Gabriel - Sarbatori in Terapie intensiva… URGENT

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Doamne Ajuta sa se faca puiul mic bine!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyhbo spune:

Buna dimineata,eu sunt Ani,mamica lui Gabriel.Inprimiul rand vreau sa multumesc tuturor celor care sunt alaturi de noi,in mod special Doinei care este un inger de femeie si stie la fel de bine ca si mine ce inseamna suferinta.Banutii au inceput sa apara in conturi.Joi erau stransi 80 milioane si 610 euro,dar mai e mult pana vom aduna toata suma.Din pacate starea lui Gabriel se agraveaza din zi in zi.Ieri am aflat de la dr ca inimioara lui nu mai are putere sa lupte si au inceput sa ii dea stimulente cardiace si adrenalina.in fiecare moment sa mai lupte sa nu se dea batut.In limita timpului va voi tine la curent cu starea lui.Va pup si va doresc multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


anyhbo

Multa putere.


Lupta Gabriel.





azi, orele 13 - pentru pretioasa Emma



de M (7) si G (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

ani urmaresc si eu cazul, il am postat in blogul meu, si incerc sa sun aici in Germania la o fundatie, daca nu s-a sesizat nici o fundatie din Romania. Bine ca sunt bani sa intram in cartea recordurilor si pt copilasii astia care ne mor in brate nu sunt bani.

Actele lui le am deja de la Doina, si o sa le trimit repede la fundatie.
Am contacte la spitale aici, dar din pacate toti vor banii inaite, ca au luat si ei prea multe tepe, si intr-un fel ii inteleg. Dar nu ei sunt de vina , ci sistemul romanesc.
Sper sa va pot ajuta cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyhbo spune:

multumesc mult de incurajari,eu oricum nu ma dau batuta,voi lupta pana la capat.Din pacate azi Gabitu era mai rau decat ieri si tot spre rau este starea lui.Poate reusim cu ajutorul lui Dumnezeu si a oamenilor cu suflet,sa strangem banii necesari.Din pacate nu putem merge acolo fara acesti bani.Pana acum s-au strans aproximativ 4000 de euro,dar pana la 33 000... e cale lunga.

Am apelat chiar si la lanturile de magazine mari: selgros,cora careffour,billa si cei din urma au raspuns si au zis ca vor inainta mailul meu mai departe.Speram.

Va pup,sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ani, atat de mult iti inteleg durerea, dar sper ca tu mamica sa nu treci prin ce am trecut si perin ce trec eu!
Capul sus, banutii se vor strange!

Ne rugam pt pui mic!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pico spune:

Doamne,ajuta!
Nici dupa ce s-a difuzat la televizor,nu au fost rezultate notabile?


Oh,Doamne! Ajuta un pui mic!
Sper sa se stranga totii bani!
Ani,suntem langa tine.Te rugam sa ne tii la curent cu starea puiului!

Raluca , Ioana Carrina(09.04.2003), Maria Carolina( 26.11.2005)si Ana Iasmine(06.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Incepand de astazi, am predat lui Gabriel bazarul deschis pentru Andrei. Trebuie facut ceva urgent, sa se stranga banii necesari transferului.

Sper sa aiba succes, cu ajutorul vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ani, mult curaj si tarie sa luptati pentru viata puiutului.
Doamne ajuta sa se stranga banii cat de repede

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele
Sa-l ajutam pe Gabriel urgent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Eu am trimis si urmatorul mesaj catre prieteni, poate puteti face la fel:
"Dragi prieteni,

Un copilas de 3 luni are nevoie urgenta de ajutor, asa ca imi permit sa fac un apel personal catre voi.

Gabriel s-a nascut cu atrezie de esofag, avand ca malformatie asociata atrezia de duoden. Este spitalizat tot in Spitalul "Grigore Alexandrescu" din Bucuresti. A fost operat de 2 ori dupa nastere in incercarea de a ii repara atrezia de esofag si atrezia duodenala. In cele din urma, nereusind repararea atreziei de esofag (unirea capetelor acestuia), in cadrul unei a treia operatii, i-a fost facuta o esofagostomie cervicala si gastrostomie.

Dupa o vreme, a putut fi transferat in sectia de Pediatrie a aceluiasi spital, unde a stat aproximativ o luna cu mamica. Nu a putut fi externat deoarece starea lui nu era foarte buna si s-a preferat pastrarea lui acolo pentru urmarire. Dupa aceasta luna mai fericita, Gabriel a facut stenoza duodenala (locul operatiei de unire a duodenului s-a strans) si a trebuit reoperat, in data de 14 Noiembrie. Dupa aceasta operatie, Gabriel nu a reusit sa isi mai revina. A facut septicemie iar starea lui s-a deteriorat din ce in ce mai mult. A avut un stop cardio-respirator, necesitand reanimare, a facut convulsii, este ventilat artificial si nu poate fi stabilizat. Incepand de ieri, Gabriel primeste si stimulente cardiace, deoarece a inceput sa ii cedeze inima.

Starea lui Gabriel este acum critica, el necesita un transfer in strainatate in regim de urgenta. Acest transfer se poate realiza cu avion medical dedicat. In Germania este asteptat in Clinica din Karlsruhe, unde tratamentul sau a fost estimat la aproximativ 20.000 EUR. La acesti bani se adauga si costul transportului medical, in valoare de 14.000 EUR. Compania de transport medical, German Air Rescue, cunoaste cazul si poate face oricand transferul. Dar conditia lor este ca banii sa fie virati in cont inainte de realizarea acestuia.

Gabriel inca mai poate fi salvat. Dar are nevoie de bani, de care parintii lui nu dispun. Cu cat se asteapta mai mult realizarea acestui transfer, cu atat consecintele pot fi mai grave.

Poze si raportul medical il puteti gasi pe site-ul lui, http://gabriel.seek-on.com . Tot acolo gasiti si emisiunile difuzate despre Gabriel de Kanal D si Acasa TV.

Conturile deschise pentru a-l ajuta pe Gabriel sa stranga banii necesari plecarii sunt:

Pentru RON: RO23BRDE410SV01032404100
BANCA BRD SUCURSALA ACADEMIE BUCURESTI

Pentru EUR: RO37BRDE441SV36355474410
BANCA BRD SUCURSALA GRANITUL BUCURESTI
ADRESA: SOS PANTELIMON NR 359BL B2 PARTER SECTOR 2 BUCURESTI
COD SWIFT: RDEROBU

Titular NITU ANISOARA

Teledon
Numere de telefon apelabile doar din reteaua Romtelecom
0900900203 pentru a dona 3 euro
0900900205 pentru a dona 5 euro

Mama lui Gabriel poate fi contactata la telefon (0766) 109629.

Pana acum s-au strans abia 4.000 EUR din cei 34.000 EUR necesari. Mai e mult si nu se stie cat va mai rezista Gabriel. Daca doriti, puteti trimite acest mesaj mai departe, scopul este sa afle cat mai multa lume in timp cat mai scurt. Aceasta este o situatie cu adevarat urgenta si putem incerca sa salvam o viata.

Va multumesc mult, in numele parintilor lui Gabriel!"

Mergi la inceput