Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap42

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

soro, e pagina a treia de la subforum, adeca nu mai da nimeni pe la subiectul asta. poti sa ma suni, sunt rezistentadaca vad cartea in bucuresti o iau si ti-o trimit.pupam neuronul gravid

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ralu acu pricepusi si ioAm fost si pe pagina 3???Aloooo!Fetele luati atitudine,daca nu vreti ca subiectul sa se transforme in jurnal de gravida paranoida.
Ralu caut in alea 2 locuri zilele astea si in plus pe langa ele la vanzatorii ambulanti,daca nu si nu...te sun si iti dau datele mele si iti raman indatorata daca mi-o trimiti.Iti multumesc!Pe librarie.net nu o aveau,dar aia ma termina cu cate carti iti fac pofta si nu le au.
hai ca ma retrag ca deja sunt muuuuuuuuuuuult off topic.


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

lucia, ralu hai ca sunteti simpatice foc, am ras si eu pe seara asta[:-))), lucia chiar te rugam sa intri mai des si sa bati campii pe acilea, ca ne mai destresam si noi, ne-or ajunge si noua atata serioztate si probleme offf, tocmai ce ma trecu un buseu...

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

beatrice, fug de ace ca de dracu... ar trebui sa am mare incredere in doctor ca sa ma las intepata

mai fetelor, da nu' mai dati nevala cu atatea mesaje, mai stati si voi la rand




"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

na' ca acu suntem si noi pe prima pagina



"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romanitza spune:

N-am mai intrat de mult aici, nici n-am avut noutati, imi pare rau sa aud de Pusichet, iti doresc multa putere sa maergi mai departe. Fa-ti analizele, asa cum te-au sfatuit si fetele de aici ( Ioana, Cris) si vei vedea apoi care e urmatorul pas.

Ralu - ma bucur ca ai intrat sa o incurajezi pe Luci, si eu simt cateodata ca si ea, mi-e prea frica sa nu se sfarseasca totul brusc... Dar ai dreptate, trebuie sa fim optimiste si sa nu gandim negativ. Deja ma simt mai bine acum, tinanad cont ca am trecut in saptamana a 16 a si vad ca a inceput sa creasca si burtica. Mai am o saptamana pana la urmatoarea ecografie, dar simt ca greul a trecut(primele 3 luni) si acum pot privi mai detasat totul. pt incurajari! Despre ce carte era vorba? Poate reusesc sa mi-o procur si eu...

Luci - dupa cum ti-am scris si la topicul de zmeurici, te inteleg, dar imi doresc sa te incurajez sa gandesti pozitiv. Cand iti vin ganduri din alea sumbre in capsor, ia-l pe sos si fugiti la o comedie la cinema, plimbati-va, intalniti-va cu prietenii si vei vedea, gandurile negative vor face loc celor pozitive! Un mare pentru tine! Tot am promis ca fac poze cu burtica si le pun pe site, chiar o sa ma ocup de asta saptamana asta si ti le trimit, sa ma si vezi.

tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

cristy...mda, suntem pe prima. scoate capu pe fereastra cand vine flama, io stateam cu capu-n aeru' conditionat, mai rau ca tine....brrrr....mi-am amintit....
romanita uite cartea http://www.reviewcentre.com/reviews20003.html. baga poze sa vedem o buritca dulcica. daca ti s-au parut lungi primele 3 luni, sa vezi cum sunt ultimele 3. altfel de lungi, adica nu asa stresante, ca-l simti pe bebe, dar maaaaaaaaaaaaaaaaaaari, you got the message, ai senzatia ca ai fost gravida cel putin juma de viata, ma gandeam ca tudorica tocmai a petrecut tot atat timp afara din burta cat in burta. ma intreb unde-o fi fost mai bine?
suntem off topic rau, dar mie imi e dor sa mai vb cu voi, nu va ma inghesuiti nici una, bine ca scriu eu, cu bb, sesiune, si fara bona si cu barbat workaholic sau la fotbal adica evident= n-am activitati. da voi ce faceti, ?

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ei Ralu ai pus dejetul pe rana.Si mie mi-e dor de o vb-doo cu voi!
Si auzi tu, curioasa mica ce esti? Nu mai vb de funie in casa spanzuratului,ca noi avem enterdectie la hatza-hatzaInainte numai motanul se multiplica in casa noastra,acum numai motanul se bucura de matze.Craiul!Noroc ca mai exista viseleSi al meu e muncitolog si microvist,mananca stirile sportive pe painePup baiatul drag si bucalat,Tudorele of corse!9 luni???LMA BB TUDOR ALBASTRU!
Cristy suflu tare sa te racorestiBine macar ca inca nu e vara ca daca era si cald...vb lu' Ralu stateai in aparatul de aer cond.Ma bucur in schimb ca te simti bine in rest. Ai inceput sa iei Medox?
Romanitza intru si dincolo sa zgriu,dar iti spui si aici:multumesc pt ganduri si incurajari!asa ca de la o fricoasa la alta,sa intelegLasa ca e bine ca ai 16 saptamani.La mai multe pana la termen!Eu intru pe 12 maine(tickerul e intarziat cu o zi )Astept poze.
Eu il astept pe sosulean sa-mi aduc supozitoare cu glicerina ca nu mai am si e declansata stare de necesitate.
Noapte buna dragele mele!Sa aveti vise placute!
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

lucia, nu 9 luni, 8 luni juma ca alea 2 saptamani pana la ovulatie nu se pun. dar primim bucurosi urarile anticipate

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata endo-mumoasele mele,

Luci, Ralu sunteti haioase tare, n-am prea avut timp sa va mai scriu ca sunt in sesiune, azi e ultimul examen si e naspa rau , insa sper sa trec cu bine de el.
Cristy, in ce stadiu esti in tratamentul cu diphe? Ai facut ultima injectie, ca nu mai stiu. Eu saptamana asta sambata fac o luna de la ultima injectie. Sa vedem cum isi revine organismul meu, la cat timp vine musiu cm .

Pup toate fetele si vorbim mai multe cand scap de sesiune .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput