Nasici de 2009

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_alexandra

Ralu, multumesc pentru sfat. Maine ma intalnesc cu cei de la green art sa discutam. Mi-au placut mult lumanarile tale. Eu as vrea ceva cu hortensii dar sa vedem ce preturi sunt. Oricum, daca nu imi spuneai de cei de la green art nu reuseam sa ii gasesc altfel. Si eu ma aproprii din ce in ce mai repede de ziua cea mare. Azi am achizitionat oglinda si esarfa pt miresica. Raman buchetele, lumanarile si turta. Voi ce caudouri le-ati facut finilor? Ma gandeam ca in afara de "dar" ar fi de luat si un cadou sa le ramana amintire. Si poate imi imparasiti din experienta voastra referitoare si la cam cat mai pun nasii in plic...
Inca o data multumesc pentru ajutor, mi-a fost de folos.

A.A


Noi le-am luat cadou de nunta...verighetele....asta din pana de idei si din dorinta de a le pastra toata viata

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Jesia - multumesc, rochia nu e chiar aia; a trebuit sa stramtez topul intre timp; mi-am gasit sandale din material la fel ca rochia, sunt cam joase dar macar par comode.

Eu intru in linie dreapta pana pe 17 mai, inca nu stiu unde sa comand florile, pe site-urile care trimit acasa mi se par cam scumpicele, mai caut, ma mai invart pana luni, nu sunt deloc edificata cat ar trebui sa coste, la mine in cartier mi-au cerut intr-un loc 450 ron pe o pereche de lumanari si 700 ron in alta parte, cred ca iti zic asa dupa cum se uita la tine. Voi ce ziceti?

Va rog dati-mi si mie PM cu cat ar trebui sa dam ca dar de nunta, mai ales ca alt cadou nu o sa le facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ca sa-ti faci o idee eu am dat pe 2 buchete ,2 lumanari si cocardele 13 milioane ,la mine in cartier.Si da pretul astia il fac la ochi.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Daca tot discutati de cat ar trebui sa dea nasii la nunta...trimiteti-mi si mie pe PM, mai avem 2 saptamani si inca nu ne-am hotarat...in schimb abia astept!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Neata nasici....am intrat pe ultima suta de metri...am ceva emotii
Eu am comandat lumanarile, m-au costat 500 ron...din trandafiri rosii si crini ( asa a vrut fina)
La masa noi le dam 2000 ron si nu le mai luam alt cadou pentru ca le-am luat verighetele...consider ca este suficient

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Ralualexandrei - multumesc mult!

Jesia - buchetele cat au costat? Maine dau si eu comanda, cica numai crini albi si portocalii. De aranjamentele pt mese am scapat, le comanda mireasa la firma cu care lucreaza restaurantul. PeNTRU CA IESEAM LA ACELASI PRET CU CHIOSCUL DE CARTIER: 50 RON/ARANJAMENT MIC, 150 ron aranjamentul pt prezidiu, probail tot crini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kali spune:

Bine v-am gast, nasici!

Hop si eu- nasa de cununie in oct., pe 3.
Am ceva emotii pentru ca noi suntem din Bucovina iar nunta e in Bucuresti... in fine, sper sa ma lamuresc pana atunci ce am de facut pentru ca- dupa cum bine stiti- obiceiurile difera.

Pup si fug sa va citesc... aaaaa, si ziceati ceva de slabit? Ma alatur si eu voua, cu 4 kg. de dat jos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancamari

Ralualexandrei - multumesc mult!

Jesia - buchetele cat au costat? Maine dau si eu comanda, cica numai crini albi si portocalii. De aranjamentele pt mese am scapat, le comanda mireasa la firma cu care lucreaza restaurantul. PeNTRU CA IESEAM LA ACELASI PRET CU CHIOSCUL DE CARTIER: 50 RON/ARANJAMENT MIC, 150 ron aranjamentul pt prezidiu, probail tot crini.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze ian09 ; martie09



La noi este obiceiul sa cumpere mirele buchetele....si au costat cam 100 ron fiecare ...sunt din 7-9 trandafiri si ornamentele corespunzatoare

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Jesia lasa emotiile si distreaza-te eu una mam simtit super super ca nasica.
Da buchetele ,si la noi,tot mirele le-a platit insa eu m-am ocupat si le-am facut la mine in cartier.

Kali cu obiceiurile te lamurim noi,mai intrebi si mireasa eu una asa am facut caci acum depinde si de ce obiceiuri vrea ea sa tina.
In ce priveste kilogramele iti recomand Scarsdale si eu si Misha am avut rezultate f bune cu dieta asta.

Ooana am sa-ti dau PM.

Sambata mergem si noi la nunta,si am asa o pofta de distractie,si sunt sigura ca am sa ma distrez pt ca voi fi cu prietenele mele .



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Neata
Nunta a fost super ne-am distrat pe cinste si totul a iesit minunat ...am avut si noroc ca nu au fost ploi si am putut face poze in voie

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput