Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina, ce mai faci? cum ati petrecut sarbatorile??



_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

multumesc pt raspunsurile ref la vaccin;

de indemnizatie inca nu am aflat nimic;

PUSSI - AM PROMIS, M-AM TOT INTERESAT DE CANTITATEA DE CARNE PT COPII(ma interesa si pe mine) - 30-40 GR FIARTA E SUFICIENT;

DANY - NU MAI FACE PAUZA CU CALMA BABY, termina o sticluta, si da-i chiar inainte de laptele de seara; si eu i-am dat intre 3-5 ml in functie de cat de agitata era...si se vad efectele dupa prima sticluta, am terminat-o pe 24 dec si nu ii mai dau nimic acum;



Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

despre Agentiile de prestatii sociale stiti ceva? vad ca acolo s-ar depune dosarele...dar e asa o ceatza...nu gasesc niciun site, sediu pt bucuresti, telefon, nimic...oare functioneaza sau nu?

CAMI- MERCI!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

mamaaaa...da ce stare de plictiseala agitata am....
am golit cosul de rufe,am facut putina curatenie...mi-am luat medicamentele....am stat la ceva telenovele,am sunat persoane cu care n-am vb de foarte mult timp... am vb de cateva ori cu maica-mea...Ana e ok...de abia astept sa se faca maine...(cred ca nu mi se va agrava starea)sa ma duc la ea, la scumpa mea....
dar acum ma imbrac sa ies cu prietenii la o cafea...pe ora 17 cam ies de la servici(ei nu sunt asa sensibili la raceala mea...)...trece ziua mai repede....

va urez in continuare o dupa-masa placuta!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bianca, eu niciodata nu "am ferit-o" pe iasmi de raceala mea sau a sotzului, mamei. si nu a luat-o niciodata. eu incerc "cat pot" sa nu o feresc de prea multe sa fie mai calita... nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand va merge la gradi...

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

bianca, eu niciodata nu "am ferit-o" pe iasmi de raceala mea sau a sotzului, mamei. si nu a luat-o niciodata. eu incerc "cat pot" sa nu o feresc de prea multe sa fie mai calita... nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand va merge la gradi...

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007


asa si eu


Sa va pove cu ce se ocupa Raul azi ... Tot fuge in bucatarie si deschide cuptorul aragazului ca stie ca e tava cu friptura acolo... si se serveste ... Numai il vad ca vine cu cate o bucata de carne in gura ... Nu va spun in ce hal arata bluza de pe el... si ca si pe fata e plin de grasime

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dany26

la noi nu a avut efect Calma baby :-(; i-am dat 3-4 ml, 15 zile, inainte cu o ora de culcare si degeaba apoi pauza 15 zile si acum de 3 zile ii dau 5 ml inainte cu 1, 5 ora de culcare...si tot degeaba doarme la fel de agitat :(

eladea tu cat i-ai dat?

andrei de vreo 2-3 luni se freaca asa nervos parca: la nasuc, in cap-isi da si palme uneori, la urechi si sta cu manutzele in gura f des...ati patit asa ceva?tot dau vina pe dinti dar chiar o perioada asa lunga, fara pauze....si in somn cateodata face la fel ...
iar de vreo 2 sapt cand ajunge in pat sta in capadica se aseaza asa ca si cum ar vrea sa se dea de-a dura peste cap

ank felicitari pt curajul de a lua pe ceci la munte!va fi calita bine cand va fi mare

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007



dany, eu ii dadeam 5-6 ml seara... dar n-am terminat inca sticluta, si de cand doarme cu mine doarme bine, asa ca nu i-am mai dat...

si Eric sta in cap, si el isi duce mainile la urechi, se mai trage de par sau de urechi,cred ca daca e agitat sau somnoros face asa, nimic ingrijorator zic eu...fetele ce parere au?

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC LA 1 ANISOR...
Sa-l ajutam pe Andrei sa se faca bine...


http://b2.lilypie.com/gAmbp2.png

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand..oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

bianca si eladea m-ati mai linistit,,,,,devenisem un pic ingrijorata pt ca le face de atata timp(gesturile respective)

ellis mersi si tie

bb cand ai facut paste cus-cus cu lapte le-ai fiert direct in lapte?

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ank cand ai timp scrie mi te rog de homeopatele care le folosesti la copii in caz de raceala. mersi

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

asa si eu


Sa va pove cu ce se ocupa Raul azi ... Tot fuge in bucatarie si deschide cuptorul aragazului ca stie ca e tava cu friptura acolo... si se serveste ... Numai il vad ca vine cu cate o bucata de carne in gura ... Nu va spun in ce hal arata bluza de pe el... si ca si pe fata e plin de grasime

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici


hihihihi, imi inchipui...nu i-ai facut poza???

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput