Durerea unei pierderi de sarcina (79)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Crissa n-am cuvinte! Acum am aflat vestea asta nenorocita, inca sunt in stare de shoc! Imi pare rau de tot, Doamne, nu am cuvinte sa te pot alina, cumva! Sa te intareasca Dumnezeu si sa nu renunti! Sa nu renunti, ai auzit? Vei fi o mama minunata!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),

Atat sunt de mare
Filmulete
Octombrie - Noiembrie 2008
Craciun 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

nu am mai intrat de mult timp pe aici..pt ca suferinta este prea mare...din pacate...
...ma doare sufletul cand mai aud de sarcini pierdute...si de inimi de mame zdrobite...

...azi Darius ar fi implinit 6 luni...dar acum probabil ca petrece impreuna cu ingerasii si cu Doamne Doamne

Va pup scumpele mele...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

of cami, cata durere....
darius e cu ingerasii nostri. si ne vegheaza.
de unde gasim atata putere sa mergem mai departe?
offfffff........

darius . mami te iubeste.

beius, puiul meu . mami te iubeste.


pentru toti ingerasii. mamicile voastre va poarta in inima cu dragoste.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

Of, of nici nu mai am cuvinte cand citesc mesajele voastre....numai tristete...si eu sunt intr-o stare deplorabila de-a dreptul, 3 colege au anuntat la servici ca sunt insarcinate acum dupa sarbatori....cumnata mea e in 5 saptamani...ma bucur pentru toate ca si-au implinit visul de dar nu pot sa nu ma intreb de ce mie mi s-a destramat visul asta....si nu pot sa nu ma gandesc in continuare cate saptamani de sarcina as fi avut acum, si cum ar fi crescut burtica......
Simt ca o iau razna incet, nu stiu ce sa ma fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Crissa n-am cuvinte! Acum am aflat vestea asta nenorocita, inca sunt in stare de shoc! Imi pare rau de tot, Doamne, nu am cuvinte sa te pot alina, cumva! Sa te intareasca Dumnezeu si sa nu renunti! Sa nu renunti, ai auzit? Vei fi o mama minunata!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),

Atat sunt de mare
Filmulete
Octombrie - Noiembrie 2008
Craciun 2008


Laura sa sti ca ma gandesc la tine si prind putere.imi spun ca daca tu ai reusit voi reusi si eu.vreau sa fiu luptatoare ca tine.Ma trezesc noaptea plangand in hohote, ma intreb daca a fost un vis, dar nu a fost...Azi am fost la control si sunt bine.Dr-ul a spus ca dupa prima menstruatie pot incerca sa raman insarcinata.
te pup, pupici Thea

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

teo, danagie, zozela, ninia, happymum, camy pus
am primit rezultatele de la laborator ale fatului:un baietel sanatos din punct de vedere genetic, cromozomial.atunci de ce?

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

MCRISSA...imi pare nespus de rau!! te-am felicitat cand am aflta de sarcina...acum imi vine mie sa urlu de durere...te stiu de la aspirante...dar te rog sa ai incredere in Dumnezeu...
nu am cuvine sa spun cat imi pare de rau....trebuie sa mergi mai departe..
ANNA...imi pare rau pentru sarcina pierduta.Nu e drept.Nici o femeie nu ar trebui sa treaca prin asta...cred ca este cumplit.



Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

alinutza . felicitari cumnatei tale si sa-i dea Dumnezeu numai bine.
iubita, hai sa ne mai revenim putin. eu am avut prima noapte din ultimele 2 luni si 4 zile in care nu am mai visat.... intelegi tu....
ca o terapie personala, mi-am faurit o mica lume a mea numai, in care vorbesc cu bb meu, il alint, ne jucam. chiar si scriu ceea ce cred ca as fi facut alaturi de puiul meu. incerc sa nu ma mai gandesc la clipele acelea nefericite, incerc sa accept voia Domnului.
trebuie sa gasesti putere sa incerci iar, fara frica. am pierdut enorm, trebuie sa incercam sa si castigam.
te imbratisez cu caldura alinutza.


sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ofofof, Crisa, ma rog la DUmnezeu pt tine sa te binecuvanteze cu un copilas! Sa-ti ajute sa ramai insarcinata din prima (incearca si tu sa faci, la menstruatie, polidin cate 2/zi, timp de 5 zile; eu asa am facut si-n luna aia am ramas cu Thea; vindeca eventuale infectii din corp) si sa te bucuri de sarcina pana la finalul minunat in care iti vei tine copilasul in brate!

Happymum nu stiu daca iti face bine, cu adevarat, sa ai o lume a ta in care vorbesti si te joci cu puiul tau! Din pacate trebuie sa acceptam realitatea cruda si sa gasim forta de a lasa trecutul in urma, sa ne gandim la copiii pe care ii vom avea...nu vreau sa te supar sau sa te jignesc in vreun fel! Te rog sa ma ierti, daca consideri ca nu-i treaba mea si ca vorbesc aiurea!
Imi doresc din tot sufletul sa nu mai fie mamici fara copiii lor, sa nu se mai zdrobeasca inimi de mame, sa nu mai fie asa de greu pentru unele femei sa reuseasca sa-si tina copiii sanatosi la piept, sa nu mai existe asa o lupta nedreapta!
Va pup cu mare, mare drag


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008),

Atat sunt de mare
Filmulete
Octombrie - Noiembrie 2008
Craciun 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

draga laura, nu ma supar. poate ca nu e bine, dar nici nu exagerez. nici nu ma arat in fata alor mei ca sigur m-ar certa.
totusi, nu cred ca imi strica daca uneori visez asa............. dimpotriva, atata ce m-a ajutat pana acum sa nu inebunesc......

altfel cum as putea sa fac? e adevarat ca as vrea sa trantesc, sa sparg, sa tip, sa cer socoteala cuiva, dar nu pot face nimic din toate astea. trebuie sa ma port bine, asa cum se asteapta de la mine. si pentru ca nu mi-e asa usor, ma refugiez uneori in visul meu, si apoi sunt ca noua pentru restul lumii.

o sa incetez sa visez la beiusul meu, abia atunci cand voi strange in brate pe fratiorul sau surioara lui.



sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput