Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Fetelor multumim pentru incurajari. Nu stiu de ce nu vrea sa suga dar asta e.
Vreau sa fac anuntul oficial: suntem iepurashi. Pe langa dintisorul pe jumatate iesit si cel care are doar un coltisor jos, azi a spart gingia si un dinte de sus. Deci suntem pe calea cea buna.

Pe mine tot ma doare in gat nu stiu ce sa fac.

chinabulina sa stii ca eu am luat suport pentru cada de la bebelusul tau . ro de la Tigex. E foarte bun.680 de mii a fost.

Nicole imi pare rau de cazatura dar, sa stii ca se mai intampla. Daca nu a plans mult inseamna ca este in regula. Noi avem scaunul Chicco Poly si ii pun mereu centurile. Sincera sa fiu il tin cu o mana pana ii pun o parte si tot asa fac si cand il desfac pentru ca intr-o zi s-a impins in calcai si daca nu il tineam ateriza direct pe jos. Dar el e mai miscaret asa.

Simonix sper sa se obisnuiasca Robertel cu cresa. Ca de fiecare data, zici ca il descrii pe Sebastian. Am fost in vizita la o fetita sambata si ea cu doua luni mai mare nu merge in 4 labe, merge in picioare dar numai tinuta de maini, asa ca al meu a ajuns in 3 miscari la jucarii si ea era pe burta ca un pestic fara sa poate concura. Evident era frustrant pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

In primul rand Antonia Melisa, Maria si Radu Alexandru, precum un pupic si un calduros si puiutei mari de Daria Ioana…

Prag, bine ai venit……..he-he, avem fetitele nascute in aceeasi zi……

Socrate imi pare rau de raceala si mai ales ca nu mai vrea piticul sa suga…stiu cum e sa te mulgi….m-am muls 4 luni jumate si mi-a ajuns(adica m-as mai fi muls daca as mai fi avut ce, dar….s-a terminat, s-a terminat). Acuma faci cum crezi, parca mai zicea cineva pe aici…san u cumva sa faci complicatii….macar un pic cred ca tot tre’ sa mulgi…..of,of…..

Iulia, imi pare rau de mufitza cazacioasa……pup-o ca trece……nu cred ca e ceva grav. La fel si pentru puiul de Nicole…Iulia, legat de cearta sotului, eu zic sa nu iei in seama……..sa stea el toata ziua cu fata sis a vada ca nu-i chiar usor sa te imparti si cu mancare si cu copil si cu alte treburi…….daca nu te crede sa incerce el…

Micaela……dar se pare ca-i place Dariei atarnata de tarc..felicitari pentru achizitie…

Adriana78, Alysh…….sanatate puiutilor si sa speram ca nu e nimic grav…Dar ca sa stati linistite cel mai bine e sa ii vada un dr pe puiutzi.

Andrada, felicitari pentru dintzoc!

Ralu_t, spor la invatat si la referate!
Si bafta la examene!

Simonix, hai ca usor-usor se invata. Sfatul meu e insa sa mai stai prin preajma pana se obisnuieste Robertelul. E totusi prea mic pentru masuri asa drastice. Daca era mai mare era altceva…..Sfatul meu……acum tu faci cum crezi…

Vazut pozici cu Iasmi dragalasa…..

Lilly, insanatosire grabnica puiutzei.

Fug pe la trebi ca doarme pitica




Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Micaela, Simo, atunci sa incerc sa iau si hidrasec? Sunt disperata, iar a facut de 5 ori de azi dimineata pana acum. Voi ati intrerupt laptele normal cand ati dat hidrasec? Ca lapte fara lactoza nu vrea nicicum si nu stiu ce sa-i dau in schimb. Please, help!
Analizele la kk i-au iesit bine.
LDar acum la ultima diaree am vazut mult rosu, sper sa fi fost de la ardeiul rosu din pilaf, nu sange. Cred ca am devenit paranoica

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Simonacip, ce zici de asta :

http://reclama/products/285-articole_protectie_bebe/images-3449-bebe_confort_ham_de_siguranta_pentru_plimbare_scaun_de_masa.mbs

Poate asa rezolvi problema "cataratorului".
Pup. Pa.

Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Micaela, sar'mana de raspuns!

Socrate, felicitari de dintzoc!

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Multumesc fetelor ce m-au lamurit cu hidratarea si cu diareea, rotavirus etc.
Trebuie s-o vada un doctor, ce mai ... altfel, nu stiu ce sa cred. Face des pe zi, si de cate 10-15 ori.
Alysh, vad ca suntem colege de suferinta ...sper sa va treaca si voua repede!
Eu ii dau lichide, apa, ceai menta, sunatoare, ia cateva lingurite; i-am dat morcov si i-am facut un gris din praf de orez; e un pic mai bine, da tot are oricum prea multe scaune moi.

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:


ANTONIA MELISA, MARIA,RADU ALEXANDRU
La multe lunitze, sa cresteti mari si sanatosi! Sa fiti cumintei si papaciosi!

La Multi Ani [red]Cassie[red] de Daria! Sa cresti mare si sanatoasa!

Alysh eu zic sa incerci si asta. Daria mea avea 1luna cand i-am dat, am mai dat si ceai de menta si i-a trecut. Nu esti mai paranoica esti doar o mamica ingrijorata si noi te intelegem (eu ii iau Dariei temperatura din 10 in 10 min ca mi-e frica sa nu ii creasca si ma gandesc cum ajung cu ea rapid la spital, vai de noi)


Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Fete frumoase, va multumesc frumos pentru urari si pupam si noi inapoi toate mamicile si toti bebicii



Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Scuze, Simonacip. Poate asa merge :

http://www.chic bebe.ro/products/285-articole_protectie_bebe/images-3449-bebe_confort_ham_de_siguranta_pentru_plimbare_scaun_de_masa.mbs

Scoti tu spatiul.

Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danicris

Scuze, Simonacip. Poate asa merge :

http://www.chic bebe.ro/products/285-articole_protectie_bebe/images-3449-bebe_confort_ham_de_siguranta_pentru_plimbare_scaun_de_masa.mbs

Scoti tu spatiul.

Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008




Acum se vede....chit ca nu am eu o broscutza asa activa, dar eram curioasa ...
Asa ca Simonacip ai scapat ieftin......decat sa ii iei alt scaun lui Mateias......

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput