LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare (170)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

CESKA sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de familia ta minunata!!!!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 11 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ginette iti multumesc si tie pt idei.

Am vazut si eu pozicile cu printesele Nataliei.Hey, nu ai spus ca vii la Cavnic, poate ne intalneam acolo.Sau ai spus?

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 11 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cum am putut sa uit de oua umplute .. mie imi plac de mor!! cand nu tineam regim, imi faceam asa ca vroiam eu, nu numai la ocazii speciale ..

hai ca deja salivez abundent ..

eu ziceam ca la fripturica sunt mai usor de servit cartofii la cuptor. nu stiu cum organizezi tu ramo .. bufet sau stati la masa ..


fug la sedinta .. a inceput deja ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Gratiela - si rubeola ?? of, saracutul tudoras!!!! eu am filtru de cafea in casa primit cadou la nunta. dupa ce ca habar n-aveam sa-i folosesc toate programele il mai si stergeam din an in paste de praf pentru ca era doar de decor caci mie imi place cafeaua la ibric .. drept pentru care l-am ascuns in debara si in locul lui troneaza acum storcatorul de fructe! si cuptorul cu microunde l-am primit cadou. ala mi se pare folositor caci isi incalzeste barbatul mancarea ceea ce inseamna doar o farfurie murdara , adica o cratita arsa/murdara mai putin de spalat pentru mine A, si noi suntem mare fani de pop corn la microunde ...Acum, marturisesc ca nu fac nimic in el pentru eleni sau pentru dimitrakis....

Natalia, sanatate multa stefaniei si tie !!! am vazut fotografiile! Minunate! ce peisaje superbe si ce fetite minunate !!!!

Alinak, bine ca nu are nicio infectie!!! Nu stiu ce sa zic de antibiotic... Imi vine sa mor si eu cand realizez ca-i dau o groaza de medicamente dar mi-e si tare frica sa nu o fac
Eu cunosc cazul unei foste colege d'a mea care si-a tinut baietelul de 1 an si ceva cu temperatura de 39 de grade vreo 4 zile fara antibiotic, doar pe antitermice. Si, brusc i-a crescut in a 5 a zi temeratura de a facut convulsii... Si de atunci se lupta cu convulsiile si ajunge la spital la cateva luni sau mai des in sezonul rece Saracutul baiat nici la gradinita nu l-a lasat sa mearag, nici nu-l scoate in nicio colectivitate de frica pentru ca la cea mai mica raceala ii creste temperatura peste 40 de grade si face imediat convulsii....
si multa sanatate

Lala20, ma bucur ca ne-ai mai aratat-o pe bia !!! ce dulce, scumpa si frumoasa este !! si ce mare s-a facut! cu falcute roze !!!
si pe fetita si pe mamica!

revin






Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La multi ani fericiti Ceska !

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze
Aventuri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

La multi ani, Saara!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!


Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Multumim de urari la adresa Ioanei:Laura Dimitris, Ellenuta, ramonab, monicaa

LA MULTI ANI,CESKA777 !Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!

LA MULTI ANI, SAARA!
MILAN, DANIEL!
LA MULTI ANI,tuturor celor care poarta numele Sf. Prooroc IOAN BOTEZATORUL!

LA MULTI ANI, IOANA!MAMI SI TATI, iti doresc multa sanatate si sa fii fericita ! Sa traiesti cu numele, PUIUL NOSTRU DRAG!

ALBUM
www.youtube.com/watch?v=Ng9t0dh34Jk" target="_blank"> IOANA la munte si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7343d1d875f54f6d52bad3" target="_blank"> MONTAJUL IOANEI
AMR= 4 ZILE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



cum am putut sa uit de oua umplute .. mie imi plac de mor!! cand nu tineam regim, imi faceam asa ca vroiam eu, nu numai la ocazii speciale ..

hai ca deja salivez abundent ..

eu ziceam ca la fripturica sunt mai usor de servit cartofii la cuptor. nu stiu cum organizezi tu ramo .. bufet sau stati la masa ..


fug la sedinta .. a inceput deja ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


La masa vom sta.
La oua umplute m-am gandit si eu.Am gasit si o reteta super pe net.
Si mie imi plac foarte mult ouale umplute.Ca astea pe care le-am gasit pe net, nu am mancat niciodata.Noi le faceam simplu cu pateu amestecat cu galbenus si cu maioneza.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 11 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Multumesc mult de urari! Si ma simt de doua ori sarbatorita pentru ca evident port si numele Sf Ioan!

Benji cred ca si-a propus sa fie un scump azi. La 6 a baut lapte si a mai dormit pana pe la 8:15. Tati abia s-a trezit si a plecat pas-pas fara sa zica nimic. Bine, eu eram inca in pat si Benji nu era treaz.
Dar au sunat de acasa la 7!!!!! Eu bucuroasa ca mai dorm de ziua mea am uitat sa scot din priza telefonul, stiam ca mama e in stare sa sune la ora aia!!!!!!!!!
De la tchibo.de au trimi o e card cu un cor de bortacei ce caraie un Happy Birthday iar Benji i-a auzit in casti si tot cere bis.
O sa pun boxele la comp si DACA am chef sa strangprin casa si sa impachetez o facem amandoi eu si Benji pe muzica...... Si iesim azi la aer ca prea e palid si cu cearcane (a dormit asa muuuuuult ) copilul meu! Doar ca cizmulitele sunt la tati in masina deci in carucior cu cizmele de blana fara talpa si in sac. No stroll in the snow!!!!!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!


Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

simonik - gatta! multumesc de aprecieri! nu le merit intru-totul!!! am si eu zile negre in care sunt deprimata dar atunci ma ascund de voi sa nu ma vedeti asa iar acum, chair daca pitica mea nu este complet vindecata tot mi-e bine ca am fost la dr. cu ea si am incredere ca se va face bine!
Apropo de vaccinuri ... eu inclin sa-i zic dr. ca nu vreau priorix-ul... am o colega de serviciu - iepuruta care este inscrisa si ea pe lista zuzelor dar nu are timp sa intre pe aici - care i-a facut priorixul si a avut mititica ei reactii foarte urate. cu febra mare cateva zile, nu mai manca nimic, a data-o si in diaree...
Infrarixul il voi face dar cred ca la 1 an si 2 luni.

acum am citi mesaul lui lalad din care imi dau seama ca ar cam fi obligatoriu de facut...

multi


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput