Regimul Scarsdale - 7 Kg-2sapt -cap 12

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sibip_2 spune:

pentru pranzul din ziua a cincea voi ce ati avut la "cateva felii asortate de branzeturi" ?
mie in afara de cascaval si branza de vaci degresata, eventual branza topita alte idei nu-mi mai vin.

cat despre : " spanac, cat vrei " - aici chiar ca nu ma descurc. Am gasit numai spanac la borcan, dar nu stiu cum sa il prepar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sibip_2 spune:

pana s-a moderat mesajul a trecut pranzul :)
Mi-am cumparat o bucatica de mozarella si cateva felii de cascaval + painea. Am renuntat la spanac.

Maine iar vine ziua cea mai grea, cea cu pranz de fructe. Marti am mancat portocale, sweetie, mar, gutuie si litchi ( astea au fost de test sa vad ce gust au). Mi-am luat si o conserva cu salata de fructe tropicale, insa nu a fost nevoie sa o deschid, m-am saturat cu celelalte. Oricum nu ar fi fost recomandat pentru ca are si zahar.
Voi cum faceti cu pranzul de fructe? Salata sau le mancati separat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Sibip, bine ai venit ! Doar cateva postari iti sunt moderate...


Eu mananc cascaval si branza uscata...gen telemea de oaie sau vaca. Evit branza topita...

Iar cand am fructe, eu una le tai bucatele mici , le pun intr-un bol si le pap asa...pe indelete....

Te mai asteptam cu intrebari ...dar si cu "raportul"

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

neata
e zi de fructe azi dar sigur voi calca pe aratura diseara ca am o aniversare a unui prieten si ......stiti voi, tortul....
Nu-i bai ca nici nu trebuie sa scazi prea multe kg, nu?. Am avut ieri 54.8 dar nu-mi explic de ce azi aveam 55.1. Am mancat niste curmale si caise uscate dar chiar asa!?
Ei, asta e! Ne ridicam si o luam de la capat. Ieri mi-am luat niste ghetute de la Leonardo si azi mandra mi-am pus niste blugi mulati si m-am indreptat spre serviciu (recuperam zilele libere date anul trecut-am facut punte intre craciun si revelion). Asa ca pe drum m-am uitat in toate geamurile masinilor sa ma vad
Oare o sa ajung eu la 50 kg curand? Prin februarie merg la un botez la prietenii din facultate si tare vreau sa fiu snur. Ne-am vazut asta vara cu toti la mare si fetele aratau bine dar nascusera cu un an inaintea mea( am ramas prieteni cu 4 familii, colegi de facultate si facem vacantele impreuna). Acum toti au cate 2 copii ( vreau si eu bb2)

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Fetelor, de luni trebuie neaparat sa ma apuc de regim.
Asa ca am cateva intrebari:
Cum preparati spanacul?
Aproape la niciun meniu nu sunt trecute cantitati. Asta inseamna ca ma pot zbengui?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

sal'tare! nu v-am parasit, dar nu am avut net ieri

sibip_2 bine ai venit si succes! primele 10 mesaje iti sint moderate, asa ca scrie-le iute sa scapi!

La mine, "feliile" asortate de brinza au fost: crema de brinza dietetica fara grasimi si crema de brinza cu verdeturi 14% grasime (sa compensez gustul naspa al primei ) in cantitati egale (cite 2 linguri) Nu stiu daca am procedat corect, dar nu puteam s-o maninc pe aia dietetica nici batuta Tura urmatoare m-am mai desteptat si am amestecat-o cu spanacul si a iesit o bunatate

viviana bine ai venit si tu! Eu folosesc cite o punga de spanac congelat pe care il pun in tigaie cu o lingura de ulei de masline si sare. Fara ou si fara ketchup nu este chiar o delicatesa, dar este bun la gust (mie imi place), iar in ziua cu brinza si spanacul, le-am amestecat dupa cum i-am spus si lui sibip

PISI LUMI sper ca nu ai uitat ce ai promis, ca inmcepi de luni, da?

Marina !!!!!!! Shefa !!!!!!



*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Si eu incep de maine. De o saptamana tot incep si o iau de la capat si tot asa. Rusine sa-mi fie!

Eu spanacul il spal si il pun la steamer, e asa de bun, nu pun nimic pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

pai tu iei spanacul crud, nu? eu il iau congelat (ca e mai comod si e gata fiert)
Stai linistita ca si eu am inceput de 2 ori, si pina nu am scris zilnic aici, si de citeva ori pe zi, nu am reusit sa depasesc ziua a 3-a

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Revin si eu...cu 3 kg in plusssss adica 68....asta dupa ce in ultima luna am mancat tot ce am prins ca o sparta.si se vede ratt pe burta mai ales.....la naiba ca-mi vine sa ma bat dar ma abtin......
deci de luni intru si eu in grup...
Am nev de ajutorul vostru.......
Va pup....si astept sa incep sa dau jos kg astea nesimtite!!!!!!!

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Noiembrie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

veterano! bine ai revenit!
de luni va fi activitate, nu gluma, pe aici
sa aveti spor la slabit!

*********************************

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput