Purici la caine

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Carmen, la ce veterinar ai fost cu el?
Stiu ca a fost o nebunie cu invazia de capuse in vara, mi-era si frica sa o mai scot pe a mea afara si sa o mai las prin iarba... dar a scapat neatinsa! Chiar nu e de joaca, trebuie facuta deparazitarea externa asa cum scrie la carte ca altfel e jale!

I never fake ... sarcasm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramoneloo spune:

eu il dau cu frontline spray,zice ca efectul tine la distanta musafirii nepoftiti cam 90 de zile.oricum,nu mai stiu cand l-am dat ultima oara,cert e ca s-a jucat si el pe-afara ceva mai mult de cand s-a incalzit vremea si hop si un puricel!l-am dat cu spray si pe el si toate matzele din casa,controlat fiecare bucata de animal si totul e ok:)
parca strongoldul asta facea in acelasi timp si deparazitarea interna,nu?data viitoare o sa testez si eu,vetul mi-a spus ca toate produsele astea deparazitare trebuiesc rotite,ca nu mai au nici un efect dupa o perioada frecventa de utilizare.
capuse chiar n-am avut teroarea sa gasesc pe taxi-ul asta mobil cu blana,dar na,vine,vineeee,primavaraaaaa...cine stie ce capuse super ezistente au aparut intre timp...brrr...si nici purici in cantitati de-astea industriale n-am avut,sa nu pot scapa de ei.nu zic hop,ca niciodata nu se stie...ufff,unii purici i-am mai adus si noi in casa,pe haine,dar avem tap ispasitor si sotul e detector de purici,ca numai pe el il ciupesc:)

Mergi la inceput