Durerea unei pierderi de sarcina (79)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

fetelor dar a vorbit cineva cu Mcrissa?

Sicutza de unde stii ca e tensiunea, ca e o varsta cam mica a sarcinii pt asta........


Mami de fetita si de baietel 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Eseea am citit postarea ei de la Generale,Prieteni dintotdeauna - Mamici, gravide, aspirante dupa pierderi de ingeri.
Cat priveste tensiunea iti pot spune ca am pierdut 2 sarcini din cuza ei. E foarte periculoasa si nu prea ai ce face
De vorbit nu cred ca a vorbit cineva cu ea, saracuta acum o fi la spital...

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Sicuta, stiu ca tensiunea e f periculoasa, nu asta contestam! Stiu si povestea ta..........offff

am spus doar ca e cam mica sarcina pt ca pierderea sa fi fost provocata de hipertensiune...de obicei se intampla la sarcini mai mari, cum au fost si ale tale......

Mami de fetita si de baietel 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sicuta13 spune:

Eseea cred ca a fost o problema de comunicaresi eu ma gandeam ca valorile tensiunii nici nu au fost foarte mari...daca asa a vrut D-zeu...
Eu sunt tot la cura de asta poate sunt mai irascibila

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

sa va dea Dumnezeu multa putere, rabdare si sa va ajute cat de curand sa aveti ceea ce va doriti. va pup pe toate


unducthable, ti-am trimis un pm..l-ai citit? acum vreo 2 zile cred

dolores si David Cristian -22.11.2006-


"Aminteste-ti sa petreci timp langa persoanele iubite pentru ca nu vor fi langa tine o eternitate"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Buna!
Din pacate ieri am facut un chiuretaj pentru a doua mea sarcina pierduta.
Primea mea sarcina a fost in 2004 dupa mai multi ani de tratamente, sarcina oprtina in evolutie la 9sapt.
Mi-am revenit foarte greu, aproapre ca am renuntat la ideea de a avea un copilas al meu si mergeam pe ideai de a adopta.
In decembrie 2005 am ramas din nou insarcinata, cu tratament binenteles din nou si cu ajutorul Dr. Onofriescu si cu ajutorului sotului meu (care este un om minunat) am reusit sa aduc pe lume o minune de fetita pe 01.08.2006.
Anul trecut Mos Neculai a venit cu un test cu doua liniute, si mare a fost bucura ca sarcina era obtinuta fara tratament, mai ales ca am peste 40ani.
Dr. era foarte incantat ca sarcina e obtinuta natural, si imi spunea ca sansele de a duce sarcina la final sunt cu 50% mai mari decat daca ar fi fost cu tratament.
Din pacate la 8 saptamani s-a oprit in evolutie si ieri a trebuit sa fac chiuretaj, ca sarcina era oprtia ce cca 2 saptamani si deja aveam un inceput de infectie.
Sotul nu vrea sa ma lase sa mai incerc nici un fel de tratament hormonal, si ma gandesc ca daca astept sa mai vina o minune din nou, e putin probabil mai ales la varsta mea.

Am mai trecut prin asa ceva, si atunci nu aveam un copil, dar acum am impresia ca deja il cunosteam si deja imi imaginam ca facem cu bebelusul ce am facut si cu fetita mea.

Acum ma simt destul de rau fizic, dar cel mai tare ma doare sufletul, si psihic simt ca inebunesc si nu ma pot opri din plans.
Deja imi faceam planuri ca ziua fetitei mele sa o serbam in patru si multe alte planuri....
De ce doare asa de tare?
Am noroc ca micul meu omulet vine si imi spune mereu "nu pigi mami", si cearta cate o jucarie, care crede ea ca ma suparat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_alinutza spune:

annaa imi pare foarte rau pentru pierderea ta, din pacate se intampla si lucruri din astea triste...Pentru mine a trecut o luna si jumatate de la un eveniment asemanator (la mine a fost si sarcina partial molara) si durerea asta stii ca nu trece niciodata de tot.Bucura-te de fetita ta mai mult ca niciodata!Si de familie si de prieteni! Si a doua minune daca e sa fie o sa fie. Noi suntem alaturi de tine cu sufletul!

Tare trist e cand auzim vesti dintr-astea. Eu ma gandesc cu frica la o a doua sarcina de pe acum. Si nu am nici curaj sa ma gandesc sa incerc iara sa raman , desi medicul a zis ca se poate luna viitoare. Inca nu sunt pregatita sufleteste, si nu gasesc curajul sa incerc.

Sa ne fie mai bine tuturor!
Somn usor scumpelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

annaa, imi pare rau. da, doare tare. si nu trece niciodata, din pacate stii si tu asta. te pup si iti doresc sa treaca repede 4-5 luni, sa incercati din nou si sa dea Doamnul sa fie bine.



sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

alinutza . curaj. asa cum dupa furtuna iese soarele, asa si la noi, trebuie sa avem si noi iubitul nostru prunc. refuz sa cred ca poate fi altfel. si mie mi-e frica. pana acum imi ziceam ca abia astept sa treaca lunile astea, acum ma gandesc ca daca... iar...

dar nu,
vreau sa cred ca va fi bine.




sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Anna,m-a impresionat foarte mult gestul de iubire al puiutului tau! Imi pare rau ca a trebuit sa ajungi si tu la acest topic! Cu ajutorul lui Dumnezeu vom avea si noi parte de lucuri frumoase care vor atenua durerea pe care o simtim acum!

Visul nostru

Mergi la inceput