Tulcence ? 10

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mocutza spune:

GabiU ..Cobzariu Lorelai lucreaza la VisaMed in spate la Visa. E cam ciudat Visamed-ul asta pana gasesti cabinetul....deci nu stiu sa iti explic interiorul dar te descurci tu.Foarte important e sa ii spui sa iti noteze lucrurile care tie ti se par importante.Oricum tot ce spune ea este f important.Suni la Visamed si iti dau nr ei sa o suni sa te programezi.....nu ai PM.....ca ti-l trimiteam...sau nu am vazut eu bine...

mocutza
Andreea Alesia 27.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocutza spune:

Multumesc de raspunsurile privind mancarica bebelusului.....
Mirela masor ochiometric cantitatea de supa....dar cantitatea de lapte o notez pt ca am avut probleme ....si medicul ne-a indicat sa notam pentru a vedea cantitatea de lapte ingerata in 24 de ore......ca sa ne dam seama 'atunci' care era cauza inapetentei.....(de la 2 la 3luni a luat in greutate 200 de grame|...statea si 6 ore fara sa ii fie foame......si de atunci am ramas cu notatul cantitatii de lapte de la fiecare masa.

GabiU am trimis PM cu nr de telefon.

mocutza
Andreea Alesia 27.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocutza spune:

ALOOOOOOOO...va credeti deja in weekend????
Nu mai scrieti nimic pe aici?????

mocutza
Andreea Alesia 27.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

buna

daaaaaaaa mocutza........ in astfel de cazuri este bine sa notezi, sa stii si tu cat mananca. Al meu manca pe rupte. Si acum mananca. sa-ti povestesc cum face cand am musafiri: ii dau sa manance inainte sa apara musafirii ca sa nu-i mai deranjeze. ce crezi ca face? Mai mananca o data si cu ei. Ii place sa stea la masa cu toti. Are o personalitate puternica. Azi cand am fost la cumparaturi a vrut sa i-a el cosul. I-am explicat ca-i greu si nu-l poate duce... el nimic tragea de cos sa i-l dau. Pana la urma i l-am dat si a mers cu el prin tot magazinul. Bineinteles ca eu am luat altul in care sa pun cumparaturile. A observat ca a lui e gol si si-a pus si el niste danonino in cos. Uite-asa te plimbi si cu copil si cu 2 cosuri dupa tine.

Gabi ma bucur pentru Albert ca nu are nimic la plamani. Ce doctor pediatru ai tu de vine acasa? Sau e vreo cunostinta de-a ta?


Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca)
............................................................................
Mirell@ mammy lui Teo 1 an si 8 luni 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salut
eu muncesc si azi ca de sarbatori am fost liberi dar recuperam 3 sambete
mirell@ pediatra este dr. Cojocea si nu-mi este prietena. Are si cabinet particular pe str. Bucovinei dar vine si acasa dc o chemi. E o femeie foarte de treaba. Ca medic nu stiu exact cum e ca de fiecare data cand am avut nevoie de ea 9 era Albert cu febra...etc) era ba plecata din localitate ba din tara. Dar totusi mi-a raspuns la telefon si m-a indrumat ce sa fac pana il vede un alt pediatru.
Azi chefuim diseara. E ziua cumatrului meu. Nu vom sta foarte mult pt ca sotul lucreaza de noapte, asa ca pe la 10 plecam de la ei.

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Sa va mai zic cate ceva ca ma cam plictisesc pe aici:
Azi e zi de fructe ( regimul meu de slabit) dar sigur voi calca pe aratura diseara ......stiti voi, tortul....
Nu-i bai ca nici nu trebuie sa scazi prea multe kg, nu?. Am avut ieri 54.8 dar nu-mi explic de ce azi aveam 55.1. Am mancat niste curmale si caise uscate dar chiar asa!?
Ei, asta e! Ne ridicam si o luam de la capat.
Ieri mi-am luat niste ghetute de la Leonardo si azi mandra mi-am pus niste blugi mulati si m-am indreptat spre serviciu. Asa ca pe drum m-am uitat in toate geamurile masinilor sa ma vad
Oare o sa ajung eu la 50 kg curand? Prin februarie merg la un botez la prietenii din facultate si tare vreau sa fiu snur. Ne-am vazut asta vara cu toti la mare si fetele aratau bine dar nascusera cu un an inaintea mea( am ramas prieteni cu 4 familii, colegi de facultate si facem vacantele impreuna). Acum toti au cate 2 copii ( vreau si eu bb2)
Cam atat, mai revin

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna fetele


Oooo gabi ce zici tu acolo petrecere , frumos imi place cum suna , iti doresc sa te distrezi si lasa treaba cu kg , esti destul de slaba , o felie de tort in plus nu se va cunoaste , ai sa dansezi si se da ea jos sa porti sanatoasa si iubita ghetutele .Servici usor iti doresc .
Mirell@ mi-a placut ce face Teo , un pupic mare de la noi

Noi tot asa suntem , nimic imbunatatiri in starea de sanatate .
Va doresc un weekend placut sa aveti parte , voi mai reveni .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze

SILVIA nastere usoara si bebelusa sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Fetelor am vorbit azi cu Silvia la telefon , este din pacate internata la Medgidia fiindca stiti ca are probleme cu sarcina , adica nu are voie sa depuna efort , trebuie sa stea numai la pat , acum are si colul deschis deci este mult mai rau are si contractii .
In schimb mi-a spus ca bebelusa este bine , se dezvolta bine , se misca des .
Acum are 30 de saptamani deci mai are de asteptat inca 8 saptamani , sa speram ca o va ajuta Dumnezeu sa duca la bun sfarsit sarcina asta si sa fie bine ea si bebelusa
Silvia noi suntem alaturi de tine si ne vom ruga la Doamne Doamne ca totul sa fie bine cu voi doua
Pentru mirelaionut Silvia a zis sa-ti transmit : sa-ti traisca bebelusa si sa va bucurati de ea , felicitari !!

A zis ca transmite multe salutari la toate fetele de pe forum si multi pupici si ca ii este tare dor de noi

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze

SILVIA nastere usoara si bebelusa sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salut
dany imi pare rau ca sunteti tot raciti, sanatate multa va doresc la toti. Da-mi si mie nr lu' silvi sa o sun si eu, te rog

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Gabi ai PM ,

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)

Album poze



Mergi la inceput