Emma - continua lupta cu cancerul *8*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

iarina, pe spanz e acum.
mai multe o sa-ti zica Aida cand intra.



un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Aida . Suntem alaturi de voi si sper ca noul an sa va aduca numai lucruri bune. Sa dea Dumnezeu sa aiba efect tratamentul cu spanz care il faceti acum. Ce mai face Kissilica?

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele
Sa-l ajutam pe Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Aida am citit si eu putin din cele scrise despre Emma si povestea ei. M-a impresionat pana la lacrimi. Ma rog la DD sa fie totul bine cu ea si sa-si recapete zambetul, sa poata alerga si sa se joace ca orice copil.
Am o singura intrebare: v-ati gandit sa mergeti la Lourdes? In mintea mea este locul unde mergi spre a cere ajutor...cand simti ca alta solutie nu mai ai.

pentru Emma!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Am gasit si eu o adresa, nu stiu daca a mai scris cineva, daca da scuze.
http://www.lewrockwell.com/sardi/sardi84.html

pentru Emma


Dantje & Martijn & Hannah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Aida cum este Emma azi?

ne rugam pentru ea!

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Aida,

Un An Nou cu sanatate , bucuri si liniste sa va dea Dumnezeu.

Vreau sa-ti impartasesc un gand al meu: aseara am deschis cartea Sfintei Xenia de la Sankt Petresburg si am cititi niste pasaje cutremuratoare despre ajutorul grabnic si miraculos pe care aceasta sfanta l-a daruit celor care au chemat-o in ajutor. M-am grabit sa-ti scriu si tie despre ea.
Nu cunosti oare pe cineva care s-ar putea duce la biserica Sfintei sa-ti trimita ulei sfintit si sa plateasca o slujba?
Te rog din suflet sa ma ierti ca indraznesc, dar aceasta sfanta e grabnic ajutatoare si ce nu e posibil la om e posibil la Dumnezeu iar sfintii mijlocesc.

Iti atasez un link unde poti sa citesti despre aceasta sfanta pe care eu nu am cunoscut-o decat dupa ce am citit cartea vietii ei si care mi-a devenit foarte draga. Te imbratisez si iti doresc multa putere si Domnul sa va binecuvinteze.
Elena

http://laurentiudumitru.ro/blog/2008/01/24/sfanta-xenia-din-sankt-petersburg/

Un pasaj din carte:
… Maria s-a gr#259;bit spre Sfanta Xenia, a pus s#259; se fac#259; slujba de pomenire pentru Sfanta la cimitirul Smolensk, s-a rugat, a luat pu#355;in nisip de pe mormânt #351;i ulei din candel#259; #351;i le-a trimis pe toate prietenei bolnave. Prietena bolnava a pus p#259;mântul sub pern#259;, iar cu uleiul s-a uns pe piept de mai multe ori. De atunci boala ei a început s#259; dea înapoi… Cei care î#351;i îndreapt#259; rug#259;ciunile c#259;tre Sfânta Xenia, primesc vindecare din bolile lor #351;i eliberare de probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Doamnelor e groaznic de greu , nici eu nu mai stiu cum sa fac mai bine.
Deci Kissy acum este molesita si turtita , nu vrea nicicum sa manance , cu greu ii bag cate ceva in gurita si asta f putin ca sa nu verse.
Am fost ieri la spital sa ii bage o punga de sange sa isi revina pulsul , dar nu a fost cum am crezut , cu chiu cu vai au reusit sa bage jumatate de punga ca restul a mers pe jos , prin pat , prin tavite , pe maini si pe haine , a ramas in perfuzoare si prelungitoare schimbate a fost groaznic , absolut horor.

Tratamentul cu spanz l-am intrerupt ieri ca a trebuit sa ii dau lactuloza si metoclopramid , am zis eu ca sa isi revina , si terapeutul a zis sa intrerup Spanzul pt ca degeaba il dau in combinatia asta si mai bine o zi pauza si sa isi revina decat sa nu mai pot sa il dau deloc ...
Asa ca de azi ii administrez iar spanz desi terapeutul zice sa ii intrerup total administratea de Tramadol ca el in cazul asta nu garantreaza nimic ... clar nu stie ce vorbeste in legatura cu durerile. Eu inteleg ca Tramadolul da starile de greata si constipatia , dar cum pot eu oare sa il opresc dupa durerile cumplite care le-a avut

Nu stiu cum sa fac si tratamentele astea se bat cap in cap.Eu pe de alta parte parca vad schimbari in bine ... referitor la tumori. Nu ma pot pronunta cu exactitate si nici nu pot da sperante desarte , dar primele semne spre bine au aparut de la primele administrari si parca azi nu au mai crescut nenorocirile alea , dar bineinteles ca modul de a aprecia asa iti poate juca feste.
Eu am crezut ca am supradozat-o cu spanz , dar transurile de ieri au aratat ca de fapt ficatul e mai bine decat acum o saptamana.

Terapeutii spun ca pe langa administrarea cu spanz sa nu se administreze alte medicamente ... of , oare cum sa fac?

Acum , ca mesajul am inceput sa il scriu dimineata , vad ca a inceput sa vorbeasca si sa ii noteste lu taica-su ce animalute are si care sa le cumpere cand merge in Ungaria

Va dragelor ... sper sa se gaseasca o cale de mijloc

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dantje

Am gasit si eu o adresa, nu stiu daca a mai scris cineva, daca da scuze.
http://www.lewrockwell.com/sardi/sardi84.html

pentru Emma


Dantje & Martijn & Hannah


...zau ca nu pot sa citesc si parca nu mai inteleg o iota din engleza ... ce nu am inteles este ce se poate comanda si de unde sau este vorba de carte , zau ca pare interesant , dar nu stiu ce am zilele astea , nu functionez deloc in parametrii normali
si merci si daca poti sa imi explici si mie despre ce e vorba pe scurt si practic ce tratament se poate comanda ...

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

lili interesant si as face si as plati. Am vazut ca in 24 ianuarie este Sf. Xenia , dar oare cum sa ajung sa platesc slujba acolo si sa mai fac rost si de mir

... of , ce obosita ma simt , nu fizic , mintal mai mult.

Fug la Kissy ca vad ca a inceput sa vorbeasca si are chef ...


Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

pana ajunge mirul de la St. Petersburg poate iei in calcul preotul de la Sacu, preotul Mihai despre care-ti ziceam mai devreme.
Dumnezeule mare, da-le putere inca, te rugam!!!



un copil creste in inima mea

Mergi la inceput