Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap42

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

LA MULTI ANI DRAGI IONICI SA TRAITI FRUMOS , SA VA DEA DUMNEZEU TOT CEEA CE DORITI, DAR IN PRIMUL RAND SANATATE SI IUBIRE , RESTUL VIN DE LA SINE


madutz

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

La Multi Ani scumpa noastra Ioana, sa fii sanatoasa si sa treci cat mai repede peste aceasta grea incercare, te pup, ai grija de tine si de sotul tau, sa va iubiti

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Sa avem un capitol plin de vesti bune!Sa ne ajute DD pe toate!
Haideti sa va spui si de mine,acum ca Cristy mi-a dat mana libera(ei sa-i faceti reclamatii daca sunt prea vaicareata , numa cu grija ca zice ca e prea colorata).La 2 fara un sfert am inceput sa sangerez,rosu curat, nu mult dar suficient cat sa ma sperii.La 2 trebuia sa plecam la doctor.DD a potrivit necazul sa vina si cu solutia,daca era ieri pana azi ma cocotam pe tavan.Am fost la dl dr care este superextra de treaba si se pare ca vom merge impreuna inainte prin Odissea BBicului nostru.Deci avem un bebic.Am tras o tura de plans si in sala de asteptare,asa usurel sa nu deranjez Mazarica...am asteptat oarece din cauza mea ca am ajuns prea repede.Se pare ca este o decolare de ou.A spus ca e ok si crede ca va fi ok,sangerarea nu va disparea azi,dar in cateva zile cu tratament si fara efort trebuie sa se ogoaie.E bine ca nu e multa cantitativ,mai putin bine ca e rosu aprins.Si pe Dl Mazare l-a sucit pe toate partile cu endovaginala, mi l-a aratat in n imagini,a crescut bine,are 1 cm si ceva, nu mai stiu ca eram varza,dar spune ca are 7 sapt si 4 zile,deci a crescuuuut aproape de varsta menstruala.Batai de inimioara de 157/min,avem mugurasi de maini si de picioruse,capsor si fundisorMi-au dat lacrimile instant si tati pleznea de fericire cand a vazut ca m-am schimbat la fata si si-a auzit odorul.Sunt un pic speriata,dar am incredere in BB ca e un fortos,l-am simtit bine,mai urmeaza sa mi se confirme si sexul.Eu zic ca e baiat in continuare.Dl Doctor este jos palaria!Tot respectul!Analizele le vom face mai tarziu, sa trecem de hopul asta. Asa ca vom lua 6 utrogestane/zi si 2 duphastoane/zi plus nospe si nu mai stiu ce.Mi-a zis ca am ovulat cu dreptul,corp galben acolo e si eu stiam tot asa dupa durerile avute si a spus ca sarcina este un real succes.Eeee si mi-a zis ca arat de 23 de ani.Cum sa nu te indragostesti de un asemenea doctor?
Tre sa vina sosul de la farmacie ca pe mine m-a basculat acasa sa nu necajim burtica.Mi-a dat si ceva pt greturi.In rest...nu va mai nebunesc de creier...fug la pat si va pupilesc.Deci sunt multumita per total,cu niscaiva morcovi de rasad la locul cu pricina.Acum ca o vad si pe Ionuta mai bine chiar ma odihnesc mai linistita.
KISSES


my little sunshine


Lucialu pup pe Mazarica, sa stai cumintica sa ai grija de burtica, uffff cu ce morcovel ai mai stat si tu

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008

prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

pentru toate ioanele de pe forum!
si eu am fost operata laparoscopic la iasi la cuza voda;am avut doar un punct de endometrioza pe ovarul drept dar s-a coagulat!in rest,totul bine.......dar eu tot nu raman insarcinata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Lushica...m-am speriet, simtzeam io ceva...hmmm.... da ma bucur ca esti bine, stai cumintica in pat acolo si nu iesi din cuvantul doctorului ca acushi iau avionu' si zbor la tine
sunt cu inimioara la tine
Ioana...


toate fetele frumoase

madutz

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Draga noastra Ioana, La multi ani, sa fii sanatoasa in primul rand, iubita, fericita, implinita si binecuvantata in curand cu un samburel lipicios in burtica, care sa devina copilasul mult asteptat .

La multi ani de asemenea tuturor celor care poarta acest nume sfant !


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

LA MULTI ANI IOANA IUBITA!!!, ma bucur extraordinar de tare ca d-na dr. e om, si e profi si ca a reusit sa-ti redea speranta atunci cand aveai mai mare nevoie de ea. e foarte important sa crezi in voi, in sansa voastra si e minunat cand asemenea confirmari vin de la cineva care are un cuvant greu de spus
lucia draga mea, stai la patut , stiu ca nu e usor, chiar stiu, dar ca sa nu te plictisesti iti recomand o carte despre sarcina scrisa de o tipa de 3 ori mamica dupa ce s-a tratat ani buni pt infertilitate. cartea se numeste "cel mai simpatic ghid de sarcina", este sarcina abordata dintr-o perspectiva foarte umana, aproape nimic medical, dar multe alte adevaruri pe care le traiesc gravidutele. eu m-am regasit in multe. printre altele ea a sangerat la fiecare sarcina, s-a jelit de fiecare data si totul a fost bine. este scrisa cu mult umor, o sa radeti si tu si sotul, roaga-l sa ti-o cumpere ca f faina
La multi ani pt toate Ioanele si Ionii!
va pup, n-am timp sa scriu mai mult ca sunt in sesiune si am muuulte pe cap

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana La multi ani sa ne traiesti si Dumnezeu sa te binecuvanteze cu o viata implinita!
Iubitele va multumesc din suflet pentru mesaje!Suntem cuminti,inca ma mai doare burtica din cand in cand,dar sangele e deja bejuliu decolorat.
Ralu stiu ca stii din pacate. Incerc sa vad partea plina a paharului si adevarul e ca mi-e frica si sa miorlai tare(ieri am scurtat-o si m-am cenzurat de numa doar sa nu daunez cu ceva acolo,mai ales cand l-am vazut si iar ma luase cu plans). Merci pentru carte!O sa o achizitionam cu siguranta.
Si inca o chestie:ovarul stang este varza...plin de chisturi care ma gandesc ca ar cam fi trebuit sa se absoarba deja daca erau doar foliculi,sau?.N-a spus dr nimic,ca a vazut cum eram dar eu le stiu deja si la 4D nu era dubiu,s-a uitat mult la ele si dupa asta a spus ca sarcina este un real succes.Eu i-as spune Miracol de la DD.Pentru noi asta este.Oricum, nu m-a interesat decat BB.
Ioana,Alexia,Cristy,Mada,Magdi,Ana-Alexia,Lilisor..sper ca nu am uitat pe nimeni
Ma duc in pat ca ma doare un pic.
Mara Bine ai venit!!!
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

fetele, v-am gasit!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-alexia spune:

Ioana, La Multi Ani! Sa fii sanatoasa, iubita, sa ai parte de multe bucurii si sa ti se indeplineasca cele mai de suflet dorinte cat mai curand!

La multi ani tuturor celor care isi serbeaza onomastica astazi!

Mergi la inceput