfat, am facut programare la www.hyatt.com/gallery/stillwater/toronto/index.html" target="_blank">Hyatt Stillwater Spa (demult visam sa ma rasfat acolo!) unde o sa am un "Masaj Anti-stress and Mental Calrity". Am vorbit cu niste colege de munca care au fost acolo si mi-au spus ca pot sa petrec toata ziua acolo, este absolut minunat. Au sala, hot tub, un bazin fantastic, camera de relaxare in liniste, paturi de facut nani, halate albe si papuci moi, bauturi din sucuri naturale, apa plata, ceai de plante, fructe proaspete taiate... Deci voi petrece acolo ziua de 15, dupa ora ce o am programata cu doctora pentru trimitere la nutritionist.

Meniul de azi:
Dimineata: cereale integrale fara zahar, cu lapte degresat, cafea cu lapte, fara zahar
Gustare: o mandarina
Prinz: o bucata de somon cu lamiie, un english muffin la toast, o mandarina
Gustare: un mar
Seara: o portie de supa de legume cu perisoare

Va doresc un inceput de saptamina fantastic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Sar'na ca m-ati bagat si pe mine in echipa.
Am stat si am citit si la grupul de facut miscare (daca afla sefa ma decapiteaza), dar eu deocamdata nu am loc acolo k sunt putoare din fire, dar mi-am adus aminte ce patratele aveam eu pe abdomen inainte sa . Acum nu o sa sper la luna de pe cer, dar m-am saturat sa ma uit la sunculitze. Diseara poate fac si eu ceva miscare dak ma lasa soatza si copilu'. Nu stiu ce sa pap. O "conversa" de ton in apa cu......habar n-am. Ma descurc eu.
O seara buna k eu o sa plec de la munci.
Ne vedem maine la raport.
P.S. Eu nu intru decat in timpul programului de lucru ca in weekend nu mai am nici o tragere de inima sa stau in fata calculatorului.


Din milioane de oameni Dumnezeu m-a ales sa fiu ceea ce sunt. Mare rabdare am avut si in sfarsit, tot Dumnezeu m-a facut fercita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Zuzilici, hai, trezirea!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE


Hmm! si ce-as mai dormii...

Gabi. sa fi sanatoasa, voiasa. norocoasa si iubita toata viatza.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

'Neatza si de la mine.

Aseaar am reusit performanta sa nu mai mananc nimic de la ora 4 asa ca ...se poate. Mi-am facut antrenamentul dar n-am mai reusit performanta pe care am reusit-o vineri. Am ars doar 375 calorii, insa cu un alt program. Probabil ca noile setari mi-au ucis "ambitia". Cert este ca deja simteam ca o apasare in piept la sfarsit si ca abia mai reuseam sa respir si cred ca nici ce-am mancat nu prea m-a ajutat. Ca tot simteam usturoiul in gat.

Tzuni sa stii ca si eu sunt pasare de noapte. Adica imi place sa nu prea mananc la micul dejun dar as manca non-stop seara. Aseara de exemplu' m-a puse "aghiuta" sa-mi vina pofta de floricele. Si cum a venit, cum gata ca eu imi fac floricele. Dar ca sa vezi ca cineva acolo sus ma iubeste, efectiv am cautat in toata casa un bob de porumb si n-am gasit. Am gasit doar pachetele acelea pentru micro-unde si de-alea chiar n-am vrut sa-mi fac. Asa ca acum mi-am propus ca acesta o sa fie premiul meu daca reusesc sa slabesc macar 5 kg. in concursul acesta. Daca nu, n-am sa cumpar proumb de floricele pana cand n-o sa slabesc.

Ruxi, Gusta voi cate kg. v-ati propus sa slabiti in aceste 6 saptamani?

Happy in To ai voie sa iei si guests la spa? Zau ca-mi iau fara plata, daca se poate. Ce sa-ti zic, relaxare maxima si sa-ti incarci bateriile pentru inca o luna.

MamicaDulce bine-ai revenit si mult succes in gasirea job-lui perfect. Bani multi/ Munca putina/ Aproape de casa.

Revin.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Zuzi, e bine si atitea calorii, important e ca ai scapat de ele.

Carolinah, elipticele din linkurile date de tine par cam la fel dar am observat ca doar una afiseaza si caloriile, Kettler Vito XS, asa ca eu as alege-o pe asta. Eu la sala pedalam pe niste magaoaie de aparate...dar mi-ar place si mie una asa mica...din pacate n-am unde s-o pun.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Zuzi eu mi-am propus in jur de 4-5kg,acuma sa vedem ce imi iesa.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput