Mamici si gravidute de Nov-Dec2008 (150)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Fetelor, la toate va doresc multi ani si numai bine, un an nou fericit alaturi de puiutii vostri!

Mami de fetita si de baietel 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flowers spune:

La multi ani tuturor mamicilor de noiembrie-decembrie si nu numai. Va multumesc ca existati si ca-mi incarcati bateriile de fiecare data. Fie ca noul an sa va aduca sanatate, liniste, caldura si armonie in suflet voua si familiilor voastre.
Ne "vedem" in 2009 la scutece.

Flory mami de Brianna Theodora (7.11.2009) si Julia Alessandra (5.07.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

anca, Ramo2007, babyzapi va multumesc pt support, din pacate, insa, bunica s-a stins azi la ora 13…iar eu nu am mai ajuns la ea si nici la inmormantare nu cred ca ajung. Ma consolez cu ideea ca il am pe bebe langa mine si el trebuie sa-mi dea putere sa trec, cumva, peste asta.

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=108925889&albumId=266267872

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Da, si eu sunt nostalgica ca la fiecare sfarsit de drum cand facem inventarul bunelor si relelor. Nu-mi pot retine regretul ca s-a dus 2008, anul in care s-a intamplat si la noi minunea cand nimeni nu mai credea. Cand noi asteptam confirmarea programarii pt investigatii pt fiv a iesit pozitiv testul de sarcina. Dupa 3 ani de incercari. A urmat o perioada absolut superba in care burtica crestea vazand cu ochii. Doamne ce dor imi e de burtica mea iubita. Sper sa mai am o burtica cat de curand. A urmat o nastere dificila, bebe s-a lasat mult asteptat dar pana la urma a venit, ne-am refacut acum si cine se ma gandeste la ce a fost greu.... Cand ma uit la luminitele din ochii lui si cand imi zambeste in coltul gurii simt ca toata lumea e a mea, chiar daca e 4 dimineata si de abia imi mai tin ochii deschisi cand el trage din tzitzi. ma uit la el cum doarme linistit si nu pot sa cred ca e al meu, baietelul meu iubit. Sa fii sanatos puiul mamei, sa te faci mare si voinicel si sa ai parte numai de bine in lumea asta. La Multi Ani !

Adriana mamica de Eduard
http://family.webshots.com/photo/2137245100103785880wIKDaJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Fetelor eu de juma de ora copiez franturi din Odisee cu PrintScrin (ca sa vad exact cum arata ecranul cu agitate si mutrite nostime ) din ziua nasterii , prima pagina cu anuntul nasterii trecut in listuta , de azi de la final ...ooff sunt grele despartirile .

La multi ani 2009 !
Sa ne intalnim cu bine la Scutece !


ps. Spiridus merge treaba ? in tine ne e baza

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
http://good-times.webshots.com/album/568767579tGShwK
povestea nasterii http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129826&whichpage=9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

La multi ani, mamici dragi!



Sa ne re(vedem)scriem cu bine la Scutece si sa avem parte de un an mai bun si plin de bucurii. Si, cel mai important, sa avem parte de copii sanatosi si fericiti!!! Va pup pe toate fara exceptie cu mult, mult drag!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Se amesteca in sufletul meu sentimente minunate la sfarsitul acesta de an! Ma simt mai fericita si mai implinita ca niciodata! Ma apuca o nostalgie extraordinara cand ma gandesc la burtica mea de acum 2 luni...pentru ca da...astazi puiul meu cel mai mic face 2 luni! Mi-ati fost niste prietene extraordinare in acest an, va pup dulce si va imbratisez cu muuult drag! Alaturi de voi am petrecut clipe minunate, am ras, am plans...de emotie, de grija, de drag...VA MULTUMESC CA EXISTATI!
Sa ne revedem sanatoase la SCUTECE si sa ne traiasca minunile mici!

pozici

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

...nu sunt o persoana sentimentala, nu sunt interesata de bucurii mici si simple, ma stimuleaza obiectivele inalte, greu de atins, sunt foarte competitiva, sunt independenta, carierista si viata personala nu este prioritatea mea...

...asta este o descriere foarte scurta a celei care am fost pana cand l-am intalnit pe sotul meu si, din dragoste pentru el, am hotarat sa fac un copil...

...din fericire, am ramas insarcinata foarte repede si din nevoia de informare, am ajuns sa citesc acest forum, si sa trag cu ochiul mai ales la fetele de nov-dec...dupa cateva saptamani de stat in umbra, mi-am luat inima-n dinti si am scris pentru prima data...am fost primita imediat in aceasta familie, unde am vazut ce inseamna solidaritatea intre oameni care, practic, nu se cunosc...

...zile usoare, zile grele, au curs una dupa alta...am traversat cea mai nesigura perioada din viata mea cu ajutorul fetelor de aici, care au generozitatea de a imparti cunostinte, informatii si, mai ales, suflet...

...am cateva multumiri speciale de adresat catorva dintre fete, care sunt foarte apropiate inimii mele: Diana21, Mirtha, Otiliav, Mamiseli, Mav, Dandusa, Amalia, Criss, Babyzapi, Wndyctygirl, BraveGirl, Carmendu, Alexa, Andy...am invatat de la voi sa fiu sentimentala si calda, sa imi imbogatesc viata personala, sa imi descopar sufletul ratacit pe undeva intre un plan de marketing si un training de perfectionare...

...dar mai ales ii multumesc fetitei mele, care m-a readus la viata...

...va doresc tuturor un an bun, cu sanatate si bucurii, si sa ne regasim cu bine la scutece...

Diana, de Sonia (02.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

LA MULTI ANI, DRAGELE MELE!

Fie ca anul 2009 sa ne aduca multa sanatate, bucuruii si impliniri alaturi de familiile noastre frumoase si sa ne regasim cu bine la scutece!



Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

La multi ani!!! Un An Nou fericit si plin de impliniri si bucurii alaturi de cozonaceii nostri iubiti!

Multumesc tuturor mamicilor pentru sfaturile care m-au ajutat enorm atunci cand am avut nevoie, pentru o Odisee minunata traita alaturi de voi, chiar daca nu am fost asa activa, dar cu sufletul si gandul sunt alaturi de voi in fiecare zi, dependenta de DC isi spune cuvantul, cand am un moment liber intru sa citesc ce ati mai scris.

Burticilor de ian-feb le doresc nasteri usoare si bebei necolicosi si sanatosi( de la o mamaica de bebe colicos), un inceput de an norocos pentru toate viitoarele mamici!!

Cea mai fericita mamica

Mergi la inceput